Skocz do zawartości

kilka pytan o edit mesh


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

mam kilka pytan dotyczacych edit mesha:

1. kiedy tworze nowe pligony przez \"create\" czasami pojawiaja sie one nie po tej stronie maski co trzeba. musze probowac kilka razy az sie uda.

2. tak samo kiedy tworze poligony czasami lamia sie one na dwa trojkaty

Co jest powodem takich zachowan?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak się tworzy zgodnie z ruchem wskazówek zegara to normalna będzie skierowana w jedną stronę (jak by to powiedzieć w kierunku zasiadającego przed monitorem), a jak przeciwnie do ruchu wskazówek zegara to w drugim (przeciwnym) i to chyba cała filozofia, chociaż jak wykazała praktyka to czasem coś mi się kaszani, ale tylko przy tworzeniu jakiś pogiętych wieloboków w 99% przypadków jest jednak ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ale mam kolejny problem z edit mesh, a mianowicie: kiedy extruduje krawedzie (edge) a potem uzyje meshsmoth w obiekcie robia sie dziury i zalamania o innym kolorze itp. w czym tkwi problem? i jeszcze jedno w jednym z tutoriali natknalem sie na \"LPM cage\" jednak nigdzie w maxie nie moge tego znalezc, nie wiem czy to ma jakis zwiazek z edit mesh czy nie bo uzyte jest w tutorialu na temat modelowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie podpowiedzi ale najwazniejsza dla mnie jest sprawa z tymi \"dziurami\". Jestem w trakcie wykonywania tutorialu o Joannie Dark w dziale o modelowaniu wlosow i tu sie zatrzymalem. Jeszcze raz postaram sie wszystko dokladnie opowiedziec: na poczatku jest jeden maly, zwykly kwadrat, potem go extruduje (powielam kilkakrotnie) i kiedy poobuje uzyc meshsmooth o wartosci 2 w masce robia sie dziury i zalamania o innym kolorze co to ma byc? Probowalem weldowac vertexy ale to nie pomaga. POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra ale jak w E Poly chce extrudowac krawedz to dzieja sie jakies dziwne rzeczy! :) typu lapie za krawedz i przeciagam ja z shiftem w bok a tu nagle przesowa sie inna krawedz a nie ta ktora zlapalem. No i co tu zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herezje prawisz. Co ci się innego przesówa? Jeżeli nie jest to krawędź końcowa (border) to się rozsówa to chyba normalne, chociaż i to można zmienić tylko nie rób przez shifta tylko z prawego przycisku bądź prawego panelu. Tam masz pełną kontrolę nad tym narzędziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności