Skocz do zawartości

2 LCD za max 2400zł?


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hm, patrząc na allegro to 22 calówki zaczynają się od 900zł, więc coś tam da się znaleść, o jakości wypowiadać się nie bede, sam siedze na 17calowym CRT który już dawno prosi się o wymiane :) więc tak jak w twoim przypadku kązdy LCD by się nadał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dwa Benq'19 z matryca MVA, i bedziesz zadowolony. Kupowanie na sile 22ki w cenie 1000zl to chyba niezbyt dobry pomysl. Monitor moze i znajdzie sie w takiej cenie, ale za to bedziesz mial matryce z tzw efektem gradientu i kątami widocznosci wolajacymi o pomste do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły bajer, ale czy nie za dużo tego jest w nim, a jak tam z gwarancją co do bad pixela???

 

Jak pomyśle że 3lata temu za 17 dałem 1350zl to mi słabo...hehe chcesz monitory ustawić na zakładkę???

 

z tego co ja wiem to najlepsze są LG, choć nie wiem jak jest naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo lepiej mieć 30 funkcji i korzystać z 3 niż mieć 2 i potrzebować trzeciej :P

 

hehe chcesz monitory ustawić na zakładkę???

jak na zakładkę?

 

KaeMS na allegro najtańsze IYAME-y po trochę ponad tysiak chodzą z 3 letnią gwarancją tyle że z matrycą TN i bez USB i pivota :P

 

chyba tego GATEWAY kupię tylko jeszcze o gwarancje zapytam ale chyba i tak nic lepszego za tą kasę nie da rady znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gateway sam w sobie to świetny monitor, ale o ile się orientuję, to są to odrzuty z USA sprowadzane przez jakiegoś prywaciarza. Pochodzą ze zwrotów, z drobnymi wadami, powystawowe itp. Jak masz farta, możliwość wyboru odpowiedniego egzemplarza albo po prostu nie przeszkadzają Ci ewentualne mankamenty, to będziesz miał dobry monitor za małą kasę. Loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już te monity

i mam mieszane uczucia

 

co do plusów

kąt wiczenia bardzo dobry prawie pod każdym wygląda oki gdzieś tak od 150 stopni na białem tle sobi się troszkę żółty

 

kolory też dobre, lepsze od mojego CRT Viewsonic22' i Hyundai 17

 

tylko ok 7 kg poprzedni CRT 36!

 

minusy

-to są chyba stojaki z salonów lub zwroty w jednym miałem urwane logo gateway i nigdzie go nie było, zaginęło w akcji :D

-góra 1-2 pixele drżą

-w moire interferace test strasznie smuży gmeranie w opcjach zmienia tylko sposób smużenia

-nie sią idealnie doskonale, jednolicie podświtlone delikatnie ciemniejsze na bokach/rogach i może delikatnie pożółkłe

-podczas ruchu jak przenoszenie ikon itd nie ma ostrości rozmywa się

czcionki są też trochę nie ostre

 

 

sam nie wiem czy się ich pozbyć czy zatrzymać

od mojego starego CRT 22' lepsze napewno :P

 

jakieś rady jak je testować czy coś

 

o i są podpięte przez VGA a nie DVI ma to znaczenie??

 

 

upgarada informacji podpiąłem monitor do kompa brata pod zintegrowaną kartę grafiki i nic nie smuży nic nie drży i działa lepiej

 

więc się pytam WTF! God damned :P

 

używam przejściówki z DVI na VGA może tu leży przyczyna moich zakłóceń?

 

 

 

god damned

jak przeniosłem drugi monitor to ten pierwszy też już nie smuży, nie są ze sobą kompatybilne jeden zakłuca drugi :)

ale dziwolągi :P

 

to teraz już tylko brak loga i nie idealne podświetlanie zostało z listy zażaleń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam przejściówki z DVI na VGA może tu leży przyczyna moich zakłóceń?

 

Bardzo możliwe.

 

to teraz już tylko brak loga i nie idealne podświetlanie zostało z listy zażaleń

 

Jeżeli podświetlenie nie jest rażąco nieprawidłowe, to wszystko w normie. Więszkość LCD boryka się z tym problemem - ale jest to zauważalne zazwyczaj przy dokładnych oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam teraz kompa dziewczynie i szukaliśmy jakiejś 22". Też chciałem kupić tego Gateway z allegro ale w końcu zdecydowałem się na HP w2207 za 1299pln i nie żałujemy - porządna TN'ka. Lekkie poświaty przy górnej i dolnej krawędzi i kąty nie te co PVA czy S-IPS ale za tą cenę jest to idealny wybór - Pivot, 2xUSB, powłoka typu glare na matrycy, parę trybów wyświetlania, świetny desing. Jakby ktoś się zastanawiał to polecam.

 

PS.

 

Jest tak gigantyczny że nie wyobrażam sobie pracy na dwóch takich :D

 

Sam używam 19"(SMVA) + 17"(TN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc w skrócie chciałem zwrócić te monitory, ale sprzedawca mówił że natąpiła jakaś pomyłka (yeah right) że nie dostałem nówek, i jeśli chcę to wymienią na nowe i dodał jak z tago kabaretu " Będzie Pan zadowoooolony ;)"

ostatecznie zgodziłem się na wymianę i po tygoniu dostałem nowe tym razem w pudełkach gateway-a a nie jak przedtem w szarych kartonach z naklejką Gateway i monitorki działają bardzo dobrze nie ma do czego się przyczepić nic nie smużą, nie ma badpixeli czy czegoś takiego, żadnych rys, przebarwień itd. podpiąłem je kablami DVI i obraz super wypas, czyli ku mojemu zakoczeniu jednak jestem "zadowoloooony" :D

 

no i ta przestrzeń robocza 3360x1050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox :) może komuś się przyda bo ja planuję zminę monita za jakieś 3 latka jak mi gwarancja się skończy a wtedy to pewnie będę się rozglądał za 24' OLED czy innym wynalazkiem :)

 

a co do tej stronki to nie wiem czy w polsce te monitorki znalazły się po przeliczeniu funtów na złotówki pewnie byłoby trochę drożej jak jak to zwykle bywa w polsce a do tego w angli podobno elektronika jest tańsz nisz u nas :(

[za to w kazachstanie podobno droższa jest :D]

 

cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności