Skocz do zawartości

dobór karty graficznej


Motyl21miami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem doboru karty graficznej, słyszałem ze procek jest wlasnie tez odpowiedzialny, prosilbym o wasza pomoc. MOja koniguracja spzretowa to

Płyta główna: Gigabyte Ga-K8U-939

Procesor: AMD AThlon 64 3000+

Aktualna karta graficzna: Gefoce 4 420 mx 64 mb

Dysk twardy: Segate Barracuda 250 GB 16 mb

Zasilacz: 300W

Pamięć DDR: Kingston CL 3 2x 512 dual channel 400 mhz

Napedy: Lg nagrywarka i zwykly CD

 

Jestem w trakcie modernizacji , myslalem nad ta karta http://www.allegro.pl/item228025743_sapphire_x1650pro_agp_512mb_ddr2_dvi_tv_lbox.html lub nad taka http://www.allegro.pl/item229192866_sapphire_x1950pro_512mb_256bit_agp_box_36p_wawa.html . I mam problem bo nie chcialbym bym wymieniac procka i plyty glownej z powodu kasy a chcialbym miec grafe konkret taka dopasowana np do NFS Pro stret ktora wyjdzie, czy ta konfiguracja komputera nie wadzilaby z ktorakolwiek z tych kart, słyszalem tez ze niektore karty posiadaja wlasny procek ktory odciaza procesor z plyty glownej. Zasilacz napewno na wiekszy musialbym wymienic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

chyba masz za mało ramu. Zasilacz napewno bedzie potrzebny lepszy i nowszy.

Odnosnie procesorana karcie graficznej, to własnie na tym polegała rewolucyjność kart GeForce - pare lat temu. O nowszych rewolucjach nie słyszałem. Wiem jedynie, że są dodatkowe karty montowane do kompa, odpowiedzialne za zjawiska fizyczne, i osobne karty ze sztuczną inteligencją dla przeciwnika.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to masz plyte glowną nie obslugującą pci-e. dlatego tez polecilbym geforce'a z serii 7800 na agp. Najlepiej znajdz model od firmy point of view - są bardzo wydajne i wyjątkowo podatne na podkrcanie. Myslę, że ramu ci wystarczy, bo zeby pograc na najwyższych detalach w pro street musialbys wymienic plyte z prockiem, a to nie ma sensu. kiedy wymienisz karte graficzną, zasilacz radziłbym zmienić na przynajmniej 400W ( 350W także wystarczy, ale lepiej zeby byl porządnej firmy ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, fakt nie mam na pcie a jak na razie nie chce ladowac w plyte glowna b dobra plyta pcie to kosztuje z 500 zl bo taka za 200 zl to ja juz wole agp, wlasnie zamowilem zasilacz amacrox warrior 450 W , raczej powinno wystarczyc. wiecie moze cos wiecej o AMD Athlon x2? chodzi mi ogolnie czym sie rozni od zwklego Athlona bo kosztuje niewiele wiecej chyba ze 4000 cos tam 1200 zl:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

athlon x2 3000 renderuje dokładnie dwa razy szybciej niż atlon 3000. sprawdziłem to

juz poltora roku temu. Jesli róznica jest niewielka , to sie nie zastanawiaj. Druga sprawa - na dobra płyte chyba nioe potrzeba koniecznie 500 pln. Mysle że cos fajnego kupiłbyś nawet za 300 . A już najlepiej wypadają procki intela teraz - quady. One są czterordzeniowe - ale to na razie inny przedział cenowy :(.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. co do plyty to fakt za 300 zl jednak idzie kupic dzieki za pomoc a co do intela to wielokrotnie sie przejechalem na tych prockach a na razie AMD sprawuje sie calkiem niezle, polecacie geforce 7800 i tu mam pytanie bo pewnie sie orientujecie lepiej w cenie ile taka karta moze stac bo ma polowe mniej pixel shader i wogole a stoi podobnie w cenie widzialem ja na allegro za 600 zl czy to nie ejst pzresadzone? poizdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie jestem źródłem wszelkiego zła, według tego artykułu.

Kupiłem 2600xt za 380.

A nie, jednak jestem, mam niemarkowy_zasilacz_który_jest_źródłem_zła_i_głodu_na_świecie.

;)

Ale poradnik oczywiście jest ok. Autor mógłby tylko wyszczególnić o jakie radeony 2600xt mu chodzi, bo tu mamy do wyboru opłacalne ddr3 i kompletnie nieopłacalne ddr4, a różnica w cenie, to co najmniej 100 złotych.

 

A wracając do tematu, to nieopłaca się chyba kupować kart na AGP z 512MB ramu. A już na pewno nie z kartą pokroju x1650pro. imo. :)

 

Odnośnie płyty na PCI-E, to możesz kupić jakiegoś AsRocka. To są dobre płyty low-end'owe. Ceny mają bardzo niskie. Do 250 coś na pewno znajdziesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugim okresie bezodzewnego na tym forum, niestety mam juz inny sprzet z powodu tego ze na plycie tamtej poszlo mi wejscie sata, i teraz mam takie pytanko mam procka AMD Athlon 64 x2 4800+ plyta glowna PCIE Gigabyte GA-m61sme-s2 z nvidia 6100, dysk segate barracuda 250 gb 16 mb bufor dvd lg, zasilacz Amacrox warior w stresie 450 W , ramy 1 gb goodram DDR2 i interesuje mnie karta serii ati radeon 1950, na allegro znalzlem 2 modele i prosze treaz o pomoc czy duzo roznia sie te karty miedzy soba sa wersej z pewnoscia jedna lepsza pytanie czy o duzo? wejscia mnie nie interesuja typu do tv chodzi ogolnie o grafe na kompie. podaje linki do jednego jak i do drugiego ta jest za 399 i niby slabsza http://www.allegro.pl/item244056477_palit_radeonx1950gt_512mb_ddr3_256bit_pci_e_gwar.html a druga troche drozsza i podobno lepsza http://www.allegro.pl/item245522602_sapphire_ati_x1950pro_512mb_pci_nowe_gwarancja_.html ? czym sie roznia i czy duzo? bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś w agito.pl zamówiłem radeona Powercolor x1950pro z ultracichym chłodzeniem Accelero za 446pln :). Na allegro widziałem redeona x1950GT Sapphire za 380 i jeśli nie masz dużo kasy to właśnie tego bym ci polecał.

 

edit:

 

linki:

 

http://www.allegro.pl/item244572706_sapphire_radeon_x1950gt_256ddr3_256bit_tanio_.html

 

http://www.agito.pl/seria_x1000/powercolor_x1950_pro_xtreme_256mb_ddr3_pcie_box.767.41053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolejne zamotanie dlatego znowu konieczna jest pomoc. planuje kupic karte z radeonow i wzielem tez pod uwage Radeon 2600 XT HIS 512MB DDR3 2xDVI & TV IceQ Turbo za 549 zl w komputroniku http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon_2600_XT_HIS_512MB_DDR3_2xDVI__TV_IceQ_Turbo/pelny,id,43895/

 

i pojawia sie porblem otoz mam plyte pcie x16 ale w nawiasie w sepecyfice jest x8 i chcialem zapytac czy odczuje roznice czy czasem karta mi sie nie zmarbuje choc x8 tez nie jest malo i mysle ze nie spoosb to wykorzystac na maxa, ale chcialbym zasiegnac waszej rady podaje link do swojej plytki glownej http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m61vme-s2_20.html

 

itak poniewaz radek obsluguje dx 10 czy moja plyta nie bedzie wadzic tu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radeona x1950 PRO. Chyba trochę słabsza od XT, ale nie narzekam... W NFS Carboon przy 1024x768 32 bity i detale na high(i 6x aa) i chodziło płynnie(w niektórych momentach się cieło) przy procku Dual Core 1.8 GHz.

 

Ale ogólnie reszta gier chodzi mi na full grafie i detalach(lineage2, silent hill3, ale przy render res 2024x2048, soldat:D, FlatOut2 itd.) polecam tą kartke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass dobrze mówi! ten HD2600XT jest porównywalny z X1950pro (ten drugi kilka % szybszy).

 

Należy wziąć pod uwage fakt, ze wydajność jest mierzona głównie w grach, w których liczy się obecnie ilość jednostek cieniujących w karcie (Pixel Shader). W programach jednostki te moga być w ogóle niewykorzystywane (czy w maxie widział ktoś efekt wody albo bump mapping w viewporcie?). W tym przypadku wydaje mi się że znaczenie może mieć jedynie taktowanie karty, ilość Vertexów i ilość jednostek renderujących, których HD2600XT ma 8, X1950 - 12. Z drugiej strony HD2600XT ma 120 zunikfikowanych shaderów, które może sobie w każdej chwli 'zamienić' na Vertexy więc może sie okazać, że jest szybszy od x1950pro. No i jest 200mhz wyżej taktowany.

 

Trzeba by poszukać jakieś testy w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1084: A widziałeś prezentacje maxa 2008? Będzie dynamiczny podgląd cieni, nowsze shadery, wyższa jakość grafiki w viewporcie. Więc karta graficzną będzie się bardziej liczyć niż dawniej. Ale dotąd do grafiki 3d wystarczała karta która by nie cięła w viewporcie. Chyba że się renderowało Galato od NVidii, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ten 1950 tez mi sie widzial a jesli 1950 to prosilbym o podanie pelnej nazwy karty i taktowan, no w testach z gier hd 2600 wyszedl troche leopiej niz 1950 z ttym ze pisalo w recenzjach ze to ejst karta tytpowa pod vista, a tak na marginesie wydaje mi sie ze np 1950 mimo ze obsluguje dx 9 to wg mnie obsluzyl by tez dx 10, co myslicie a ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a tak na marginesie wydaje mi sie ze np 1950 mimo ze obsluguje dx 9 to wg mnie obsluzyl by tez dx 10, co myslicie a ten temat?
Mylisz się, niestety. :)

Pamiętaj jednak, że gry dx10 obsługują dx9, więc nie ma większego kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak, :) nawiasem mowiac na starej karcie gf 4 mx 420 64 mb ktora byla przystosowana do dx 8 podajrze chodzila bez problemu przy dx 9.0 c a co do mojej plytki bo na stron9ie producenta jest podana lista obslugiwanych kartt graficznych, jak myslkicie olac ja i czy wtedy np ten radek bedzie normalnie chodzil na mojej plytce bez utraty wydajnosci , chodzi mi o wykorzystanie karty graficznej, moje pci wejscie ma x16 natomiast w nawiasie (x8) i sie wlasnie zastanawiam czy nie lipa z plyta;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko dotyczace chlodzenia. chodzi mi czy moj zasilcza bedzie dobry dla karty np hd 2600 lub 1950 z 512 mb na pokladzie. pzredstawie moja konfiguracje. AMD athlon 64 x2 4800+, Gigabyte Ga-M61SME-S2, 1 gb goodram 800 mhz planuje dokupic jeszce jedna, karta graf zintegrowana jak narazie, dysk seagate barracuda 250 gb 16 mb bufor, nagrywarka lg 48 x cd , nagrytwarka lg dvd,stacja dyskietek. a moj zasilacz to amacrox 400w w stresie 450 w podaje link do niego http://www.amacrox.net.pl/?dzial=info&id=1

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie wlasnie ktora z kart wybrac roznia sie cenowo nie wiele wiem ze bywa i tak ze karta z 256 mb jest lepsza od 512 i teraz chcialbym poznac wasze zdanie ktora byscie wybrali ta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=252330484 ktora ma 256MB DDR4 800/2200 czy http://www.allegro.pl/item252905257_his_excalibur_hd2600xt_iceq3_turbo_512mb_830_1860.html, mysle ze te ddr 4 to niewypay i dlatego nie biore te pamieci pod wzglad ddr3 sa juz sprawdzone bynbajmiej a poza tym z 512 mb na pokladzie ejst wyposazona w pixel shader 4.0 troche nowsze mozliwosci a troche slabsze patrametry predkosci chyba nie beda wplywaly na predkosc przy mojej plycie ga-ms61sme-s2 :) pozdrawiam i prosze o wasze zdanie

 

pozdrawiam wszystkich zapalencow komputerowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1084 o jakiego hisa ci chodzi o 256 czy 512? w sumie na rowno wg mnie wyjdzie bo w przyszlosci 512 zda egzamin a na teraz zapewne 256 bo ma takt powyzej 2200 mhz i mysle ze taka karta starczy nie ma co kombinowac, mam 2 miesieczny proc na gwarancji i go sprzdam i kupiue chyba 6000+ x2ale z procem zobacze jeszce jak tam kasa dzwieczy w kieszeni :) wg mnie jak i zreszta slyszalem radeony sa tym bardziej lepsze czym nowsza gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sam sobie odpowiedziałeś. :)

IMO HIS w wersji 256 i 512 mają takie samo taktowanie na pamięciach bo to są GDDR3. Różnica w testach jest na korzyść karty z 512 (obsługuje dużo większe tekstury) więc jeśli cie stać to kupuj - nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności