Skocz do zawartości

Notebook nie dla grafika.


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzi czasem pora, że trzeba kupić notebook'a i tu pojawia się problem z wyborem. Potrzebuję nowy komputer głównie do Internetu, czasem napisać jakiś programik niewielki, czasem jakiś dokument spreparować etc. Wymagania generalnie niskie. Nie potrzebuję hi-endowego sprzętu. Może od czasu do czasu jakaś Maya, Houdini czy Gimp się otworzy, by popatrzeć na interfejs, ale generalne przeznaczenie do pracy biurowej.

 

Co byście poradzili? Moje wymagania to:

- dobra bateria, dość długo trzymająca,

- karta WiFi,

- zwykła sieciówka,

- nagrywarka DVD,

- dysk 60-80GB,

- przynajmniej 2 porty USB,

- firewire*,

- czytnik popularnych kart pamięci*,

- TV-out*.

 

(* - ekstra opcje - nie konieczne, ale porządane)

 

Komputer będzie pracową pod kontrolą systemu Linux, więc nie chcę płacić za coś w stylu Windows Vista.

 

Generalnie przydałoby się coś solidnego, bezawaryjnego, by do serwisu nie biegać co chwilę.

 

Budżet w okoloicach 2500 PLN.

Znajdzie się coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z laptopami bez Wina jest problem. Ostatnio pomagałem znajomemu kupić laptopa i straszne problemy były. Chcąc, nie chcąc trzeba było kupić z zainstalowanym Winem (na szczęście XP). Jeśli jest laptop z zainstalowanym systemem to koniec :) Sklep nie opuści ceny.

Czy interesowałyby Cię modele z prockami AMD czi Intela? Może być na przykład jakiś model z Celeronem M?

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cennik_194/towar_karta_44775/ASUS_F2HF-5A041H__1GB_DDRII.html

 

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cennik_194/towar_karta_27995/ASUS_A3HF-5A009.html

 

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cennik_194/towar_karta_45277/ASUS_F5R-AP172.html

 

EDIT:

Mały artykuł-może pomoże

http://www.notebookcheck.pl/Poradnik-kupujacego.1168.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem w temacie, ale chyba Intele lepiej wypadają.

 

Jeśli Intel, to chyba Celeron może być, choć widziałem, że w podobnej cenie są Core Duo czy cos takiego. Z drugiej strony, programów wielowątkowych na razie nie planuję pisać :)

 

Celerony pożerają mniej energii niż te dualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Acera (bo widze ze pytales o niego na poprzedniej stronie) Aspire 3023 (2 lata juz ma :P) i kilkoro moich znajomych też ma acery a wnioski po tych 2 latach są następujące:

 

1) Bardzo slabe wykonanie obudowy (i to faktycznie slabe, a nie jecze bo mi sie cos tam porysowalo, po pol roku zauwazylem ze zaczyna pękać mi obudowa panelu z tyłu koło jednego zawiasu, mój współlokator też miał acera

[inny model nawiasem mówiąc cos tam costam travelmate chyba] i też ten sam problem, po roku poprostu pękło i dalej jest pęknięte :) (jakos nie miałem czasu wysyłać tego do serwisu)

 

2) serwis ostatnio jak sprawdzałem był tylko w czechach (więc siłą rzeczy serwisowanie czegokolwiek jest bardzo długą operacją) ale, serwis nie pluje się i wymieniają praktycznie wszystko co ci się nie podoba (vide problem z pękającą obudową, okazało się ze jakos sie odkrztałca przy otwieraniu/ zamykaniu i stąd naprężenia przy zawiasach = pęknięcie, kumplowi wymienili bez problemu [obudowę nie laptopa :P] tak samo z niedziałającymi wiatraczkami / głośnikami itp [tyle wiem z doświadczenia]

 

3) sprzęt kiedyś był naprawdę tani (tzn za niewielkie relatywnie pieniądze można było naprawdę dobry środek dostać, jeśli komuś nie zależało na wytrzymałości obudowy)

 

4) podzespoły na niezłym poziomie (fakt to nie toshiba, ale ja mam go 2 lata i na nic ze środka nie moge złego słowa powiedzieć(choć ostatnio zaczynam się zastanawiać nad wymianą wentylatorów, po 2 latach są nieco głośńe), a laptop był naprawdę katowany [13h rendery, chodził często 24h itp]

 

 

więc konkludując: dobre wnętrze - fatalna obudowa (łatwo się rysuje, i wyciera)

 

generalnie hmm teraz bym nie polecil :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności