Skocz do zawartości

Jaką karte graficzną kupic??


Izykolson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Za niedługo zmieniam swojego blaszaka na nowego i mam mały problem a mianowicie tak jak w tytule nie mam pojęcia jaką kartę wybrac. Mój zestaw to Core 2 duo 2,33GHz, 2gb DDR2-800 RAM, Zasilacz Chieftec 450watt, dysk 250gb seagate sata2 16mb cache, płyta asus P5K. Pomóżcie z wyborem karty.

Z góry dzieki:)

 

PS: proszę podac propozycje w cenie do 800 złotych bo juz mnie powyzsze części za bardzo spłukały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zalezy na czym Ci zalezy :)

 

a serio to 800 zl to malo i duzo bo za ok 500 zl masz x1950pro ( dx9 ) a za okolo 1000 8800gts 320 ( dx 10 ) z tym ze obecne karty graficzne i tak sa zaslabe do dx 10 w crisis raczej sobie nie pograsz w tym srodowisku w pelnych detalach na zadnej karcie jaka teraz jest dostepna ... niedlugo premiery nowych kart wiec moze warto poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całe 800 jednej karty nie dostaniesz, bo taki mamy teraz beznadziejny mid-range, ale ja bym polecił 2x to: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_2600_rodzina_/Radeon_2600_XT/Radeon_2600_XT_Gigabyte_256MB_2xDVI__TV_800/1400_/pelny,id,42976/

Łączysz w CrossFire i się cieszysz. ;)

 

Cholera... tanieje ta karta z dnia na dzień, bo ja kupiłem parę dni temu. Co za świat. :)

 

PS:

Jedną wadę ma ta karta - chłodzenie. Razem z kartami musiałbyś kupic dwa wentyle i przymocowac je do radiatora. Ja zamontowałem jakiegoś taniego arctic coolinga z miernikiem temperatury więc "hałasuje" tylko w stresie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu masz wydajniejsze chłodzenie niż w każdej innej karcie z serii 2600. :)

 

A jeśli nie chcesz się bawic z dodatkowymi wentylatorami, to kup Palita. Też są tanie (jak nie tańsze) i z tego co czytałem chłodzenie mają ok. Ciche i w miarę wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie powstrzymuje z kupnem, czekam na nowe GFy :) Za 12 dni demo Crysis i nadejdzie oswiecenie ;) Przed swietami nowe karciochy, do marca moze troche stanieja (taa... :| ).

Jak nie chcesz czekac to rzeczywiscie oplacaja sie tylko grafy za ok 400-500zl - 7900gs, x1950pro, ewentualnie 8600gt jak bardzo chcesz dx10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Niestety nie mogę czeka na nowe GF-y a tym bardziej na to jak stare stanieją. Oblookałem wszystkie benchmarki i inne tego typu strony i zainteresowała mnie karta GF Galaxy 8600GTS 256MB 128BIT. Cenowo osiągnęła prawie maximum jakie na grafe chce wydac. Co o niej sądzicie.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności