Skocz do zawartości

Zestaw Synusia :)


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

procek - Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz

ram - 4 razy GoodRam DDR2 2GB 667MHz (8GB)

płyta główna - ASUS P5N-E SLI CH6 SATA2 S775

karta graficzna - prawdopodobnie Quadro FX 4500 (zbijam cenę u znajomego ;) )

dysk twardy - Seagate 500GB 16MB

dysk twardy (systemowy) - CAVIAR 36GB WD360ADFD RAPTOR S ATA 16M

obudowa - Gigabyte Aurora 3D

zasilacz - AXP 630W Simple Power ATX 2.2

 

Nagrywarki i napędu DVD nie pisze, bo są one raczej zbędne. Jakieś sugestie co do tego zestawu ?

 

Komputer zamierzam stosować głównie do pracy z takimi pakietami jak 3ds Max, Avid Xpress, Photoshop, Zbrush oraz After FX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Quadro FX 4500??? a po co ci to? z tego co widze cena sklepowa 8660,- (cena w komputroniku) ?? jak dlamnie do domowego kompa (nawet jesli bedziesz na nim pracowal) to przesada ze wzgledu na cene/wydajnosc. Kupisz najnowszego GF w wersji ultra i mysle ze ci wystarczy i grosza zaoszczedzisz ktory to mozna zainwestowac w inne lepsze podzespoly. Chociazby wiecej ramu lub zlozyc zestaw ala SWRSC na dwa quady , na przyszlosc moze mocniejszy zasilacz. Radze ci sie zastanowic nad tym quadro , wydasz kupe kasy a za rok dwa bedziesz tego zalowal bo karta bedzie warta 1/3 swojej dzisiejszej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro mogę mieć za niecałe 2k :) Co do bezpieczeństwa danych to mam od tego 2 dyski zewnętrzne (jeden na Firewire 500gb, drugi na USB 250GB)

 

Komp przy odrobinie szczęścia kosztować będzie ok 6tys :) Na wersje 800Mhz trochę mi szkoda kasy, bo bodajże ponad 100zł od kości drożej liczą, co daje prawie 500zł różnicy przy zakupie 4 kości ^^" Tym bardziej, że podobno jakiegoś boskiego wzrostu mocy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, komp zamówiony w zasadzie, waham się tylko nad tym Raptorkiem czy to aby konieczność. Mam pytanie odnośnie systemu. Który wybrać ? Do pracy potrzebuje obowiązkowo - 3dsa, PSa, Zbrusha, Avida MC.

 

Co do znajomości to żadne :) Zwykłe allegro i parę tanich sklepów internetowych, kartę od znajomego chciałem odkupić za 1,5k(tyle chciał), ale nie zdążyłem bo sprzedał i kupiłem tą do której Fr3d3k dał linka z allegro.

 

Dokładne ceny dla tych co by chcieli coś podobnego :

 

procek - Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz (895zl allegro)

ram - 4 razy GoodRam DDR2 2GB 667MHz (8GB) (sklep internetowy, 265zł od kości)

płyta główna - ASUS P5N-E SLI CH6 SATA2 S775 (sklep internetowy, ok 380zł)

karta graficzna - prawdopodobnie Quadro FX 4500 (zbijam cenę u znajomego ) (allegro, 1899zł)

dysk twardy - Seagate 500GB 16MB (allegro, 375zł)

dysk twardy (systemowy) - CAVIAR 36GB WD360ADFD RAPTOR S ATA 16M (zastanawiam się czy kupić czy nie, 370zł na allegro)

obudowa - ostatecznie inna Master Cooler R630 bodajże (allegro, 299zł)

zasilacz - AXP 630W Simple Power ATX 2.2 (allegro, 199zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajesz taki chajs na kompa a zasilacz za 199? Tyle dałem za chiefteca 450W, który nota bene nie cieszy się dobra opinią. Kup sobie lepiej porządnego Tagana 500-600W.

Zasilacze się psują. Mój Tagan odszedł z głosnym hukiem ale pozostałe komponenty nietknięte. Po 2 tyg. miałem nowego z serwisu. Jak ci zasiłka pójdzie i zabierze ze soba tego Q6600 albo Quadro FX 4500 to będziesz dopiero pluł w brodę że oszczędzałeś na najważniejszym komponencie.

 

Poza tym ten 630W to mit. Linie 12V ma takie:

12V1: 21A

12V2: 22A

 

Dla porównania Tagan 600W:

+12V1: 20A*

+12V2: 20A*

+12V3: 20A*

+12V4: 20A*

* - Nie więcej niż 48A

 

arevulopapo:

 

już nie dostanie kuponu za to Vistę Business i Ultimate można downgrade'ować do XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy wyborze zasilki radzilem sie u specow z zenfista , polecili mi Tacens Supero 1000w , kosztowal mnie sporo bo az 900zl. Teraz niegrozne mi nawet SLI na najmocniejszych kartach g. pozatym zasilacz to urzadzenie ktore zazwyczaj kupujesz na dluzej zmieniajac zestaw niemusisz juz wydawac ponownie kasy, choc wszysko sie moze zdarzyc zmienia standardy... ale takiej opcji niezakladamy. Proponowalbym ci rowniez nie oszczedzac na zasilaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spece tak mozna o nich w pelnym tego slowa znaczeniu powiedziec ... porozmawiaj z tymi ludzmi jesli znasz sie na zasilaczach napewno bedziesz mogl ich wiedze wnikliwie sprawdzic. Pozatym jakby chcieli mnie naciagnac wcisneli by mi Tagana powyzej 1kw.

Tak jak pisalem zasilacz to nie procek ktory mozesz sobie wymieniac co rok,dwa zasilke kupilem do konfiguracji Intel Core 2 Extreme Quad QX6700 2,66, Abit IN9 32X-MAX Wi-Fi, 2X4GB Ram 667, 2X500GB dyski, GF 7800GT, i dodatkowe duperele do kompa, przy wyborze okreslilem iz chcialbym aby taki zasilacz niewymiekl przy SLI w wersji 8800Ultra. Wole na przyszlosc sie zabezpieczyc niz potem podwojnie przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peace :D naciagnac bym sie niedal. Doglebnie przeanalizowalem z jakiej fabryki i na jakich czesciach sa robione te tacensy. Tak jak pisalem jakby chcieli mnie naciagnac to wcisneli by mi max tagana albo enermaxa. Niewiem jaka czeka nas przyszlosc jesli chodzi o pobor mocy z podzespolow komp. patrzac na pradozernosc najnowszych kart graficznych to niewyglada tozaciekawie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyk też myślał....

 

Nie zrozumiałes nic z tego co ludzie piszą. Nie znaczy że będziesz musiał go zmieniać po tygodniu ale w razie awarii, czy to za miesiąc czy za rok, byc może będziesz musiał zmieniać cały komputer.

Mi padł TAGAN, jeden z najlepszych na rynku. Jakbym miał tańszy, pewnie musiałbym kupować nowego kompa. Zasilacz to nie tylko moc ale rakże bezpieczeństwo. Dlatego dobre konstrukcje są takie drogie.

 

...ale co tam, twoj komp, twoja sprawa. Żeby tylko potem nie było że nie ostrzegaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności