Skocz do zawartości

19'' wide LCD - POMOCY!


SoAd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oj tak sie denerwujecie na te matryce TN, ja taką mam i nie narzekam... prawdą jest że właściwie więcej gram niż w grafie siedzę (chociaż ostatnio zaczęło się to zmieniać :P), ale to nie zmienia faktu, że matryca TN i jej ileś tam mniej kolorów (i widoczne "kółka" na delikatnych gradientach i przy delikatnym oświetleniu) nie przeszkadza w pracy z grafą 3d. Chyba, że jesteś niesamowicie nerwowy :]

 

ps

jednakowoż zgodzę się że w grafie 2d mniejsza ilość kolorów potrafi być irytująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze nie bedzie Ci przeszkadzala matryca TN. Ja osobiscie wole w takich sytucjach zapozyczyc sie i kupic cos bardziej wartosciowego. Kiedys moj byly szef powiedzial swiete slowa "Kupujac tanio, kupujesz dwa razy" :) I wiele razy sie to sprawdzilo.

 

Mozna tez zalosowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS i S-IPS to najlepsze matryce do grafiki, nie liczac monitora NEC Reference za 20 000. Problem w tym ze matryca to nie wszystko. Wazna jest elektronika i selekcja produktow - kupujac lcd pro za 4000 masz gwarancje jakosci, kupujac lcd oparty o ten sam model ale za nizsza cene mozesz sie spodziewac roznych niespodzianek. Lcd pro spelniaja chyba wyzsze normy jakosci (martwe piksele itp).

 

Podsumowujac - IPS i S-IPS beda z pewnoscia lepsze do grafiki niz inne matryce ale to nie znaczy ze beda "dobre do grafiki".

 

SoAD podziel sie wrazeniami bo ja mam ochote kupic drugi lcd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o matryce to... :)

 

To dla mnie zdecydowanie S-PVA ktora jest kompromisem pomiedzy szybkoscia TN a dobrym odwzorowaniem charakterystyki obrazu S-IPS. Pozatym S-PVA ma glebsza czern i mniej ona interferuje, S-IPS maja male problemy z rownomiernym podswietleniem i aby przyspieszyc dosc wolne matryce tego typstosuje sie FRC ktory dziala na nerwy objawiajac sie w postaci mrowienia matrycy, przy pracy to nieco drazni :) przynajmniej mnie i to w dosc sporym stopniu. Jeszcze inna sprawa to katy widzenia w ciemnych pomieszczeniach w ktorych dosc mocno barwia na fiolet szczegolnie przy czerni na ekranie.

 

Jesli bym bral cos na matrycy IPS to aktualnie tylko NEC MultiSync 2690WUXi na H-IPS A-TW Pol pozbawiony wyzej wymienionych bolaczek :)

 

Mam nadzieje ze Eizo niebawem da jakiegos konkurenta w kategori 26 cali w cenie ok. 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności