Skocz do zawartości

Monitor do grafiki


xaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

W najblizszym czasie planuje zakup monitora LCD. Bedzie to glownie monitor do grafiki. Chcialbym by mial duza rozdzialke, dobre odwzorowanie kolorow no i by byl dobrze podswietlony (oczywiscie za rozsadna cene :) ). Interesuja mnie monitory o przekatnych miedzy 20 a 24 cale. Znacie cos godnego polecenia?

 

Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No glownie do modelowania w 3d i tworzenia textur i takie tam... :) ale generalnie tworzenie grafiki 3d i cos tam w photoshopie. Cena to mysle, ze max 2500 niestety nie mam wiecej :( Mysle,ze za taka kase powinno sie udac cos wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sam od dluzszego czasu zabieram sie do kupna jakiegos 24" do dosc podobnych zastosowan:)

 

wyszlo mi, ze najlepszym wyborem jest ten oto monitor:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_280&products_id=8072

 

w roznych testach raczej same superlatywy. ogolnie za ta kase imho nic lepszego nie da sie kupic. wychodzi 2,7k z hakiem, ale mysle, ze warto:)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja CRT bedzie zawsze lepszy od LCD. Choc te najnowsze matryce daja obraz zblizony do CRT. Ja chcialbym jednak LCD z rozdzialka minimum 1680x1050, bo taka mam obecnie na lapku, wiec chcialbym cos podobnego ewentualnie 1920x1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz raczej wynika ze nie potrzebujesz jakiegos mega odwzorowywania kolorów (modeling, tekstury, 2d) , ja bym brał na twoim miejscu 2x iiyamy 22' pan. :) chodza po ok. 1000 zł, zapewne są one dla pospulstwa, jednak mysle ze sie nadadzą, sam w najblizszym czasie zamierzam sie w nie wyposazyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max_1989 nie jakies mega, ale najbardziej zblizone do CRT, czyli w miare zwyczajne :) Nie wiem jakie te iiyamy maja matryce, ale najchetniej bralbym S-IPS. TFT maja problem z odwzorowaniem wszystkich kolorow no i jest juz nieco przestarzala. Zreszta ja nie powiedzialem nie dla iiyamy. Ja potrzebuje jeden przyzwoity monitorek, ktory bede podlaczal do laptopa tylko tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam iiyama- sam kupilem za 1250 zł, i jestem bardzo zadowolony, duża jasność, dobre kolory no i przystępna cena. Chciałem kupić 22 cale benq ale mi odradzili, podobno ten lepszy-a jeśli chodzi o czerń to wyświetla lekko białe pasy we wszystkich bokach matrycy, po włączeniu windows znikają jakoś ich nie widać.

Zawsze możesz w sklepie przetestować i sprawdzić parametry kilku monitorów, no chyba że masz zamiar wydać dość dużo pieniędzy na monitor to polecam jak koledzy Eizo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym:

 

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=pad&cs=RC1078552&sku=88218

 

ma matryce S-IPS mowia,ze dosc dobry jak na swoja cene, czy jednak EIZO??

 

jeszcze jest 20,1 cala

 

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=pad&cs=RC1078552&sku=59215

 

Dajcie znac co myslicie

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

no ja wlasnie jestem w trakcie wyboru, i zastanawiam sie co bardziej polecacie:

 

1. panorama 22"

2. 2x 19"

 

ostatnio pracowalem na 21"CRT+19"LCD (fizycznie rozmiar obrazu bardzo podobny), a teraz musze ten zestaw zmienic.

Wybralem juz tego Samsunga 226bw

tylko korci mnie ten zestaw 2x 19", bo pracowalo sie naprawde wygodnie...

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już radzić będziecie innym, to może i mi "po drodze" pomożecie :)

Szukam monitora do grafiki 2D

Myślałem o jakimś crt 22", na którego mógłbym przeznaczyć około 300 zł, chyba że znacie jakiś lcd, który spełniałby wymogi "początkującego grafika 2D". Na takie cudo mógłbym wtedy przeznaczyć ok 1500 zł (rodzina się dorzuci :) ). Limity cenowe są dosyć płynne, zawsze kilka groszy więcej się znajdzie, jeśli będzie brakowało, nie lubię kupować czegoś co jest prawie dobre :)

 

z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o CRT to polecam 21" z kineskopem Sony Diamondtron. Moze byc Sony, Compaq lub Mitsubishi wszystkie maja ten sam kineskop. Monitorek naprawde elegancki i obraz mozna kalibrowac z kazdego rogu. Co do LCD to jak widzisz sam tez szukam :)

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sony zrobil chocby jeden monitor na diamondtron to jestem z marsa :).Sony to tylko i wylacznie Trinitron, a Diamondtron to mitsubishi.

Z tymi LCD by mialy wmiare dobre odwzorowanie kolorow podkreslam wmiare to tylko na matrycach PVA(S-PVA) lub S-IPS w tej cenie moze znajdziesz cos w okolicach 20,1 cala za 21 to juz pewnie 2k i nie mniej.

A jesli chcesz kupic uzywane CRT z allegro to watpie by sie udalo nie wypalonego kupic no ale mozesz probowac potem tylko ogladaj rachunki za prad bo to swoje musi wziasc szczegolnie Trinitron dimondy troszke mniej ale niezbyt wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

co sadzicie o tym ?

nie znam sie na monitorach, i z opinii wynika ze mozna trafic na dobry albo na zly model, tzn czasem lubia miec rozne "braki", ale matryca jest OK (sadzac po parametrach nie mialem okazji widziec go na zywo), i generalnie cena jest tez OK. widzac opinie na forach to wyglada troche jak odrzut z USA, troche ruletka, ale jakby poczytac warunki gwarancji i przetestowac konkretny egzemplaz przed zakupem, to moze sie oplacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku - wybacz ta pomylke z kineskopami. Padniety bylem i sie Sony jakos samo dopisalo :) Z tym allegro to sie zgodze, no chyba,ze bedzie mozliwosc zakupu w tym samym miescie i bedzie mozna test zrobic i ogolnie zobaczyc jak sie obraz prezentuje. Ale jak sie kupi CRT 21 to przydala by sie taka mala wlasna elektrownia :)

 

Loki - jak dla mnie monitorek kiszkowaty. Jakos nie mam zaufania do tej firmy. Ja polecalbym poczekac lub niech mama albo tata sie doloza i kupic cos sprawdzonego.

 

Pozdrawiam

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności