Skocz do zawartości

kalibracja monitora.


kamilsien

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, wiem, ze odpowiedz na temat moge znalezc na google. probowalam. serio. ale efekty nie nie zadowalaja. moze mam cos z oczyma.

 

posiadam lcd'a firmy philips. taki z promocji w mm... (nie linczwac). glownie obrabiam na nim zdjecia.

i tu mam problem. jakpozbyc sie tej zolci z bieli? bede wdzieczna za juz tak powiem sprawdzone ustawienia. moge tylko bawic sie barwa swiatla, kontrastem i jasnoscia.

tak aby bylo dobrze. w tych tabelkach odrozniam kwadraciki jakby co ;P

poki co dzialam na 6500 k K 65 j 100. przy zwiekszeniu kontrastu do 70 juz odcieni szarosci nie odroznie.

wiec coz. prosze o pomoc. graficy sa w tym lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam 2 monitory - CRT i LCD .. LCD kalibrowalem przez wlaczenie dwoch jednoczenie i potem zabawa ustawieniami moniotora a potem jeszcze jak cos nie pasilo to w ustawieniach grafiki w windzie / pozatym ( tez obrabiam fotki ) niestety LCD nie nadaje sie do tego tak jak CRT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: ponizsza wypowiedz moze zepsuc ci dzien, wiec jesli nie masz dobrego dnia, chcesz skoczyc z okna ale brakuje ci motywacji czytaj dalej ;)

 

Nie kupuj zadnych kolaborantow bo nic ci nie pomoga. Gorzka prawda jest taka ze twoj monitor nie nadaje sie do takiej pracy. Polecam forum http://www.mva.pl/forum/, poszukaj tam odpowedzi. Z tego co pamietam jedynym obejsciem problemu (obejsciem nie rozwiazaniem) moze byc kalibracja poprzez sterowniki karty graficznej. Minusem jest to ze ilosc wyswietlanych kolorow sie zmniejszy. Podejrzewam ze masz monitor na matrycy TN a ta matryca wyswietla zubozona ilosc kolorow wiec nie wiem czy zmniejszy sie jeszcze bardziej (podejrzewam ze tak). Podsumowujac: z deszczu pod rynne :/

 

Innym sposobem moze byc nauczenie sie jak klamie twoj monitor - jesli daje za duzo zolcieni to zawsze odejmujesz troche edytujac zdjecie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: ponizsza wypowiedz moze zepsuc ci dzien, wiec jesli nie masz dobrego dnia, chcesz skoczyc z okna ale brakuje ci motywacji czytaj dalej ;)

 

Nie kupuj zadnych kolaborantow bo nic ci nie pomoga. Gorzka prawda jest taka ze twoj monitor nie nadaje sie do takiej pracy. Polecam forum http://www.mva.pl/forum/, poszukaj tam odpowedzi. Z tego co pamietam jedynym obejsciem problemu (obejsciem nie rozwiazaniem) moze byc kalibracja poprzez sterowniki karty graficznej. Minusem jest to ze ilosc wyswietlanych kolorow sie zmniejszy. Podejrzewam ze masz monitor na matrycy TN a ta matryca wyswietla zubozona ilosc kolorow wiec nie wiem czy zmniejszy sie jeszcze bardziej (podejrzewam ze tak). Podsumowujac: z deszczu pod rynne :/

 

Innym sposobem moze byc nauczenie sie jak klamie twoj monitor - jesli daje za duzo zolcieni to zawsze odejmujesz troche edytujac zdjecie.

 

Pozdrawiam.

 

 

ja sobie dobrze zdaje sprawe, ze lcd sie nie nadaja. myslla, ze moze da sie temu jakos zaradzic. sterowniki mam. wszystko mam, az tak zle ze mna nie jest. moge popelniac czasem bledy jezykowe, ale przynajmniej mogliscie sie posmiac ;) grunt, ze nie znalazlam sie na bashu (jeszcze). no, ale ze ostatnio schowalam żelazko do lodowki (goraczka) to prosze o wybaczenie.

zastosowalam inny patent. zawsze drukuje w jednym miejscu. podstawilam sobie kolorki pod wydruki i jest si :)

a i do tych dziwnych kolorow da sie przyzwyczajic.

i nie mam zamiaru kupowac kalibrantow-kolaborantow. chyba ze beda na promocji w mm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności