Skocz do zawartości

jaki system?


Możej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze poradzcie mi jaki system bedzie najlepszy do procesora Quad i 2Gb pamieci. Zastanawiam sie czy instalowac XP czy Viste, 32 czy 64-bit. Mam pare starych rzeczy (drukarka, skaner, tuner tv - 3 lata), do ktorych raczej nie znajde sterownikow ani pod Viste ani pod Win 64. Tylko czy na XP 32bit bede mogl w pelni wykorzystac mozliwosci quada? Jaka jest roznica miedzy Win XP 32 a 64bit? Wyczytalem ze glownie chodzi o mozliwosci wykorzystania wiekszej ilosci ramu, na korzysc 64bit. Czy cos poza tym? Czy 3ds max lepiej chodzi na systemie 64bit? Pomocy!

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jedyną różnicą między 32 a 64 bitami jest ilość możliwej do zaadresowania pamięci... i nic więcej, żadnego skoku wydajności czy coś w ten styl.

Viste sam już wykluczyłeś twierdzeniem, że nie znajdziesz do niej sterowników, więc wybór pozostaje między xp32bit a xp64bit

O xp64 słyszałem, że to średnio udany produkt, ale sam tego NIE MOGĘ POTWIERDZIĆ, bo mam starego p4.

Pod uwagę powinieneś wziąść 2 rzeczy:

- czy będzie ci potrzebne adresowanie dużej ilość ramu (standardowo w xp32 1,5GB z możliwością rozszerzenia do 3GB dla jednego procesu)

- fakt że przejście na 64 bity jest nieuchronne i programy32 bit powoli przestaną być produkowane (vista podobno miała być tylko 64bit, ale po protestach userów zdecydowano o wypuszczeniu także 32bit) choć do tego czasu znając windowsy i tak czeka cie pare reistalacji systemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności