Skocz do zawartości

Płyta główna do C2D E6550 2.33 GHz


_haRRy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Heh, dziś kumpel prosił żebym mu zapodał propozycję sprzętową i podałem mu taką samą konfigurację - E6550 + właśnie ta płyta;] Płyta na prawdę godna polecenia - dobrze się podkręca i ma bardzo dobre chłodzenie. Duża jakoś wykonania no i oczywiście sama wydajność. Zastosowano bardziej trwałe kondensatory. W tej kategorii cenowej trudno o lepszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek te "lepsze" plyty sa drozsze (niezawsze czasami zdarzaja sie wyjatki), to zazwyczaj laminaty na ktorych bazowe elementy sa lepszej jakosci, np. kondensatory itp.

Nie chodzmi mi tu o sam moment podkrecania bo przeciez jesli podkrecamy sprzet to zazwyczaj zeby pracowal na takich ustawieniach a nie na pokaz (choc wiele osob robi to na pokaz). I w tej sytuacji jak masz słabszej jakosci np. wspomniane kondensatory to po tygodniu czy miesiacu spuchna,detonuja i po plycie :). Choc sa wyjatki. Kiedys mialem plyte Solteka kumepl mial identyczna jednakze on mial na brazowych kondensatorach z innego zrodla ja mialem na zielonych :) na mojej plycie nic podkecic niemoglem, na jego niebylo problemow a sprawdzalismy na tym samym procku i czesciach. Co gorsza przez takie zabawy w mojej plycie wtedy spuchly kondensatory i zaczol mi sie komp resetowac i bylo po zabawie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma dobra plyta do krecenia ?, o co tu chodzi ? wieksze ciplo wytrzymuje czy jak ? :(

 

Zawsze wydawalo mi sie iz lepsze plyty oferuja lepsze parametry techniczne. Szerszy wachlarz mozliwosci (czy. Zakresy napiec, taktowania, itp...).

Sam mam taka plyte asus p5w64wspro. Na przyklad magistrale mozna ustawic na 550Mhz, taktowanie pamieci pewnie i 1066 a plyta ma rok. Jest na niej heatpipe to pasywnego chlodzenia mostka i mosfetow. Maksymalnie udalo mi sie ustawic stabilne taktowanie na 400Mhz (oczywiscie z obnizonym mnoznikiem procesora) ale nic poza zwiekszonym wydzielaniem ciepla przez plyte za tym nie szlo. C2D E6700 spokojnie smigal na 3.00 Ghz, tez stabilnie na 3Ghz dziala C2Q E6600 ale za swiezy nabytek aby go forsowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności