Skocz do zawartości

Grafika Vektorowa


Gość b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze nie jest to najodpowiedniejszy dzial na to pytanie, ale jestem bardzo poczatkujacy i bardzo mnie interesuje grafika vektorowa, mianowicie jak mozna ja uzyskac, ktore programy graficzne sa do tego bardzo dobre, noi moze jakies opisy jak wykonac cos vektorowego bo naprawde nie dowiedzialem sie od nikogo nic sensownego (wlasciwie nic)..

Wiec prosze o pomoc w tej kwesti, jakies w miare szczegolowe opisy, noi moze jakiekolwiek tutoriale..

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje,

b :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

\"Sposób opisu obrazu oparty na formułach matematycznych. W przeciwieństwie do tradycyjnej grafiki bitmapowej (opierającej się na zapamiętywaniu koloru i położenia pojedynczych pikseli), grafika wektorowa zachowuje informacje o tworzących kształty obiektów liniach oraz krzywych - włączając ich położenie oraz barwę.\" koniec cytatu:)

Najbardziej znane to Corel, Adobe Ilustrator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy jest Adobe Illustrator, ale Corela nie znam za specjalnie.

 

Tu natomiast jest kilka moich wektorów wykonanych we flashu, którego jednak na dłuższą metę nie polecam, bo choć prostszy od Adobe Illustratora ma zupełnie inną filozofię i później trudno się przestawić. Ale do prostych zastosowań flash jest idealny + można to wszystko łatwo zanimować.

 

Jakieś tutki do Ilustratora, które sam przerabiałem:

 

tutek 1

tutek 2

tutek 3

 

Zresztą obszerny help Illustratora jest najlepszym zbiorem tutoriali. To samo flash. Flash ma także przydatny zbiór lekcji w zakładce \'help\'. A właściwie ostatnia wersja Flasha - \'MX 2004\' juz ich nie ma, więc polecam uczyć się na wersji \'MX\'.

 

Gud lak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak narazie dziekuje i postaram sie conieco z tego wyłapać :)

 

Gdyby ktos mogl jeszcze w jakikolwiek sposob opisac badz zademonstrowac jak wogole jest mozliwe uzyskanie takiego efektu byl bym bardzo wdzieczny.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec chcialbym uzyskac cos w stylu tej grafiki: http://www.camouflage.com.pt/camouflage.html, badz np. czegos takiego w stylu tych czerwonych bloków.. http://www.mindmurder.com/.. I mam jeszcze pytanie jak mozna uzyskac taka laske ;P http://www.popwhore.com/

 

Bede wdzieczny gdyby ktos mogl mi powiedziec jak mozna cos takiego osiagnac i w czym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opisz dokladnie co chcesz uzyskac i w jakim celu?

W jakimkolwiek programie do grafiki wektorowej sa odpowiednie narzedzia do edycji krzywych.

Tak lopatologicznie od robienia bitmap rozni sie to tym ze musisz narysowac obiekt jadna krzywa i zamknac ja aby wypelnic kolorem. Wypelninie moze byc jednobarwne lub tonalne - gradient. Dla obiektu mozesz takze nadac kontur. Aby zrobic np taka kobietke musisz kazda plame koloru zrobic odzielnie ew jak w illustratorze mozesz dac gradient ze zroznicowanym kolorem dla poszczegolnych kolorow jego siatki.

Nie wiem czy jest sens dalej cos pisac, jesli masz dostep do jakiegos programu wektorowego to zawsze dolaczane so do niego sample, poogladaj sobie i poeksperymentuj.

 

Jezeli chodzi Ci tylko o styl wektorowy to mozesz cos podobnego osiagnac w jakims edytorze bitmap za pomoca plaskich nierozmytych pedzli i narzedzi (wektorowych) do krzywych ktore zamieniasz w zaznaczenie i wypelniasz kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności