Skocz do zawartości

kolory


thud

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem

mam photoshopa i przy wlaczaniu wyskakuje okienko w ktorym jest cos o profilu monitora, biore use anyway i w programie zamista koloru bialego jest kolor bezowy, taki zoltawy;

pierwszy raz sie z tym spotkalem, po prostu \"zanikl\" gdzies ten kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w polu RGB zaznaczylem model mojego monitora odznaczylem \"ptaszka\" przy ask when openning i jak otwieram obrazek to sie wlasnie o cos pyta i teraz nie wiem czy zaznaczyc przy otwieraniu don\' show this... a tak to wyglada juz na wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic dziwnego ze wyswietlalo ci sie \'dziwnie\' zaznacz z powrotem color menagment i nastepnym razem nie baw sie tymi ustawieniami nie wiedzac o co w nich chodzi w zakladce RGB ustaw sRGB - jesli nie robisz nic do druku, lub Adobe RGB - jesli oddajesz materialy do druku, lub jesli kozystasz ze zdjec robionych na cyfrowkach w tym modelu koloru, lub jesli zalezy ci na ilosci wyswietlanych kolorow. sRGB to okrojony schemat RGB - jest wlasciwy dla wiekszosci przegladarek i programow, Adobe RGB to szersza skala koloru, dlatego jest zalecana przy konwersji RGB->CMYK. \'O cos sie pyta\' - color setting to ustawienia w zasadzie kluczowe dla pracy z Photoshopem, ale robisz wszystko zgodnie z prastara zasada \'user nie czyta zadnych komunikatow\'. Przypuszczalnie masz pliki zapisane w jakims profilu kolorow i program sie pyta jak je potraktowac:

use the embedded profile - program uzyje profilu wczesniej przypisanego do dokumentu

convert documents colors to the working space - kolory zostana przekonwertowane do twojego profilu jaki ustawiles sobie w working space

discard the embedded profile - program nie bedzie uzywal profili, ani osadzonego, ani tego z ktorym pracujesz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności