Skocz do zawartości

Tablet na początek ?


leito00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupic tablet dla początkującego i ma mi on służyć głównie do obróbki zdjęć i wykonywania prostych rysunków. Zależy mi aby był od precyzyjny, nie psujący sie po tygodniu pracy.

Zastanawiam się nad kupnem

 

Pentagram O'Pen XXL

Tablet Wacom Volito.2 A6

Pentagram Tablet Quadpen

Tablet AIPTEK Slim Tablet 600U

 

który z powyższych tabletów lub inny bedzie najlepszy na początek?

Zależy mi na czasie gdyż w miejscowości w której się znajduję są powyzsze tablety i pare innych i zostaje w niej tylko 2 dni jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki bardzo . A mogę na VALITO2 rysować róznej grubości kreski poprzez różną siłę nacisku? Intensywnię się zastanawiam i czytam komentarze o każdym z powyżwszych o O'PEN XXL odpada gdyż niedokładny. Aiptek ładny ale nic o nim nie wiem a o QUADPENIE są same dobre komentarze lecz ta firma wg komentarzy ma tylko ten udany egzeplarz a WACOM to tak jak IBM wśród komputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mają jakąś pamięć wewnętrzą i czy widzę co rysuję gdyż na jakieś stronie pisało ze nie widać co się rysuje.

 

Jak masz wlaczony monitor to widzisz co rysujesz ;P chyba ze to co rysujesz chcesz widziec besposrednio na tablecie, ale to juz nie Volito tylko Cintiq http://www.tabletywacom.pl/products/cintiq/cintiq21ux.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak, rysujesz tym "długopisem" (piórko :)) po "podkładce" (tablet:)) a na ekranie widzisz efekt, nie na podkładce, o to pewnie chodziło na tej stronie :)

poczytaj to, taki ogólny opis tabletu http://www.tabletywacom.pl/otabletach/index.htm

z różnic między volito a graphite, to między innymi rozdzielczość (graphite ma prawie dwa razy większą) i dwa dodatkowe przyciski na tablecie.

Nie mają pamięci wewnętrznej, to powiedzmy, taka bardziej rozbudowana myszka :)

 

http://www.tabletywacom.pl/products/graphire/graphire_spec.htm

http://www.tabletywacom.pl/products/volito/volitospec.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co zastanawiać bierz Wacoma, tablety zaczynają się dopiero od niego :D

 

Pentagram stanowczo odradzam, jeszcze u mnie leży, ale wiązały się z nim same problemy.

1. Kupiłem i był fabrycznie zepsuty. Na szczęście naprawili na gwarancji.

2. Przy szybszych ruchach powstawały przeskoki.

3. Po jakimś czasie coś się zepsuło i kursor zaczął drgać, a gwarancja się skończyła. Musiałem ścisnąć prawy dolny róg klamrą, aby to zatrzymać.

4. Po dłuższym czasie i klamra nie pomagała.

5. Po paru miechach zepsuł się przycisk w piórku.

6. Wymiana baterii, zawsze się wyczerpywała kiedy była najbardziej potrzebna.

 

Wacom, to jak mercedes wśród tabletów. Wszystko gładko elegancko, żadnych przeskoków, brak baterii (lekkie piórko).

 

Nie wybieraj chłamy, wybierz wacoma. Jak nie masz tej stówki to dozbieraj, w Pile jest Komputronik (ul. Śródmiejska) tam możesz go kupić (lub gdzie indziej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie Wacoma nie ma czegos takiego jak ma Wacom Graphire Volito2...

Jest seria Graphire4 i seria Volito2. Mi sie wydaje ze po prostu sprzedajacy tablet nie bardoz wiedzial o co chodzi i napisal jak napisal. Jezeli sie myle to prosze wyprowadzic mnie z bledu (przeszukuje wszystkie zakamarki internety w poszukiwaniu tabletu dla mnie, i jesli taki naprawde istnieje to chetnie o nic poczytam :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności