Skocz do zawartości

3 Modele LCD 1 wybor.


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nie dalkiej przyszlosci bede dokupowal monitor:

 

Rozpatruje trzy mozliwosci :

 

NR.1 - 20" NEC MultiSync 20WGX2 PRO - http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/NEC/20_LCD_i_wieksze/20_NEC_MultiSync_20WGX2_PRO_silver_black/pelny,id,35868/ - Choc jak widac w komentarzach cos nie tak z tym monitorem (partia monitorow), co druga osoba ma bad pixele. Ktos slyszal jakies inne opiinie na jego temat?

 

NR.2 - 22" Samsung SyncMaster 226CW - http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor20andhigher/226cw.asp

 

 

NR.3 - 22" Samsung SyncMaster 226BW - http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Samsung/20_cali_i_wieksze/22_Samsung_SyncMaster_226BW/pelny,id,36161/

 

Lub jaki inny monitor polecacie do kwoty 2600zl.

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na pewno do 2600? :P bo te modele które pokazałeś to tak do 1600 kosztują ;]

osobiście moge się wypowiedzieć na temat tych samsungów... a więc bardzo dobre kolory, kontrast, bardzo przyjemne monitorki. przeszkadzać jednak może fakt, że obudowa jest błyszcząca... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o zdrowie pytam (koniec polityki ;) ) Jezeli chcesz dac do 2500zl to radzil bym poszukac czegos na matrycy nowszej generacji PVA. Te matryce w tych panelach co zaprezentowales sa TN, z tego co czytalem charakteryzuja sie one bardzo nierownym podswietleniem i przeklamaniem w kolorach - nie jestem ekspertem lcd wiec moglo to dotyczyc jakiegos kiepskiego modelu ale ogolnie PVA sa duzo lepsze w stosunku do swoich poprzednikow tylko jeno troche drozsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panoownie wielkie za pomoc !

 

PVA tanie spotkalem tylko w GATEWAYAch, to jakas super znana marka w JU ES EJ i popularna, ale jak sie sprawuja monitorki - ICh habe kaine ahnung http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+2185W

 

Ostatnio wlasnie patrzalem na gatewaywy i spotkalem sie z taka opinia ludzi na ich temat:

 

"Używam tego LCD-eka (sprzęt był kupowany w USA) w pracy i faktycznie jest OK ,nie jest to Eizo ale pracuje się na nim w miarę komfortowo. Natomiast zgadzam się tymi oceniającymi którzy twierdzą ,że monitory sprzedawane w naszym kraju to sprzęt używany importowany pokątnie przez kilka firm podszywających się pod dystrybucje Gateway'a. Otóż Gateway nie posiada w Polsce ani autoryzowanej sieci sprzedaży ani serwisów zaś "brand new" to nie to samo co "refurbished". Można to łatwo sprawdzić u źródła : http://www.gateway.com ... lecz cóż jak to powiedział pewien pan "Ciemny lud wszystko kupi" "

 

fikołek kupil z tego co widzialem w tym dziale takie monitory i mial z nimi jakies problemy.

 

Marcin

 

Monitor ma byc do grafiki ale, wiadomo raz na 5 lat gierke sie jakass wlaczy no i filmy.

Mam obecnie CRT Eizo FlexScan T966 i chyba zaczyna mi obumierac :/.

Napiszcie tez mi jak sie ma sprawa z dwoma monitoram rzeczywiscie jest to taki luksus przy pracy?

Propozycji mi rzuciliscie troche teraz musze je przeanalizowac :D thx jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Nec'a 20WGX2 PRO to jest to panel nalezacy do zastosowan typowo rozrywkowych. Znana wypalarka oczow ktora ma jasnosc na poziomie 450cd/m2 obraz w grach wyglada wrecz bajecznie piekie.

 

Nec 20WGX2 PRO ktory ma dosc szybka odmiane tej matrycy jednak modul FRC dziala na nerwy objawiajac sie w postaci mrowienia matrycy ale trzeba pamietac iz jest to model typowo rozrywkowy w ktorym licza sie zupelnie inne parametry i powloka Glare kyora nieco uszlachetnia obraz ktory wyglada na ladniejszy.

 

Jednak jesli chodzi o zastosowania nie rozrywkowe to sie do pracy nie nadaje.

 

Do 2.5k wziolbym Eizo S2031W Black a jesli ktos chce zrobic wrazenie na znajomych za 2.5k ma trzy panelowy setup na Gateway'u po 21" kazdy :)

 

Swego czasu przez stanowisko testowe przewinelo mi sie pare paneli m.in wlasnie ten Nec i Gateway tez ktory byl porazka lampy swiecily tak kiepsko ze za 2 lata chyba nic nie bedzie na nim widac, generalnie omijac z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety ale mimo ze 20WGX2 PRO ma matryce S-IPS gradienty sa zauwazalne, aktualnie posiadam Eizo S1931 i zaspokoil on moje wybredne gusta co do charakterystyki obrazu w 100% :) Tak wiec ta serie smialo polecam

 

Nec 1990SXI tez mi sie przewinol przed zakupem calkiem niezly ale niestety za wolna matryca.

 

Na dzien dzisiejszy dla mnie S-IPS jest za cienki, jedynie A-TW-IPS moze mnie zaspokoic jesli chodzi o matryce tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności