Skocz do zawartości

GeForce na Quadro ?


Blader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam karte graficzna GF 7300 GS 128 bit 256 MB PS 3.0 VS itp. Chce sie spytac wiec jak to jest z tymi kartami, bo karty graficzne "Quadro" one bodajże (z tego co wiem),sa do grafiki wrecz stworzone (do tworzenia itp w np maxie, mayi itp), tyle ze swoje one kosztuje :). I mam pytanie, co tak naprawde daje zmiana Geforce na Quadro (Poprzez sterowniki itp, na necie widzzialem ja kto zrobic), czy tylko w opcjach karty bedzie QUADRO ? czy zmieni sie cos, karta bedzie wydajniejsza w maxie, szybsza czy cos? Prosze o odpowiedz. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gdy zmodowałem software'owo mojego GF2 na Quadro i poustawiałem odpowiednio jakieś opcje OpenGL, wyświetlanie w viewporcie istotnie przyspieszyło. Możliwe było także włączenie Hardware rendering w viewporcie - eleganckie cienie i w miarę dobrze wyglądające shadery z refleksami (tylko z tym ostatnim już widać było, że moja karta sobie nie radziła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnośc zwykle wzrasta parokrotnie, ale bądźmy szczerzy, nie każdy wykorzysta potencjał quadro. Jeżeli robisz w CAD'ach z jakimiś hardkorowymi akceleracjami sprzętowymi, to tak, ale jeśli ograniczasz się np. do architektury (tej drobniejszej) czy gameartu, to spokojnie zaopatrz się w zwykłą desktopową kartę. :)

 

Ale multisampling jest fajny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp, I mam znow pytanie ;] (jak zwykle zreszta) , jak powinien wygladac widok w viewportach?. Bo umnie , i wedlug mnie jest wszystko wporzadku, a moze wedlug was jest cos do du*y :), Czy ktos moze dac screena ktory pokazuje dobre viewporty?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności