Skocz do zawartości

temperatury plyty i procka


Motyl21miami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie dzisiaj zainstalowalem w kompie plyte głowna firmy gigabyte GA-M61SME-S2 i procek AMD 64 x2 4800+ i w everescie spogladalem na temperatury jak nic sie nie robi na kompie takiego to 2 rdzenia lacznie maja temp ok 30-32 st a plyta do 36 st natomiast jak zacznie np instalowac pzrez 20 min uaktualnienia autopatchera to temperatra wyglada tak procek ma lacznie 48-49 st max a plyta tez podobnie ma tak 47-48 i potem jak proces uaktualnien sie skonczy to temp spada do pierwotnej temp . czy to jest dobra temp? jede rdzen ma 16 st. zasilacz mam amacrox warior w stresie 450 w. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak jeden rdzen ma 16 st drugi okolo 20, bylem w komputroniku bo nie moglem wytrzymac i zapytalem i tez mowil ze temperatura jest idealna, a temperatury mierzylem w everescie i jeszce jakims ktory sciagnelem i pokazywaly tak samo w biopsie procek mial 33 st. przetraszylem sie z plytka w pierwszym momencie bo mala tyyle stopni . aha i mam problem wz wyborem karty ktora zmaierzam w tym roku jeszcze dokopcowac. :) myslalem o ati radeon 1950 wydatektak na max 600 zl na pcie , mam zalozony temat takze moze cos wiecie na ten temat tam pisalem porownanie dwoch modeli 1950 roznica byla taka ze jeden kosztowal 399 a drugi gdzies 539. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeden rdzen ma 16 st drugi okolo 20

A tłumaczyłem, że to nie możliwe, a jak jakiś program ci pokazuje, że ma 16st to cie po prostu oszukuje... A wogóle pisanie, że procesor ma temp niższą od otoczenia to jakieś cieporozumienie, to nawet na logike nie pasuje...

 

A tak dla uspokojenia cie, to ja mam w stresie na procku 67+ st, w idle 45, płyta 33 w idle, w stresie troche więcej (nie pamietam już)... - p4 prescott [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bios nie powinien oszukiwac chyba? bo w bisosie pokazuje mi temp cpu 30 a jak dlzuej wlaczony itp to 39. juz sam nie wiem dzisiaj wogole czsami sa chwile ze cos glosniej chodzi jakby prad po drutach przechodzil wysokiego napiecia. nie wie czy to normalne ze jak nowe czesci to sie dostrajaja. wg mnie to najpredzej albo wiatrak od procka albo hdd ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie czytasz co się do ciebie pisze, komputer w temp pokojowej, chłodzony standardowo: 16st - niemożliwe, 20st- niemożliwe, 30st i wszystko powyżej - możliwe, chodzi o to, że TEMP. RDZENI SIĘ NIE SUMUJE !!!

Tak wogóle, to proponuje poszukać temp alarmowej dla tego modelu, wtedy zobaczysz taka jest rozpiętość akceptowalnych temp.

 

A bios może kłamać, choćby na moim abicie zawyża pare stopni, nowa wersja biosu podobno to naprawia (na twardo obniża o pare st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS może tak samo oszukiwać jak program, bo de facto pobierają inforamcje z tego samego czujnika na płycie. Program może jedynie te informacje dodatkowo źle interpretować.

 

Co do sumowania temperatury to oczywiste, jak napisał streaker, temepratura nie jest wartością, którą można sumować (stwierdzenie, że jeśli w pokoju jest jedna osoba to pokój ma 36st C, a jak dwie to już 72st C jest absurdalne). W dodatku w fizyce panuje druga zasada termodynamiki, czyli, że ciepło nie może samorzutnie przepływać z ciała o niższej temperature do ciała o temperaturze wyższej, także jeśli chłodzisz procesor powietrzem z pokoju (temperatura pokojowa ~25st C), to nie schłodzisz go poniżej czynnika chłodzącego, w tym wypadku owego powietrza. Jeśli temperatura procesora zacznie spadać poniżej temperatury powietrza, to powietrze z czynnika chłodzącego zmieni się w czynnik grzewczy i będzie procesor nagrzewać. Fizyki nie da się oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności