Skocz do zawartości

komputer do renderowania


_qb

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem zasiegnac waszej opinii na temat nastepujacego zestawu. jest on przygotowany przez firme ,ktora zajmuje sie dostarczaniem komputerow dla architektow.

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1,86 GHz; 2 MB Cache; 1066 MHz FSB; płyta główna Intel DQ965GFEKR mATX, socket LGA775, Częstotliwość szyny FSB: 1066 MHz, 800 MHz, 533 MHz; rodzaj pamięci: DDR2; liczba gniazd DDR2: 4; częstotliwość szyny pamięci: 800 MHz, 667 MHz, 533 MHz; maksymalna wielkość pamięci: 8 GB; zintegrowany układ dźwiękowy: SigmaTel STAC9227; zintegrowana karta sieciowa (10/100/1000 Mb/s); PCI: 2; PCI-E 16x: 1; PCI-E 1x: 1; USB 2.0: 10; FireWire (IEEE 1394): 2 szt.; Układ RAID: 6xSATA; pamięć 1024 MB RAM [2x 512MB Kingston DDR2 667 MHz]; zintegrowana karta graficzna Intel GMA X3000; dysk twardy Seagate 160 GB SerialATA 7200 rpm 8 MB cache; nagrywarka LG SuperMultib DVD+/-R 16x, DVD+RW 8x, CD-RW 24x, DVD+R DL 6x czarna; stacja dyskietek 1,44 MB ALPS czarna; klawiatura Logitech Internet 350 PS/2 czarna; mysz optyczna Logitech RX300 PS/2 czarna; obudowa ATX Slim Micro ModeCom Gaja LCD 300W kolor: czarny szer./dł./wys.: 136/415/350 mm; system operacyjny Windows Vista Business PL OEM; Norton Internet Security OEM (3 miesiące); Gwarancja: 36 miesięcy

 

cena to okolo 3000 tys. tyle tez mam do wydania na komputer. jego glowne zadania to ma byc tworzenie modeli i ich wizualizacja ( 3dmax, vray) oraz ich obrobka ( photoshop) .

komputer jest konfigurowany i dostarczany gotowy do pracy ( z tym wiaze sie moje kolejne pytanie- czy taka konfiguracja przez firme rzeczywiscie moze zwiekszyc wydajnosc komputera i czy jest warta zainwestowania tych paru set zlotych wiecej ? czy moze lepiej te same elementy kupic i zlozyc na wlasna reke? ) z gory dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mało pamięci, słaby zasilacz, nieciekawa płyta, procesor lepiej kupić E4300. W sumie w dwóch tysiącach mozna by skompletować budkę bez procesora i dokupić do niej Q6600 - najlepszy obecnie, pod względem cena/wydajność, procesor na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoAd tylko nie GF8600. Te karty to niewypał. Lepiej kupić 7900GS CoolerMaster600/1600 Mhz ;) Taniej a wydajność od niektórych modeli 8600 nawet lepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer jest konfigurowany i dostarczany gotowy do pracy ( z tym wiaze sie moje kolejne pytanie- czy taka konfiguracja przez firme rzeczywiscie moze zwiekszyc wydajnosc komputera i czy jest warta zainwestowania tych paru set zlotych wiecej ? czy moze lepiej te same elementy kupic i zlozyc na wlasna reke? )

 

jesli umiesz sam poskładać odpowiednie kableki, i nie nudzi cie wyczekiwanie na instalacje windy, to jak dla mnie to wywalone pieniądze... w dodatku, pare set złotych za złożenie kompa? ja piernicze, też tak chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności