Skocz do zawartości

Wacom Intuos 3 a5 - problem ?


Koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy mam problem ze swoim sprzętem ;) czy nie..dlatego zadaje to pytanie na forum. Posiadam wacoma intuosa 3 a5 i strasznie irytuje mnie takie zjawisko, ktore mniej wiecej postarałem się pokazać na załączonym obrazku. Otóż jak rysuje wolno albo na niewielkim powiekszeniu to mam strasznie poszarpane i krzywe linie, jak rysuje na wiekszym np. 100% i szybko macham piórkiem to juz wydaje się że linia jest ok. Czy to jest normalne ? Czy to moze nie jest wina tabletu tylko mojej niewprawionej ręki ? Tablet trochę już mam a tej "usterki, błędu" nie potrafię sie pozbyć. Sterowniki mam najnowsze itd. więc to napewno nie tego wina. Komp w miare szybki z usb 2.0 i 1gb ramu.

testdu8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zrób ten sam test ale trzymaj cały czas wciśnięty SHIFT. Generalnie narysujesz linie w poziomie lub pionie....dam głowę, że ta szybka i wolna będą takie same. Tzn tak myślę. Sądzę, że to raczej wina czułego sprzętu i drgającej ręki - która nie przyciska piórka cały czas tak samo. No tyle ode mnie...ale może jestem w błędzie. :)

 

Pozdrawiam

-K

 

Ps. Swoją drogą ja mam 5 palców a nie 4..może to to ? :D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj na kartce papieru długopisem narysować powoli prostą linie? W ten sposób wyeliminujesz jeden z powodów. Mi się wydaje, że to wina niewprawionej ręki, porpsotu rysując coś powoli masz wiecej czasu na jakieś mniejsze zawachania, drgnięcia itp, a gdy zrobisz to samo w miare szybko to i krzywizn będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem test z krzywikiem, który znajduje sie pod tym linkiem - http://img214.imageshack.us/img214/5259/test2bt2.jpg . Co myślicie ? Co do serwisu to raczej kupa :/ bo tablet ma już ponad 2 lata...na początku myslałem ze to wina mojej nie wprawionej ręki ale jak widzę jak niektorzy szybko i łatwo dostosowują sie do rysowania na tablecie to zacząłem sie zastanawiać czy przypadkiem nie zawodzi mnie sprzęt ;), bo szkicuje szkicuje i efekty marne - nie mowie tu o samym malowaniu ale o prostym rysowaniu postaci z konturem...tak jak cienkopisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę się jeszcze na chwilę. Imho jest to błąd antyaliasingu. Po prostu w momencie gdy piórko porusza się wolno to photoshop czy jakiś tam inny program dostaje więcej danych na sekundę, a wtedy między "pakietami" danych z tabletu jest mniejsza różnica.

 

coś czuję że jak zwykle wszystko zmixowałem, tak więc teraz jedziemy po kolei :P Każdy "pakiet" danych wysłany przez tablet zawiera współrzędne piórka (tak, wiem, że lepsze wacomy mają też kąt nachylenia piórka względem tabletu, ale mniejsza o to w tej chwili). Tak więc, dajmy na to, photoshop, dostaje 1 pakiet, potem 2gi, i między współrzędnymi zawartymi w tych pakietach musi narysować linię. Chyba każdy z doświadczenia wie, że im krótsza linia tym mniej antyaliasingu :P tak więc wolniejszy ruch = mniejsza różnica współrzędnych = krótsza linia = mniej antialiasingu = poszarpany kontur. Czy wystarczająco jasno wyjaśniłem? :>

 

i od razu nadmieniam, nie jestem super poinformowany w tych sprawach, po prostu mam takie przeczucie że to wina wygładzania krawędzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności