Skocz do zawartości

projekt www dla III LO.


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To moj pierwszy post w tym dziale* :)

 

Moze zaczne od przedstawienia obecnego stanu strony, oto ona:

http://www.zso3.slupsk.pl/3lo.html

 

A tu to co narazie zrobilem:

http://www.republika.pl/pionier3d/www/lo-1.jpg

 

I teraz tak: to co zrobilem to jakby to powiedziec \"prawdopodobny szkielet\" tego jak ja widzialalbym ta strone. Chodzi mi tu o kompozycje i kolorystyke.Pytanie czy cos z tego bedzie?. Jak Wy to widzicie? co zmienic a co wywalic itp.

 

Gorne menu chcialbym aby bylo zrobione we flashu. Robilem projekt w PS i nie dalem aa dla czcionek przez co wyglada jak wyglada :(. Ale wiem ze gdyby to mialo byc w online ten problem zniknie sam bo czionka bedzie wstawiana jako zwykla czcionka :). (da sie ten problem zlej jakosci malych czcionek rozwiazac w ps?).

 

Nom to chyba tyle :). To moja 3 strona nad ktora pracuje wiec wiadomo nie jest to jakas rewelka ale od czegos trzeba zaczac :D.

 

Pozdrawiam

Pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

aa ustaw na \"sharp\" to bedzie tak jak we flashu. Ja bym zreszta wolal czcionke niewygladzona, tylko z zachowanymi odleglosciami stalymi miedzy literami, u Ciebie jest cos nie tak..

 

tu wpisalem sobie dla testu i jest ok:

czcionki.gif

 

Zdjecie jest marne, gdybym byl rodzicem to nie przekonaloby mnie do wyslania tam swojej pociechy. No i logo jakies niewyrazne jest, moze kontrast zwieksz?

 

Ogolnie strona nie jest zla, 100x lepsza od aktualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno bardzo chwytne sa zdiecia robione na stolowce,barze,sklepiku szkolnym itp, jedyny problem to dobre ujecie :)...bo zarazem chcialbys pokazac radosnych,szczesliwych uczniow dobrze mile spedzajacych czas a z drugiej strony zeby nie przegiac i nie pokazac choloty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzieki za komentarze.

 

leander, problem w tym ze nie mam tej wlasnie tej nowej wersji PS :(. Przynajmniej narazie musze robic na 6.

 

taa tylko ze szkola mi zadnych fotek nia da, sam je robilem rok temu w 1 klasie. Nie mam czegos \"zywszego\" ale cos wymysle.

 

Adek, jak wyzej

Bremen thz za odp.

 

Wprowadze poprawki i pokaze na forum

 

Pozdrawiam

Pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tak jak na drugim projekcie to pamiętaj aby szerokość dostosowywała się dynamicznie a ni była wpisana \"na sztywno\" - nadal znam wiele osób które używaja 800x600, a ja sam mam zupełnie inny układ menu w 1024x768. (jak NIE należy robić możecie zobaczyć choćby na stronie http://www.era.pl )

 

Na twoim miejscu zrezygnowałbym też z tworzeniem menu we Flash - po prostu nie widzę sensu umeszczania takich \"bajerków\" na stronie czysto informacyjnej. Lepiej pozostać przy standardowych bitmapkach. A jeśli już robić animację butonów to lepiej sięgnąć po JS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre :) - \"Nie pytaj się co szkoła może zrobić dla Ciebie, pytaj się co Ty możesz zrobić dla szkoły\" :D :D

 

 

Ogólnie dużo praktyczniej to teraz zaplanowałeś. Miejsce na treść, logo, popiersie, miejsce na newsy. Jednak wolałem prostsze kolory z poprzedniej wersji - różne, jednolite odcienie niebieskiego. Ten cały metaliczny motion blur nieźle, futurystycznie wygląda, ale na stronę LO się moim zdaniem nie nadaje.

 

Te małe tekściki na dole proponuje wpisać na odpowiednim tle w Dreamweaverze (lub innym edytorze) na wielkości czcionki \'1\' i print screenem przenieść do PS-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności