Skocz do zawartości

Problem z myszą


Sebastian Ozga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien ciekawy problem z myszką. Nie mam wolnych USB, więc myszkę mam podłączoną do PS2.

 

Chodzi o to, że kiedy włączam komputer laser od myszki przez chwilę świeci, potem gaśnie i lipa, myszka nie działa. Tak jest ok 8/10 uruchomień, muszę wyłączyć i włączyć zasilanie, żeby znowu spróbować.

 

Myszka jest dobra (próbowałem kilku - ten sam efekt). Mam zamiar dokupić dodatkowe USB, ale trochę się przejmuję, czy coś się z kompem nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

yyy... no niestety ja mam ten sam problem... myszka działa, a po chwili przestaje,

 

nie wiem jak na to zaradzić, powiem ci tylko, że:

 

1. zmiana portu na inny nie pomoże na dłuższy okres czasu

2. nowe sterowniki także nie pomagają...

3. Format nie poskutkuje

 

Pomaga odłączenie i podłaczenie kabelka od myszy do komputera, nie musisz całego zasilania odłączać.

 

Jeżeli ktoś ma jakies pomysły chętnie posłucham;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o USB - masz rację,

ale pod PS2 urządzenie odłączone i ponownie podłączone potrzebuje ponownego uruchomienia, spróbuj z klawiaturą.

 

 

ja bym polecił dokupić switch(rozgałęźnik) na usb i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie w biosie czy np. nie ma jakiś ustawień wymuszających mysz na USB (w stylu: "PS2 mouse - disabled" albo coś w tym stylu). Mi się zdarzyło coś takiego, ale w odwrotną stronę - nie działała mi mysz pod USB, ale spr. w biosie i okazało się, że jest wyłączona opcja myszy/klawiatur pod USB.

 

Blade, może klawisz Ci się wyrobił, u mnie się to zdarza, że plastikowa płytka, która sprężynuje przycisk z powrotem po naciśnięciu w skutek użytkowania ulega lekkiemu zgięciu i przycisk już nie łapie. U Ciebie może być analogicznie - na granicy załapania, tak, że wskutek zmiany siły nacisku przełącznik zaskakuje kilkukrotnie. No ale nie wiem czy opłaca się to regulować, jeśli myszka nie jest warta zachodu. Ja spędziłem masę czasu regulując toto, bo raz za lekko i nie łapie, a raz za mocno i wystarczy położyć tylko palec żeby kliknąć. Bardzo precyzyjna robota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade - to nie lepiej już było kupić nowa mychę? Na forum jest nawet temat odnośnie tego sprzętu. Przecież one nie są takie drogie...

Rozwiazanie po Twojemu to jakby w przypadku złapania gumy w rowerze rozpocząć nauke jazdy na 1 kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blekitnyadam

witam mam gfors 8600 i podlonczylem 2 monitor bez problemu mam problem z myszka co z robic by podczas gry przeszucic myszke na 2 monitor i pogrzebac w necie jak wcisne alt + tab to gra zrzuca mi sie do paska a wolalbym to robic bez tego czy jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje pomocy!

Mam myszkę i klawiaturę bezprzewodową i z klawiaturą wszystko w porządku ale myszka się zacina! Siedze sobie w internecie albo cos robie i wskaźnik myszki nagle staje w miejscu i stoi ale myszka dziala dalej ale tego wskaźnika nie ma i jak brałem zeby po nacisnieciu Ctrl lokalizowało myszke to to znajdowało i już! ale cieżko sie pracuje jeżeli nie widac wkaźnika! PO uruchomieniu komputera myszka działa ale potem znowu się zacina! Prosze pomóżcie! Co moge zrobić zeby tak nie bylo!!?? MOje GG:6765300 prosze zawsze pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa Ja potrzebuje pomocy!

Mam myszkę i klawiaturę bezprzewodową i z klawiaturą wszystko w porządku ale myszka się zacina! Siedze sobie w internecie albo cos robie i wskaźnik myszki nagle staje w miejscu i stoi ale myszka dziala dalej ale tego wskaźnika nie ma i jak brałem zeby po nacisnieciu Ctrl lokalizowało myszke to to znajdowało i już! ale cieżko sie pracuje jeżeli nie widac wkaźnika! PO uruchomieniu komputera myszka działa ale potem znowu się zacina! Prosze pomóżcie! Co moge zrobić zeby tak nie bylo!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności