Skocz do zawartości

monitory lcd i grafika 3d


Virus

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko zwiazane z plaszczakami mianowici czy tego typu monitory sa w czyms gorsze od dobrej dajmy na to 19stki ? jestem teraz na kupnie monitorka wpadl mi w oko lcn Neovo E-19A mozecie mi cos powiedziec na temat monitorow Lcd i grafiki ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jezeli chcesz kupic monitor lcd to koniecznie dowiedz sie czy dana firma udziela odpowiedniej gwarancji na slepe sektory. Np. niektore firmy sprzedaj monitory ale jest problem z gwarancja gdy pojawia sie na ekranie slepe sektory o roznych kolorach. Niektore firmy wymieniaja ekran juz po pojawieniu sie od 3-5 plamek inne natomiast dopiero po 20. Czesto zdarza sie ze w rzeczywsitosci firma robi co innego niz pisze. Nalezy tez zwrocic uwage na to gdzie te punkty moga sie pojawic. CZy na krawedzi czy na srodku ekranu. Najlepsza firma pod tym wzgledem to Sony. Wymieniaja oni monitory po pojawieniu sie juz od 3-5 sektorow na srodku ekranu w monitorach 15 calowch a w 17 bodajrze od 5-7 plamenk. Nie jestem pewien czy tak jest napewno ale cos kolo tego.

Inna kwesta jest kat widzenia w monitorach lcd. Tak to w nich jest ze jak sie patrzy na monitor z gory to ekran robi sie jasniejszy a z dolu to ciemniejszy natomiast z bokow szary. Najlepiej zaopatrzyc sie w ekran o kacie widzenia 170-180 stopni w poziomie i nie wiele mniej w pionie. Ale to juz kwestia indywidualna.

Nalezy brac takze pod uwage czas reakcji matrycy. DZis standard to 16 ms. Ma to duze znaczenie podczas wyswietlania szybkich scen akcji w filmach czy grach.

Ja zakupilem sobie SONY SDM-S73 17\" i jest rewelacyjny.

 

Ogolnie duzej roznicy nie ma. Podobno od monitorow lcd nie mozna pospsuc sobie oczu (nie wiem czy to prawda, bo jestem w czasie testow :P), ja estem bardziej zadowolony z tego monitora lcd niz z poprzedniego crt (kineskopowego), tamten przy tym to dziadostwo- wprawdzie nie byl zbyt dobrej firmy, no ale roznica jest. Na tym monitorze lcd obraz jest o wiele zywszy, lux sie oglada filmy i gra w gry, do grafiki tez jest lux. Nie wiem czy ten moniotr co sobie upatrzyles jest dobry ale przed jego kupnem sprawdz wszystko dokladnie bo kupno monitora to nie jest tania sprawa. pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.monitory.com.pl/

 

To chyba najwieksze kompendium wiedzy o monitorach w polskim necie. Jak zatelefonujesz i pogadasz z panem Korkiem to chetnie odpowie Ci na kazde pytanie.

Jak mieszkasz blisko wawy to maja taka 19` neovo w biurze.

 

Podobno S19 to jeden z najlepszych lcd. Najlepsze matryce to mva premium - najlepsze kolory, czern i kat widzenia.

 

Ja jednak wybralem crt 21`sony bo dla mnie trinitrony maja lepsze wygladzanie od lcd no i te piksele.

Lcd lepiej jednak kupowac w sklepie i obejrzec przed zaplata bo inaczej moga byc problemy z zamiana.

Pol biedy jak to sa czarne piksele ale jak jakis swieci na bialo to chyba nizbyt fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol biedy jak to sa czarne piksele ale jak jakis swieci na bialo to chyba nizbyt fajnie

albo jak miga czerwony lub niebieski pixel :P to musi byc wqrzajace :P. Ale jak mowilem im lepsza firma tym mniejsze prawdopodobienstwo pojawienia sie takich pixeli... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności