Skocz do zawartości

Jaki skaner do 500-600pln?


Gość ex3

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Od tygodnia mocno zastanawiam sie na wyborem skanera. Juz mnie uszy bola... tyle sie nasluchalem od roznych \"specjalistow\".

Jednak dosyc czesto ludzie zajmujacy sie grafika i obrobka zdjec polecali mi skanery EPSON (wylaczajac model perfection 1260, poniewaz tak naprawde nie ma on nic wspolnego z epsonem oprocz nazwy). Natomiast model perfection 1670 jak najbardziej. Moze wsrod Was sa uzytkownicy tego modelu lub w ogole jakiegos skanera tej marki. Prosilbym o opinie.

Poza tym moze jednak ide w zlym kierunku...moze za te 500-600 pln dostane inny dobry skaner.

 

zastosowanie: typowo domowe, jednak istotne bedzie dobre odwzorowanie barw, dobra jakosc skanow oraz szybkosc (usb 2.0).

 

dzieki za wszystkie wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Osobiscie polecam produkty Microteka, za takla kwote moze byc juz 4900Plus - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5068

 

Sam posiadam model nizszy, ale jestem z niego w 100% zadowolony, uzywam go glownie do skanu odbitek najczesciej w 600 DPI.

 

Zdecydowanie ODRADZAM produkty ze znakiem HP - przez krotki okres czasu mialem NIEprzyjemnosc pracowac z czyms takim - jakosc skanu jest tragicznie zalosna - wstyd, zenada, syf, skaner w trybie 48gitow nie potrafi poprawnie odwzorowac \"detalu czerni\" - nawet moj starszy LIDE 650N Canona z 42bitami bil na glowe jakoscia i odwzorowaniem detalu wspomnianego HP.

Ale do rzeczy:

Na Twoim miejscu wzialbym pod uwage zakup produktu Microteka.

Pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametry wygladaja \"kulturalnie\". jedyne co mnie boli w tym to usb 1.1. Dlaczego microtec nie robi na 2.0? A powiedz mi jesli moge prosic ile wynosi sredni czas skanowania pelnej A4 w jakiejs tam najczesciej uzywanej przez ciebie rozdzielczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym USB1.1 to tez mialem watpliwosci - tym bardziej ze wspomniany nieszczesliwy HP mial USB2.0. Ale powiem Ci ze moj Microtek 4800 skanuje z zadziwiajaco duza szybkoscia - oczywiscie swalnia bardzo przy descreen\'ie, tyle na \"oko\" moge powiedziec teraz, a czas skanu zmierze w domu i zamieszcze jutro.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

MareG. Uzywam w pracy skanera HP ScanJet 5470C !! Jestem z niego strasznie zadowolony ... tylko ,że jest to skaner który kosztuje zdaje się duzo więcej niż 600zł. Ale jakość skanów, klisz i szybkość skanowania jest naprawde niezla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku mozliwe ze o klase wyzej HP trzyma przyzwoity poziom, ale w modelach z serii Scanjet 35xx zeskanowana odbitka jest zaszumiona, bez rozroznialnych detali w subtelnych czerniach a w dodatku nieostra i zasmiecona - na tej szybie od spodu tworzy sie taki \"matowy\" osad pod wplywem ciepla czy holera wie czego ?!

Jedyne co jest w nich ciekawego to ladny design obudowy...

Takze moja opinia odnosi sie wylacznie do serii 35xx.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności