Skocz do zawartości

19' CRT - którą wybrać?


Ardeni

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór 19' CRT (allegro)

Witam :)

Przejrzalem troszke allegro w poszukiwaniu w miare taniej 19stki, mam takie typy:

http://allegro.pl/item241336348_19_dell_m992_silver_black_flat_olsztyn.html

http://allegro.pl/item239582276_19_samsung_959_nf_diamondtron_bnc_olsztyn.html

http://allegro.pl/item240542587_ibm_6739_60n_plaski_gwar_30_dni_2003_2004r_.html

http://allegro.pl/item240636285_19_fujitsu_siemens_19p4_flat_olsztyn.html

 

Jak dla mnie to różnią się one praktycznie tylko wyglądam, firmą i zużyciem prądu.

Który wg was opłacałoby się wybrać?

Jeśli macie jakieś inne typy w tym przedziale cenowym to chętnie je sprawdzę i także wezmę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na pewno nie bierz IBM'a. ciężkie bydle a kolory szybko gasną. praktycznie z tych wszystkuch modeli nie brałbym żadnego. każdy jedzie na trinitronie co daje śliczne dwa druciki w poprzek ekranu.

 

pracowałem n LG 19'. kineskop Diamondtrom, bardzo dobre kolory i długa żywotność lampy.

http://allegro.pl/item242368009_super_plaski_lg_flatron_f900p_za_239_zl_gliwice.html

 

ewentualnie ten samsung. też dobry monitor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Flatron LG całkiem spoko, zastanowie się czy dołożyć naniego trochę grosza.

Odnośnie Trinitronów to czy te dwa druciki są naprawde tak widoczne?

 

Edit:

Odnosnie wagi- praktycznie wszystkie wskazane 19stki wazą tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi, IBM waży naprawdę sporo. targałem go dwa piętra po schodach :]

 

tak. niestety czasami przeszkadzają te druciki. zwłaszcza w pracy na jasnych tłach w PS czy podczas surfowania w sieci.

 

ogólnie bardziej polecam LG. imho całkiem nieźle sobie radził ze wszystkim (i nie ma drucików)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys monitor Sony na Trinitronie i byl to najlepszy monitor jaki narazie mialem a mialem ich juz troche , druciki sa ale trzeba sie naprawde wlepiac zeby je zobaczyc , ale jezeli faktycznie maja Ci przeszkadzac :) najlepiej samemu zobaczyc i ocenic

 

pozatym monitor przed zakupem dobrze sprawdzic Nokia monitor test bo efekt mory , niedostatki ostrosci na krawedziach moga sie zdarzac w uzywanych jak i nowych monitorach

 

Lg niemialem wiec niemam swojego zdania na ten temat ale kiedys czytalem sporo o nich na innym forum i zdania byly skrajnie podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujesz tweety. Miałem (mam) do czynienia z trzema takimi samymi monitorami IBM, mianowicie modelem P275 (20 cali) i nie było z nimi problemów. Mój został wyprodukowany w 2002 roku, kupiłem go używanego kilkanaście miesięcy temu. Problemów brak. Paski w trinitronie, to rzecz czysto subiektywna. Ja "zauważyłem", że one w ogóle tam są, gdy brat mnie oświecił, po jakimś miesiącu pracy... To trzeba zobaczyc i stwierdzic samemu czy to przeszkadza, czy nie.

Więc nie skreślałbym IBM'a w przedbiegach. :)

Jako ciekawostkę mogę dac przykład 21-calowego Eizo, którego kupił mój brat parę dni temu. Młodszy od mojego IBM'a o jakiś rok, a obraz po prostu fatalny. Mgła wokół białych obiektów. Po wymianie na inny, to samo.

 

Ah, no i waga... ;)

Hehe, ciężkie takie monitory są jak cholera (a Eizo, to już w ogóle spacer farmera się kłania), ale jak komuś się nie chcę poginac na siłownie, to niech kupi dużego crt'ka i ze trzy razy dziennie przejdzie się z nim po schodach. Powiedzmy, że trzy piętra. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujesz tweety. Miałem (mam) do czynienia z trzema takimi samymi monitorami IBM, mianowicie modelem P275 (20 cali) i nie było z nimi problemów. Mój został wyprodukowany w 2002 roku, kupiłem go używanego kilkanaście miesięcy temu. Problemów brak. Paski w trinitronie, to rzecz czysto subiektywna. Ja "zauważyłem", że one w ogóle tam są, gdy brat mnie oświecił, po jakimś miesiącu pracy... To trzeba zobaczyc i stwierdzic samemu czy to przeszkadza, czy nie.

Więc nie skreślałbym IBM'a w przedbiegach. :)

Jako ciekawostkę mogę dac przykład 21-calowego Eizo, którego kupił mój brat parę dni temu. Młodszy od mojego IBM'a o jakiś rok, a obraz po prostu fatalny. Mgła wokół białych obiektów. Po wymianie na inny, to samo.

 

Ah, no i waga... ;)

Hehe, ciężkie takie monitory są jak cholera (a Eizo, to już w ogóle spacer farmera się kłania), ale jak komuś się nie chcę poginac na siłownie, to niech kupi dużego crt'ka i ze trzy razy dziennie przejdzie się z nim po schodach. Powiedzmy, że trzy piętra. ;)

 

 

nie demonizuję. mielismy dwa IBMy, każdy z dwuletnim przebiegiem. jeden świecił zielenią, drugi różowiał po bokach. kalibracja i degaussy nie pomagały więc poszły do księgowości skąd po pół roku wyparły je lcd.

 

a co do drucików to chyba napisałem tam "imo" ;) nie każdy to widzi ale akurat mi się ostro rzucały w oczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie Sony Multiscan G400, jak narazie mam malutkie problemy z ustawieniem go, tzn z jasnością, ale troszke posiedze i powinnobyć git, odnośnie drucików - widać ja tylko na białym tle, narazie nie przeszkadzało jeszcze.

Edit - Już ustawiłem, jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor świeci świetnie, rózwno itp, ładne kolorki, ogólnie jestem zadowolony, jednak po dniu używania zauwazyłem ze jak w pokoju jest ciemno przez kratke z tyłu widać jakby coś się tam żażyło, w okolicy końcówki kineskopa są miejsca rozgrzane do czerwoności.

jestem troszke uczulony w tego typu sprawach bo jakiś czas temu ugotował mi się inny crt (wyszło z nigo troszke dymu). czy takie czerwone cosie w środku oznaczają, że z monitorem coś jest nietak? Spróbowałem na węch ocenić i "śmierdzi" z niego tak samo jak ze starego della stojącego obok.

 

edit: mam na niego 3 miechy gwarancji więc mysle ze by poczekac te kilka dni i zobacze czy to tylko kurz się tam nagzał czy coś gorszego się szykuje. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności