Skocz do zawartości

stacjonarny komp - 3d max


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do Lechistanu w pazdzierniku, z zastrzykiem gastarbaiterowskiej gotowizny, chce kupic komputer który ma służyć w zasadzie wyłąćznie do grafiki 3d (statyczne sceny)

 

takie cos sobie wymyśliłem jak na razie:

 

procesor - [775] Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB (907zl) - apollo.pl

 

plyta glowna - GIGABYTE GA-N650SLI-DS4 - 650i, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-775 (409zl) - arest.pl

 

grafika Galaxy GF 7900GS 256MB 256Bit CM PCI-E DDR3 1.2 ns - proline.pl (459zl)

 

ram -OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Gold Dual CL5 ( 315zl) - komputronik.pl (planuje dokupic 2 pare jesli bedzie potrzebna)

 

HDD -WD WD2500KS 250GB sATA II 16MB (235zl) - proline.pl

 

i teraz kilka pytan:

 

1) Jak z chłodzeniem procesora ? (widze opinie na forach ze Q6600 potrafi sie potężnie zagrzac w stresie, czy ktos kto uzywa tego moglby sie wypowiedziec na temat chłodzenia ? Myslalem nad zainstalowaniem Scythe Mugen, czy to wystarczy?

 

2) Jak z zasilaniem? 400W wystarczy? (nie chce wydawac kasy na cos co nie bedzie konieczne)

 

3) Jak sobie cos jeszcze przypomne to dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasilacz może nieco mocniejszy weź. Ja wprawdzie używam przy Q6600 450 W Chiefteca, ale lepiej jakbyś kupił np. 500W. Co do chłodzenia - nie słuchaj neurotycznych schizofreników, BOXowy wentylator spokojnie wystarcza. Jeśli kupisz jakiś lepszy też będzie ok, ale bez szaleństw - te procki się nie palą od rysowania w paincie :)

Co do płyty - poleciłbym coś na chipsecie P35, ewentualnie starszym P965.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

intelowskie chłodzenie w zupełności wystarcza. Po wielogodzinnych renderach nic sie złego nie dzieje. Zasiłke polecałbym mocniejsza . Karte graf tez raczej lepszą . Płyty polecam ausa. We wrocku jest spory wybór w Proline.

Jesli chcesz krecić tego proca to przydałoby sie lepsze chłodzenie. Do krecenia świetna jest asus commando ( MB) , ale to juz drozsza impreza.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przydaje ci się jakoś ten wyświetlacz? Bo mnie jakoś niewygodnie jest zaglądać za komputer (miejsca tam tyle, że ledwo ręka się zmieści, nie mówiąc już o głowie). O wyświetlaczu zapomnij - zbędny bajer. Natomiast cała reszta jest świetna. Nawet wtyczki FC-40 lepiej wchodzą w gniazda ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

mi sie wyswietlaczs podoba. kompy u mnie stoją w roznych miejscach i jest do nich dostep. Wlaczyłem niebieskie podswietlenie na stałe ( chyba ew biosie) i mam fajne oswietlenie pokoju - swieci nawet gdy komp byłby wyłaczony ( ale ot sie w praktycie nie zdaza)

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, że te dokupienie ramu Ci sie przyda :) i to dosyć szybko pewnie. Teraz sam planuje rozbudowac swojego drugiego juz maszynozorda ale tym razem tylko pod grafike.

 

Temat jest zgodny mi sie wydaje więc czy mógłby ktoś napisać do czego w grafice 3D pomocny jest dobry procek do czego dobra grafa a do czego mocny ram ? Przyda sie to na pewno nie tylko mi a nie chcę zakładać nowego tematu

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor - szybkość renderingu i obliczeń związanych z symulacjami (fizyka, płyny, etc.)

Grafika - prędkość pracy viewportów - można cholery dostać gdy są z tym problemy.

RAM - zdolność obliczania skomplikowanych i złożonych scen. Jesli będzie za mało to czas liczenia wydłuży się poprzez nieustanne przerzucanie danych na dysk, ktory pracuje wolniej niż pamięci. W skrajnym przypadku scena nie policzy się w ogóle, gdyż ilość danych potrzebna do wykonania potrzebnej operacji będzie większa niż dostępna pamięć RAM i komputer zapętli się w przerzucaniu danych na dysk i z powrotem do pamięci.

 

p.s. Asus Commando będzie też obsługiwać nową serię procesorów 0,45 nm :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaktualizowalem swoja wysniona koncepcje po rozlicznych pytaniach na wielu forach, przeczytaniu tony porownan itp

 

wyglada to na razie mniej wiecej tak:

 

PROCESOR: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB (907zl) (na steppingu G0, pytalem juz w sklepie) - apollo.pl

 

MB: Abit IP35-E - (369zl) - apollo.pl

 

RAM - DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4 OCZ2P800R22GK (promocja w apollo.pl (277zl) )

 

GRAFIKA: Sapphire X1950Pro 256MB PCI-E DDR3 - proline.pl (489zl) (nie jestem jeszcze do konca pewny co do tej karty)

 

HDD: WD WD2500KS 250GB sATA II 16MB - proline.pl (235zl)

 

OBUDOWA:Sharkoon Rebel 9 Value Black - cooling.pl (~200zl z przesylka)

 

ZASILACZ: Corsair CMPSU-450VXEU 450W zenfist.pl (259zl)

 

MONITOR: LCD 19" BenQ FP93GP apollo.pl (885zl)

 

lub

 

HP LP1965 (w okolicy 1050zl)

 

do tego nagrywarka dvd jakas klawiatura itp cena w sumie w okolicy 3800zl

 

co sądzicie ? cos zmienic ? czy ktos mial cos z tego zestawu i byl niezadowolony z tego? z gory dzieki za odpowiedzi.

 

calosc zamierzam zamowic w nastepnym tygodniu wiec jakby co to dalej jestem otwarty na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności