Skocz do zawartości

Konfiguracja Tomusia:)


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Konfiguracja zestawu jest niepoprawna.

 

Do działania komputera niezbędne są jeszcze co najmniej takie komponenty jak:

'Procesor', 'Płyta główna', 'Wentylator procesora', 'Pamięć RAM', 'Karta graficzna', 'Dysk twardy IDE/SATA', 'Obudowa'

co do komputronika to maja w miare ceny kumpel brał z stamtąd do sklepu tyle ze on miał inne ceny, z jakością nie powinno być źle choć cen na pewno nie maja najniższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak nie widzisz zestawu?

 

Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX 535.00

 

Płyta główna Gigabyte GA-N650SLI-DS4 438.00

 

Pamięć RAM GoodRam DDR2 2 x 1GB 800MHz 276.00

 

Karta graficzna GeForce 8600 GTS Gigabyte 256MB HDTV & DVI (PCI-E) 625.00

 

Dysk twardy IDE/SATA Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 278.00

 

Obudowa Chieftec BA-01B-B-B - 500W 501.00

 

Napędy optyczne Lite-ON DVD+/-RW LH-20A1H LightScribe BOX 131.00

 

 

i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal tą obudowę bo zasilacze chieftec`a są beznadziejnie dupne.

 

kup obudowę za 100 zł, za resztę kup:

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_520HXEU__520W/pelny,id,31688/

 

jest niesamowicie cichy i we wszystkich testach dostaje najwyzsze noty, żadnych- Żadnych złych opinii nie ma o tym zasilaczu i jak narazie pod względem ceny jest to najlepszy wybór.

 

wywal proca i nazbieraj jeszcze 400, kup Quada bo to najlepszy proc obecnie do grafy (będziesz miał 4x 2,4 GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a co jest dupnego w tym zasilaczu ? : http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Chieftec/Zasilacz_do_obudowy_Chieftec_CFT_620A_12S_620W/pelny,id,27579/#

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

::: E D I T ::::

jak kupiujesz kompa, to bym polecał Proline z wrocławia. Bdzie pewnie taniej, - no i na miejscu są w razie reklamacji . Dobry sklep, dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej orientowałem się w podobnym przedziale cenowym w częściach do własnego kompa. I wszystko jest cool , tylko nie bierz tego gf8600 zamiast niego popatrz na x1950xt wypada on lepiej w testach od 8600, nie ma dx 10 ale jak bedziesz cos na dx 10 odpalal na 8600 to on i tak tego nie udzwignie. Takze tu bym zmienil ta konfiguracje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej? To chyba bardzo dawno. Ja mialem 9100 nie bylo problemu, teraz mam 9550xt tez nie ma problemu, to podejzewam ze nowsze tez nie mają problemów :D

 

Z tego co pamiętam seria 9xxx miała właśnie dość słabą wydajnośc w porownaniu do rozwiązań nvidii. Na pewno były duże problemy w XSI - pamiętam jak batou byl zmuszony wymienić radka 9800 na bodajże gf 5900.

 

Tomuś- wybierz coś z oferty właśnie chiefteca albo od firmy antec. Obudowa to zakup na lata, nie warto kupować jakiegoś szmelcu za 100zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem iz zupelnie zostala pominieta pamiec opracyjna do Twojej maszynki. Plyta ktora wybrales spokojnie obsluzy pamieci do 1066 Mhz a wiec nie 6.4gb/s a 8.5gb/s i juz masz znacznie szybszy komputerek. Ok, moze to troche droga impreza ale napewno warto dolozyc pare zlotych i kupic porzadne pamieci, na przyklad Geil lub OCZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE2QUAD+Q6600+2.4G;1:ASUS+P5K;3:GEIL+2GB+DDR2+800+K5;4:GIGA+8600GTS+256+PC;5:SEAGATE+ST3250410AS;6:COOL+ALU+CEN+5+BL;7:YESICO+SC420-AB88;8:LITEON+20A3P+O+B;9:SAMSUNG+20+206BW;10:LOG+967545-0100

 

Podbra chłopaki i dziewczyny co o tym sądzicie...kurde tylko w proline nie ma dużego wyboru dlatego zasilacz jakiś taki dla mnie nie znany.. chciałem brać to co polecał Marcin ale nie ma;/, aha coś sie tak psuje wiec kazdy produkt jest ustawiony na 1 sztuke a ram na 2 sztuki:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki to dobrze mowia ... jak juz chcesz cienkiego GF to lepiej zwyklego gt ... 8600gts to strata pieniedzy . Pamieci w zasadzie bez roznicy jak na zwyklych taktach beda chodzic , jak do krecenia to wez cos corsair , ocz , geil , patriot kolejnosc dowolna ;) np ocz daje gwaracje na podkrecanie i podnosznie napiecia swoich pamieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym kompie mam geile w drugim ocz w lapku corsair ... nie widze roznicy , stabilnie itd

ogolnie naskladalem sie w zyciu troche tego zlomu , ja np nie lubie kingstona od paru lat, kazdy ma jakies swoje upodobania :)

 

z innej beczki x1950pro tak mocniejsze od tego GF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do monitora, to sam sie wlasnie rozgladalem ostatnio i jesli nie jestes jeszcze zdecydowany, to zastanow sie nad dobra 19 (jesli nie "20 albo smierc!" )

 

LCD 19" BenQ FP93GP ja mysle wlasnie nad tym monitorem albo HP LP1965, tez chcialem 20'' albo 22'' ale zrewidowalem swoje potrzeby aktualne i wole dolozyc do ramu i plyty a monitor mozna latwiej 2 dokupic pozniej jesli bedzie mi miejsca brakowalo (jak na razie nie brakuje)

 

ogolnie Proline nie jest tanim sklepem (porownaj ceny do apollo.pl tez maja siedzibe we Wroclawiu, albo arest.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscy wstrzymal bym sie z kupnem bo penryny wychodza za 4 miechy, w testach sa 30%szybsze i maja byc w miare tanie http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2126

 

ale wiadomo jak jest , zawsze jest cos lepszego "pojutrze", ja w kazdym razie czekam.

co do dyskow to polecam kupic 2xsata i polaczyc w raida, tyle samo miejsca a zapierdzielaja ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności