Skocz do zawartości

Wodą po Q6600?


arev

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa jakiegoś systemu wodnego chłodzenia na tym procku? Denerwuje mnie już trochę hałas jaki wydziela z siebie boxowy wentylator i myślę nad zmianą właśnie na WC. Jeśli ktoś ma jakieś praktyczne spostrzeżenia to będę wdzięczny jeśli się nimi podzieli : )

 

Pozdro 666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok. Po pierwsze - kupować cały zestaw czy raczej montować samemu z części? Jeśli z części to z jakich? Znalazłem taki bloczek na CPU: http://www.cooling.pl/swiftech-apogee-gtx,produkt,2054.html będzie warto swojej ceny? (w testach wypada świetnie, ale swoje kosztuje)

Dalej - czy na obiegu masz też zamontowaną grafikę? (jak wpływa na całość?)

No i wreszcie - jakie zyski są na temperaturach i czy słychać pompkę? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok który podałeś to jeden z najlepszych na rynku, ja akurat jadę na D-Tec Fuzion.

 

Pompkę mam taką:

http://www.cooling.pl/laing-ddc-12v-1plus-rt,produkt,1842.html

 

niestety chyba jest ona wadliwa i trochę ją słychać a powinna być bezgłośna więc niedługo poleci na wymianę (już obgadane z cooling.pl).

 

Co do grafiki to oczywiście, w końcu wentylatory na grafice w prawie każdym przypadku są głośniejsze niż dyski na max obrotach, nie wpływa to praktycznie na temperatury.

 

Co do plusów WC.

Na Quadzie mam 43-44C (temperatura rdzeni, nie proca) w iddle przy podkręconym Procu na 3GHz i VCore 1.3V (Proc z serii B3, czyli tych najbardziej grzejących się)

 

W stresie skacze do 55-57

 

Praktycznie bezgłośne, nie licząc mojej wadliwej pompki. Jednak trochę mnie wyszło na cały zestaw.

 

Imho lepiej składać zestaw z części, satysfakcja i bezcenne odciski na palcach od szybkozłączek ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dlaczego ustawiasz Vcore procka na 1.3 V ? Spokojnie dziala na 1.128 V. Jedyne co musze zrobic to podkrecic voltage chipsetu aby wszedl na 333 Mhz.

Jeszcze jedno. Mialem do niedawna E6700 i grzal sie do max 55 stopni w stresie, czyli raptem o 3 stopnie mniej niz Q6600.

Dla porownania na powietrzu 3Ghz grzeja sie do 68 w stresie. Jest to zdecydowanie za duzo. Specyfikacja Q6600 B3 mowi iz procesor nie powinien przekraczac 62.2 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy z tymi blokami po 300zl. za te cene to masz bloczek na proca i pompke ( jeszcze chlodnica i masz wc ) + rozbudowa jak chcesz... ja osobiscie uzywam zalman resorator 1 plus nawet w upalne lato radzil sobie swietnie ( zestaw: cpu , nb , gpu ) jeden wiatrak w kompie w zasilaczu ( hx520w ) komp nieslyszalny bo wlasne dla ciszy zlozylem sobie wc.

 

rozgladnij sie na allegro za uzywanym bloczkiem moze kupisz cos od MCS lub reality za mniej niz 50 zl + nowa pompka i jakas chlodniczka 2x120 spokojnie ci starczy na quada + gpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy z tymi blokami po 300zl. za te cene to masz bloczek na proca i pompke ( jeszcze chlodnica i masz wc ) + rozbudowa jak chcesz... ja osobiscie uzywam _zalman resorator 1 plus_ nawet w upalne lato radzil sobie swietnie ( zestaw: cpu , nb , gpu ) jeden wiatrak w kompie w zasilaczu ( hx520w ) komp nieslyszalny bo wlasne dla ciszy _zlozylem_ sobie wc.

 

Złożyłeś? Gotowy zestaw?:D Rozumiem że był rozłożony w pudełku :p

Przyganiał kocioł garnokwi :P reserator to się nadaje do dekoracji pokoju co najwyżej. W moim ulubionym sklepie z chłodzeniem mają taki na wystawie i jak sie pytałem pana czy to się do czegoś nadaje to tylko porozumiewawczo mrugnął okiem i dodał: "szefowi na przezent". :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz bloki, pompke, chlodnice, weze itd ( w jednym sklepie ) i co to nie jest gotowy zestaw ? trzeba tylko zlozyc tak samo jak reseratory tylko tam placisz dodatkowo za latwosc jego skladania a nie meczysz sie gdzie co dac i zeby do siebie pasowalo...

 

reserator bije na glowe wszystkie chlodnice typu 120 , 2x120 czy 3x120 bo on dziala bez zandego wentylatora ... w tamtych woda sie wczesniej zagotuje bez nawiewu niz utrzyma na takim samym poziomie jak w reseratorze..

 

moj chlodzi C2D 6320 standardowo 1.8 + chipset + GF 6800GT ( softquadro ) + ramy na karcie wiec wsumie 4 bloki temperatura procka w zaleznosci od temperatury otoczenia od 22 ( idle jesli na polu jest 20 lub mniej) do 53 w stresie i przy podkreceniu do 3.0 a w upalne dni temp proca wzrosla przy takich samych ustawieniach ( 1.8 idle ) do 32-34 stopni ( temp na polu jakies 36 stopni ) chipset zawsze okolo 22-28 grafa od 35 do 42 ( nie krecona )

wszystkie bloki na pascie Arctic silver 5 bloczek na ram karty na tasmie termoprzewodzacej... tempy bez nawiewu na reseratoratora wiec zestaw radzi sobie swietnie

 

calosc w obudowie micro atx ( szyby od gory i po bokach ) wyglada swietnie ( podesle fotki w najblizszym czasie jak przyjdzie kumpel z cyfrowka ) + nocne uv :)

 

ladnie reserator wyglada obok 2x wyzszy od samej obudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chociaż trochę mi teraz namieszaliście ;p Marcin_ps, Q600 to mimo wszystko co innego niż E6320. Cała seria C2D grzeje się raczej mało w porównaniu do innych procków (np. P4) więc zależy mi raczej na sprawdzonych informacjach od użytkowników quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pclab jest obszerny wątek o Quadach ;] naprawdę się grzeją a są programy które przekłamują temperatury. Coretemp jest narazie najbardziej wiarygodny.

 

Niestety na OC się nie znam i poszedłem na łatwiznę, podniosłem Vcore do 1,3 fsb do 333 i chodzi mega stabilnie. Na mniejszych napięciach się wieszał przy stress test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego quada Core 2 Extreme QX6700 ogranolem radiatorem Thermalright Ultra 120 eXtreme, do tego porzadna pasta + wentylator z regulowana predkoscia w spoczynku mam 27stopni w stresie przy max 34-37 st. W przyszlosci chcialbym jakis klozet zbudowac dla tej maszyny bo nieznosze buczacych wentylatorow...

 

Do pomiarow temp. uzywam softu dolaczonego do plyty glownej Abit uGuru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomiarow temp. uzywam softu dolaczonego do plyty glownej Abit uGuru

 

U mnie soft z asusa pokazywal temp o 10 stopni nizsza niz coretemp. Trzeba z przymruzeniem oka patrzec na temperestury tych programow, biora one pomiar z pod procesora, a nie z rdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Scythe Infinity na q6600 i nie ma bata , nie będzie ciepły proc. Do tego nic nie słychac. Jak da ktoś namiar na programik-albo powie jak- badający temperaturkę normal i w stresie to będę mógł dorzucić dokładniejsze dane. Ale mówię Wam , ta wieża Scythe jest doskonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności