Skocz do zawartości

Otwarcie na świat ...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja:

 

Czy jesteście za tym ,aby umożliwić ludziom nie tylko z Polski postowanie na forum?

 

Wymagałoby to ustawienia domyślnego języka na forum na angielski.

 

Oczywiście - polski język jak najbardziej byłoby w opcjach osobistych i po zarejestrowaniu zawsze można się na niego przełączyć.

 

Prosze napiszcie co sądzicie o tym pomyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja po namysle jestem na nie. Przeciez jest tyle forów zagranicznych!

Nie mozemy zapanowac nad polskimi userami, a co dopiero nad ekipa zza granicy.

 

Ani nie skorzystaja z archiwum, ani nie bedzie ich na tyle duzo, zeby stworzyc porzadne \"dla siebie\". Pytania beda sie powtarzaly, nie mowiac o poziomie znajomosci angielskiego polakow.

 

Wszyscy sa na tak, ale to ja bede po nich kupy sprzatal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem... TAK Ale nie mam najmniejszej ochoty kaleczyć angielszczyzny czy na takową patrzeć. Angielski intarface owszem, ale apeluję o litość, jeśli ktoś nie umie świetnie tego języka to niech mi oszczędzi takowego widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zagraniczni userzy duuzo pisza postwo-smieci. Wystarczy spojrzec na forum evermotion. niedawno powstalo a juz ma miliony postow typu \"Thx\"

A po za tym to niech zagranica sie uczy polskiego bo wiekszosc nawet nie wie gdzie ten kraj sie znajduje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj moze o opanowanie swiatka na zachodzie a o pewne ulatwienia dla ludzi nie znajacych polskiego.

 

Ostatnio jak wiecie o max3d duzo pisaly serwisy zachodnie - glownie o videotutorialach. Chcialbym dac wtedy ludziom z zachodu mozliwosc ich komentowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt. Dlatego chcialem sie narazie Was spytac. Nie wierze natomiast ,ze byloby przy tym wiecej pracy. Chodziloby oczywiscie glownie o rozne komentarze - video-tutoriali czy prac bo przeciez mamy co pokazac i czym sie pochwalic.

 

Cieszy mnie np. fakt ,ze zachodnie serwisy tak chetnie ze mna wspolpracuja piszac newsy o tutorialach podkreslajac przy tym ,ze sa one z Polski. Zawsze to jakas promocja naszego kraju. Chce pokazac ,ze Polacy swoje potrafia ... moze kraj maly ,ale jaki potencjal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie bedzie wiecej pracy? To ciekawe kto przetlumaczy regulaminy i faq ;)

 

Promocja tutorialami? Super! Tylko nadal nie jestem przekonany, jaki ma to zwiazek z dostosowywaniem calego forum dla zagranicznikow. Tlumaczenie wszystkiego tylko po to, zeby sobie skomentowali tutorial, dzieki czemu jego autor nakarmi proznosc? ;)

Zdecydowanie jestem za wprowadzeniem komentarzy na max3d, a forum niech pozostanie dla naszych userow.

 

Poza tym chetnie wyslucham argumentow tych, ktorzy sa \"za\", bo krzyczec TAK ja tez potrafie. Moze mnie przekonaja, dlaczego warto sie nastawiac na zagranicznych lamerkow, ktorzy nie potrafia znalezc odpowiedzi na swoje pytanie w olbrzymich zasobach sieci, co Wam to da? Poziom naszego forum na pewno nie wzrosnie, bo jakos nie wierze w to, ze przybeda zagraniczne gwiazdy CG (chyba, ze ich Goth nagoni;) ).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest natomiast i moge to już powiedzieć ,że wkrótce (zobaczymy kiedy na to czas pozwoli, tutaj niestety potrzebuje pomocy bo jest tego troche) zostanie stworzona ZŁOTA GALERIA w której będziemy chceli prezentować najlepsze prace z forum. M.in. będzie to też tworzone z myślą o promocji Waszych prac zarówno w Polsce jak i na zachodzie. Do oglądania galerii znajomość ang. nie jest potrzebna przecież :)) A naprawdę jest co pokazać! Najlepsze prace z bitew, prace z galerii WIP, Finished Works ...

 

Dlatego to jest taka propozycja do spokojnego przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG masz oczywiście trochę racji, ale zawsze można dorzucić 1 lub 2 order moderatorów. Założe się, że znajdą się chętni do przetłumaczenia regulaminu i faq (ja np. mogę pomóc).

 

Zakładasz że wszystkie zagraniczniaki to od razu lamerzy - pewnie chodzi ci o begginerów (ja przecież też do nich należe ;P). Jeżeli chciałbyś robić forum dla osób zaawansowanych to byś musiał stad wywalic ponad polowe ludzi, a oprocz przetlumaczenia faq i regulaminu wiecej pracy nie przybedzie. Po porstu bedzie wiecej userow - co za roznica czy z polski czy z zagranicy - bedzie odpowiadal ten kto zna jezyk (i tu zgadzam sie w 100% z Gothamem).

 

Moim zdaniem nie ma sie po co izolowac, pomagamy sobie (Polakom), to czemu nie mozemy pomagac tez innym, ktorzy maja jakis problem.

 

Powtarzalnosc watkow, no coz racja, jest to pewien problem, ale gdy watek sie powtorzy mozna go wrzucic do faq juz w wersji angielskiej. Jezeli Cie to denerwuje ciagle mowienie ze watek juz byl, to nic nie pisz, ktos inny odpisze i tak juz duzo robisz na tym forum :)

 

PS. Chcialbym jescze zauwazyc, ze z pewnoscia na forum nie zwali sie od razu setka obcokrajowcow, wiec sam poczatek stworzy jakis probny obraz tego jak by to wygladalo. Dorzuci sie jakiegos moderatora dla english version i bedzie dobrze :)

 

A dlaczego tak?? Zgadzam się z argumentami Adka, czemu to my mamy zamieszczać pracki na zagranmicznym forum, a nie u siebie i tu dostawać komentarze zcalego swiata. Ten kto bedzie chcial (z Polski) zacznie prace w englishu i bedzie dostawal komenatrze zarowno po polsku i po angielsku. Mysle ze dobre pracki ( a takich ci u nas dosatek :)) sa w stanie przyciagnac nie tylko lamerow czy beginnerow blagajacych o pomoc ale takze ludzi znajacych sie na rzeczy :)

 

Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem ,że będzie tyle odpowiedzi w ciągu 2 godzin :)

 

Kłobuc napisał również mądrze.

 

Nie chodzi tylko o komentowanie. Zmiana już samego interfejsu umożliwi obcokrajowcom łatwe poruszanie się po forum i niekoniecznie muszą brać udział w dyskusjach ,ale bezproblemowo będą mogli przeglądać forum i pracki. Pamiętajmy ,że w jury bitwy mamy bardzo wiele osób z zagranicy.

 

Napisało do mnie kilka obcokrajowców gratulując serwisu, prac które widzieli z bitwe ,ale napisali również ,że gdy chcieli obejrzeć etapy tworzenia tych prac (bo przy wynikach podawałem kiedyś linki do forum) to nie wiedzieli dokładnie co jest co.

 

\"Jaka szkoda ,że interfejsu forum nie można przestawić na angielski\" - ja napisałem ,że można ale dopiero po zarejestrowaniu się ,a przecież defaultowy język to Polish i nie wiedzą ,że Zarejestruj się = Register :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem, ze wszyscy zagranicznicy to lamerzy. Chodzilo mi o to, ze profi nie maja potrzeby zagladac na \"jakis polski max3d\", bo \"jedynym wlasciwym forum jest owiany legenda cgtalk\", gdzie siedzi chyba jeszcze wiecej lamerkow bez odrobiny gustu, ktory potrafia przez caly czas pisac tylko WOOW, impressive work dude!;) Mamy swoich, z ktorymi czesto sa jakies zgrzyty, wiec po co nam z calego swiata? ;)

 

Rozbawil mnie szczerze fragment o tym, ze powinni do nas przychodzic, zeby ogladac nasze prace :D Idac tym tropem dojdziemy do wniosku, ze nie nalezy wystawiac sie w galeriach, bo ludzie powinni przychodzic do mojego pokoju, w koncu jestem wielka primadonna. Wlasnie to jest zamykanie sie przed swiatem.

 

Adek: zmienisz na angielski to zaraz sie okaze, ze biedni, mlodzi, nieznajacy zycia i jezykow userzy nie beda wiedzieli gdzie kliknac, zeby sie zarejestrowac i jak wypelnic formularz;)

 

Angielski interfejs? Czemu nie, niech sobie komentuja prace. Jestem natomiast przeciwny tworzeniu im sprzyjajacych warunkow do tego, zeby sie wprowadzili;)

Uwielbiam inne narody, wzbogacaja kulture, nienawidze LPR i rasizmu, ale w tym przypadku krzycze \"polskie forum dla polakow\" ;)

 

Przeplatajace sie watki polskie i angielskie? Brrrr.....

 

POJAZD 3D: audi

CHARACTER 3D: my first work please comment, why no one comments?

CAR 3D: cool mercedes

postac 3d: moja pierwsza glowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... hehe... DruG chyba nie zrozumiałeś do końca. Nie napisałem niegdzie ,że ktoś powinien do nas przychodzić!

Nie lubie jak ktoś przekręca to co powiedziałem ...

 

\"fragment o tym, ze powinni do nas przychodzic, zeby ogladac nasze prace Idac tym tropem dojdziemy do wniosku, ze nie nalezy wystawiac sie w galeriach, bo ludzie powinni przychodzic do mojego pokoju, w koncu jestem wielka primadonna. Wlasnie to jest zamykanie sie przed swiatem. \" pod tym w ogóle się nie podpisuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruG: wlasnie tego sie boje ,ze ustawiajac defaultowy jezyk na ang. Polacy nieznajacy ang. moga miec problem z zarejestrowaniem sie. Hmm...chyba ,ze zrobi sie opis gdzies ...

 

jak widac temat rzeka ...

 

mysle ,ze mozna spokojnie zaczekac z tym do stworzenia naszej Zlotej Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi sie dostanie za ten tekst i przyczytam cos w stylu \'stara ekipa\' itd. ,ale jak narazie to wyglada to jak klutnia miedzy wami.

 

max3d sledze od dawna.. nawet mecze Adka jakimis newsami co jakis czas (hesus)

Forum tez.. i fajnie byloby zorganizowac taka bitwe ale miedzynarodowa... moze nawet w ekipach.. modelunek tekstury render )...

chyba ze ktos lubi byc jednookim krolem wsrod slepcow...

Ale jest chyba wiecej minusow formum po ang niz plusow...

Pomysl z galeria fajny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie \"stara ekipa\" juz nie istnieje, dzieki czemu to forum daje sie czytac;)

 

Nikt sie z nikim nie kloci, bo nie ma o co. To zwykla dyskusja, z argumentami za i przeciw.

 

Poza tym nikt nikomu nie broni wypowiadania sie. Gdyby dyskusje mieli toczyc tylko moderatorzy to watek wyladowalby w Moderator Zone.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszanie wątków English / Polish nie wyglądało by ładnie, to fakt. Duzo racji w tym co mowi DruG i sprawa wymaga przemyslenia, stąd ta dyskusja. Byćmoze możnaby wprowadzic zangielszczony interface na sam serwis max3d wraz z angielskimi newsami, ale jako standardowy byłyb polski, byłbaby natomiast mozliwosc zmiany języka na angieslki i odwrotnie (tak jak robią to czasem Japończycy zeby nie przerażac szlaczkami :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ambitny aż do bolu... to sie nie sprawdzi...

chcac wpuscic obcokrajowcow na to forum bez dwoch zdan trzebaby przeskoczyc w calosci na jezyk angielski, ale pomyslmy realnie.. czy wszyscy sa biegliw angielskim???? oczywiscie ze nie.. straci sie wielu uzytkownikow, dla ktorym to forum stanie sie wtedy kolejnym forum angielkojezycznym z obrazkami do poogladania... po drugie, poziom tego forum i tak jest bardzo wysoki, i ja ciesze sie bardzo i jestem z tego dumny, ze moge porozmawiac o grafice na tak wysokim poziome w naszym ojczystym jezyku (mimo iz angielski nie sprawia mi zadnego problemu)...

 

byc moze sa rzeczy o ktorych nie wiem... moze \"wywiad Adka\" :) przewiduje szturm chlopakow zza granicy na nasze forum... ale mimo wszystko ten jeden wielki minus... jezyk angielski... zmieni calkowicie oblicze tego forum

 

Strona/galeria max3d.pl w jezyku polski/angielski - TAK

Forum w jezyku angielskim - NIE!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, starszy pan mowi NIE. Sorry. Nie, ze to jakis zly pomysl, ale Imho i tak nie wypali a narobi zamieszania. Narobi sie pracy a pojawi sie po angielsku piec watkow, dzisiec postow i idea umrze. Jest cala masa forow czysto anglojezycznych. Po co robic jakias hybryde?

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"To ma być dalej czystko polskie forum, w czysto polskim języku. Intarface po ang po prostu otwiera parę drzwi. Nic poza tym\" - to ja jestem na tak:) Nie sądze zeby anglojenzyczny interface odstraszył polskich uzytkowników, większosc forów z ktorymi sie zetknąłem jest zbudowana na tym samym schemacie i obsluga nie spawia mi wiekszych problemow. A ze powstanie ileś tam wątków w j.angielskim - czy to spowoduje ze przestaniemy pisac po polsku?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...ciekawa sprawa, ja generalnie jestam \'otwary na świat\' jednak na głownej stronie jak i na forum nic bym nie zmieniał...zmiana z pewnością wpłynęła by negatywnie na max3d.

Pomyślmy: co zrobi szwab jak ma problem? Zapostuje na forum max3d, gdzie nie ma pojęcia co to znaczy przycisk \'wyślij odpowiedz\' czy może zapostuje na swojej \'narodowej\' stronie np 3dmax.de albo jak tam nie to na Cgtalk. Jestem pewny że 99,9% ludzi ze świata nie wybierze pierwszej opcji.

No ale teraz z drugiej strony: jest sobie Polak, jakiś beginner ze wsi nie znający angielskiego, wchodzi na nasze forum a tu gówn*...wszystko po angielsku przez co miałby z pewnością kłopoty przy poruszaniu sie na stronie albo dałby sobie ze wszystkim spokoj.

Czyli tak: otwieramy się na świat i dla innych stwarzając warunki odpychamy jednoczesnie od siebie naszych rodaków, obcokrajowcy są ściągani przez wielkie fora jak Cgtalk a my pozostajemy sami... -to nie przedstawia się zbytnio fajnie.

 

Z drugiej strony graficy powinni znac choc podstawy angielskiego ale to roznie bywa, ostatecznie jestem jednak za max3d po Polsku...mi osobiscie zangielszczenie by nie przeszkadzało ale nie bądzmy egoistami.

 

Można za to zrobić link po angielsku do słownika polsko-angielskiego

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego zakladacie ze ktos kto jest beginnerem w maxie musi byc rowniez beginnerem w jez angielskim, i vice versa? (a wogole co to znaczy beginner bo nie umiem po angielsku :P)

a kliknac we flage angielska lub polska, zeby napisy na przyciskach pojawialy sie po polsku lub po angielsku, to chyba kazdy umie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger:hehe, ja sie nawet boje myslec co o nas u siebie pisza Niemcy. Juz nie badzmy tacy porzadni.;-)

 

Goth: w takiej minimalistycznej formie, np. z flaga do klikniecia u gory forum, no.., to moze OK, ale jakiekolwiek wieksze modyfikacje beda IMHO bez sensu

khe, khe, dwa grosze Dziadka

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że to nie jest dobry pomysł... niby, że otworzymy się na świat, ale wydaje mi się, że gdyby jakiś obcokrajowiec chciał coś napisać na tym forum to już dawno by to napisał, a więc to trochę bez sensu... poza tym wydaje mi się, że stworzyliśmy tu już swoistą atmosferę, którą można bardzo łatwo popsuć zangielszczeniem forum... kolejna sprawa, to to, co już było wspominane wcześniej, gdy mam jakiś problem to pytam o jego rozwiązanie na \"swoim\" forum a nie na obcym, a więc nie sądze, żeby jakiś obcokrajowiec postąpił inaczej, jedyne co pewnie przeczytamy po angielsku to \"great model\", \"nice work\", etc.

inna sprawa... Adek, stworzyłes świetne forum, ale nie można ciągle włazić w tył...k anglikom czy niemcom i na siłę wszystkiego im tłumaczyć... miejmy trochę swojej dumy, pokażmy że Polak potrafi, w dodatku na własnym, polskim forum... jak chcą coś oglądać, to niech się nauczą polskiego :P według mnie właśnie w ten sposób ginie nasz kraj, bo wszyscy szukają pracy za granicą, zamiast na miejscu i m.in. dlatego to wszystko wygląda tak jak wygląda... jak mamy coś do pokazania to promujmy to w naszym ojczystym języku, niech to będzie do końca \"nasze\"...

jedyne z czym bym się zgodził to możliwość zmiany języka interface\'u na angielski, ale nic więcej...

 

pozdrawiam [piwo]

 

P.S. jeżeli wszystkie dobre strony będą tłumaczone na angielski, to nigdy obcokrajowcy nie będą nas szanować, a tak to niech zobaczą, że jesteśmy dumni z tego co mamy (chociaż co my mamy ?? :D)... niech oni czasami zrobią coś dla nas a nie ciągle my dla nich, od tego lizania im du...y już mnie język boli :]

 

P.S.2 pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi ale piszę to co myślę :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dodać jeszcze jedno... jak dla mnie jest to jedyne forum w Polsce, które ma tak wysoki poziom... I NADAL JEST POLSKIE !! nie zmieniajmy tego :)

[piwo]

 

P.S. hmmm, jak już to niech będą dwie wersje językowe strony głównej Max3d.pl, no i niech Polski będzie tym głównym :] ale zawartośc forum niech będzie polska, co najwyżej, jak już pisałem, niech będzie możliwość wybrania angielskiego interface\'u...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu założeń sondy - głos na TAK

Po przeczytaniu dyskusji...

Argumenty na TAK mają sens, te na NIE - też :| sam bym już nie wiedział, co wybrać.

 

Może jako defaultowy język, zrobić nowy plik językowy, w którym byłyby teksty w obydwu językach (aktualni użytkownicy i tak mają wybrany polski po ostatnim upgrade), choć pewnie dodatkowa ilość tekstu mogłaby rozwalić układ forum miejscami...

 

A przyciski do działań na postach - jeśli to głównie o przyszłą galerię chodzi to można tylko dla niej stworzyć osobny skin, w którym przyciski miałyby tekst w obydwu językach i wybrać go jako default\'owy dla danego forum.

W tej kwestii to ja cały czas jadę na angielskim, bo alternatywne skiny nie zostały spolszczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuję pod ostatnią wypowiedzią Loozacka, max3d to polska strona i niech taką zostanie.

 

Opcja wyboru języka strony głównej może być, bo cóż nam to szkodzi (ktoś jednak bedzie miał trochę roboty z tłumaczeniem).

 

Złota galeria, podobna do tej z cgtalk to świetny pomysł, może być i po angielsku.

Forum zaś, niech się nam zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z anglojęzycznym forum, może przyciągnąć nowych użytkowników z zagranicy, ale przy okazji może doprowadzić do utraty części polskich użytkowników (żadne odkrycie, gdzieś wyżej już ludzie o tym pisali),

z koleji zrobienie dwójęzykowej wersji przycisków, opisów i innych elementów forum oraz reszty site sprawdzi się chyba tylko w galerii, gdyż większość osób z zagranicy, moim zdaniem co prawda będzie wiedzieć co którym przyciskiem zrobią, ale prawdopodobnie i tak ograniczy się do oglądania obrazków, gdyż jeżeli nie będą mieli jakiegoś znajomego Polaka, który im potłumaczy na ichni język nie będzie się trudziła nauką polskiego (podobno jest łatwiejszy dla innych nacji od chińskiego i japońskiego, jednak niewiele), a znając niechęć chcociażby Niemców czy Francózów do języków obcych całkowicie wątpię, żeby im się chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie to forum to polskie jest czy angielskie - nie mam nic przeciwko \"ingerencji\" obcokrajowców, ale dlaczego to zawsze my musimy ustępować językiem:P.

Jak ktoś chciałby z forum korzystać, to niech się nauczy polskiego:P i basta:D

 

Pozdr

Giorgione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego nie zmienisz :(, język angielski jest językiem międzynarodowym, i teraz gdy ktoś chce mieć dobrą pracę to bez angielskiego ani rusz (niekiedy angielski tez nie wystarcza i trzeba dodatkowo umiec jescze francuski lub niemiecki :( ) - więc trochę dziwne wydaje mi się marudzenie na angielski interface.

 

Przyłączam się do posta VGT, po tych wszystkich argumentach na TAK i na NIE decyzja nie jest taka łatwa :(. Poczekajmy na ową Złotą Galerię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cóż mogę powiedzieć. Dziękuje za Wasze wypowiedzi.

 

Jak widać jest to ruch który mógłby w tej chwili okazać się nie do końca trafny. Kwestię trzeba dokładnie przemyśleć i przeanalizować.

 

W tej chwili prace z forum promować można w inny sposób - wyniki bitwe będą reklamowane na zachodnich serwisach

a za priorytet postawimy sobie stworzenie Złotej Galerii.

 

Myślę ,że to akurat będzie dobrym posunięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności