Skocz do zawartości

Nowy PC / GRY/3D


NCdeIgnis

Rekomendowane odpowiedzi

WItam! Moj stery PC powoli sie sypie ;P a i z wydajnością u niego juz nie najlepiej chciałbym do domu poskładać PC który służył by mi zarówno do grafiki 3D jak i grania:) moje zainteresowanie 3d wzięło się właśnie z powodu gier;) tak więc , mam 6000k +/- może byc troszkę więcej ale wolał bym sie zmieścić bardzo będe wdzięczny za Wasza pomoc bo troszke wypadłem z tematu sprzętu.

 

 

 

To przykładowy zestawik , ceny z komputronika i jeszcze przezemnie troche zawyżone (np jak cos kosztowalo 430zl , zaokrąglilem do 450zl:P) komputronik ma drogo =P jak ktoś zna jakis dobry sklepik wysyłkowy lub na terenie katowic;] bede wdzęczny ;)

  • GeForce 8800 GTX Gigabyte 768MB TV & 2x DVI - 1930zl GeForce 8800 GTX Gigabyte 768MB TV & 2x DVI - 1930zl Zasilacz OCZ GameXStream 600W SLI - 380zl Asus Striker nVidia nForce 680i SLI - 900zl ALBO Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI - 740 ZL Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX - 1100zl GeIL Dual 2x 1GB DDR2 800 MHz - 330zl

LUB TAKI : GeForce 8800 GTX OC BFG 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 2100 zl GeForce 8800 GTX OC BFG 768MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 2100 zl Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX - 1100zl Microstar P6N SLI-FI (nF650i) - 430zl asilacz do obudowy Corsair CMPSU-550VXEU - 550W - 400zl OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Special Ops CL5 - 350zl Maxtor DiamondMax 21 320 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) - 300zl

 

oczywiscie możecie(ba! nawet powinniscie;]) przedstawic Wasze propozycje;] jestem otwarty na wszelkie sugestie:] nie wiem czy 600/700W zasilacz wytrzyma , czy ta plyta ASUSa bedzie ok , podobno sus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI jest super ale lekko sie grzeje :P to chyba niezadobrze :P ps. mam nadzieje , ze dobre miejsce na ten temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zacznę od tego że marnujesz kasę na zasiłki o mocy 700W , tak naprawdę te części przy max. obciążeniu nie powinny pożreć więcej jak 400 a 700watowy to pociągnie 2x 8800GTX z 7 dysków twardych , 4 cd/dvd itp. Owszem zawsze jest mieć lepiej zapas mocy ale nie przesadzajmy. Ja bym wziął coś ze stajni Tagan, Corsair 520-550W i to wystarczy. Nie do końca zrozumiałem czy ty kupujesz 2x gf8 GTX ? Jeśli tak to błąd SLI jest nie warte kasy. Ja bym radził 8800GTS , Quad Core Q6600 , 4GB ramu 667 DC , Płytę Asus , Abit , Gigabyte. Napisałbym dokładniejszą konfigurację ale nie mam czasu, może innym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 2x GF=300W + QuadCore = okolo 100W (tu sie moge mylic) Dysk+DVD to chyba okolo 50W wiec mamy juz 450W/500W :> dodajmy do tego ze zasilacz 700W pracuje z wydajnoscia , w najlepszym , 85% i mysle ze mamy komplet:]

 

a SLI jest wydajne tylko wtedy jak cos jest pod nie zoptymalizowane;] (wtedy moze byc 2x szybsze w innym wypadku juz nie:] ) jesli chodzi o gry UT czy Crysis sa zoptymalizowane , mam nadzieje ze Gelato tez :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem w tym że b.mało gier jest zoptymalizowanych ponieważ przeciętny nowak nie wie co to jest SLI więc producenci gier (programiści) rzadko je pod tym kątem przygotowują, nowe tytuły są zazwyczaj zoptymalizowane ale też nie zawsze. Patrząc na to ze strony ekonomicznej, zakładając, że zyskasz te 50-70% wydajności więcej to i tak na kartach stracisz jakieś 2tys zł w 1rok no a za taką sumę mozna mieć już całkiem dobry komputer ... nie lepiej kupić jednego GTX'a ? i np. tysiąc zł. odłożyć na nową kartę? no chyba ,że wydajność ma być najważniejsza to wtedy nic nie mówiłem ;)

 

Hmmm z tego co wiem to GTX pobiera jakieś( http://pclab.pl/art23133-13.html ) 100-130W wiec 120x 2 = 240 :) ale mniejsza o to... markowy - dobry zasilacz o mocy 550W jest w stanie udźwignąć konfiguracje mocniejszą niż czasem 600Watowy ... lepiej mieć stabilne napięcia jak informacje na papierze ze mamy 600W itp. dlatego nie ma sensu wydawać kasy na 700watowy.Jeśli podliczyć... to cała konfiguracja nie pociągnie więcej niż 420W więc po co nam zapas 200? Kup 550Corsair lub Tagan i w zupełności wystarczy. Oczywiście zrobisz jak zechcesz ja tylko doradzam a mogę sie mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy wyborze zasilacza musze sie jeszcze kierowac tym aby mial CZTERY linie 12v/18A na karty graficzne;] jesli pojde w SLI (GTX ma DWA wejscia na zasilanie) a z tego co widze jedynie 700W (i wiecej) maja takie wyjscia:]

 

na tą druga karta sie jeszcze zastanawiam:] sie zobaczy ;] ale jest sporo racji w tym co mowisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tak sie upierałem przy tych 550W a tu dopłacamy 50zł i jest 700W no i te 4X PCI-e http://www.gral.pl/preview/Tagan/ZasilaczdoobudowyATX700WTaganU25DualEngine_24/

Widać nie jestem na bieżąco bo myślałem ,że ceny 700W zaczynają się od ok.600zł ale te "prawdziwe" 600/700 faktycznie tyle kosztują :) http://img441.imageshack.us/my.php?image=konffr7.jpg a to moja propozycja :) Tylko musisz trochę doliczyć jak w komputroniku kupujesz bo w gralu jest taniutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności