Skocz do zawartości

Nagrywarka DVD. Jaka?


JackVasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że moja stara nagrywarka CD się popsuła :( a mam odlozone około 120zl to chciałbym zakupić jakąś średniej klasy nagrywarkę DVD do 150zl. Nie znam się na tym i tu zwracam się do was o pomoc. Macie jakieś ulubione modele? Na jakie parametry zwracać uwagę? Nie odsyłajcie mnie do różnych info na ten temat, bo chce wiedzieć jak to wszystko funkcjonuje w teorii a nie w praktyce :D Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A ja za to polecałbym liteon'y mam 3, z czego jedna mocno zajechana (po okresie gwarancji i nagrała taką ilość płyt jaką normalnie w domu nie osiągniesz, więc uznałem że ma prawo - tj. odczytuje dobrze, ale psuje tak 1 na 4 nagrywane płyty), ta w moim komputerze też chodzi z 2 lata, nagrała również mnóstwo płyt i śmiga aż miło, jedyny ich mankament to dość niska prędkość odczytu (np. przy sprawdzaniu płyt nero cdspeed).

 

Miałem też tymczasowo lg z lightscribem od znajomego i choć etykiety wypalała fajnie, to jakość płyt była gorsza (zdarzało się przyciąć na stacjonarnym dvd, w cdspeedzie pokazywał czasami pare sektorów jako oszkodzone - dodam, że tylko na tej lg, sprawdzanie tej samej płyty na liteonie poszło 100% bezbłędnie, a sprawdzałem do testów kilka razy). Modelu dokładnie nie pamiętam, ale jakaś taka niechęć została (to była nówka, kilka dni dosłownie używana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakupów napędówn na allegro to się całkowicie zgadzam z Topkiem - kupujesz kota w worku, a jeśli kupować napęd to tylko nowy. Napędy są bardzo 'mechanicznymi' urządzeniami, a co za tym idzie, silnie oddziaływuje na nie czynnik zurzywania się, dlatego nie ma co za cenę 20 zł mniej kupować czegoś, co prawdopodobnie padnie już po pół roku. Tutaj sprawdza się powiedzenie "nie stać mnie na oszczędność";)

 

PS: A nadmienię tutaj, że napędy na allegro to w dużej mierze poserwisowce - sklepy skupują niedziałające, wymienią np. silniczek od ręki, i niby napęd odratowany, ale nie tylko silniczek się zużywa w trakcie eksploatacji, więc po kilku miesiącach napęd znowu odmawia posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności