Skocz do zawartości

Space Marine-Szkic postaci


Carioca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OK.Oto druga odsłona:).Troche mi to zajęło bo niestety muszę jechać myszką(Brak funduszy na Tablet :((.)Nogi zostawiam tak jak są ponieważ chcę je spowić odrobiną mgiełki unoszącej się nad polem bitwy.(Wiem że kolorki są zbyt przezroczyste ale jak na razie chcę to tak zostawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. wiem, ze to dopiero poczatek, ale zastanow sie przez chwile jaki nastoj, atmosfere chcesz stworzyc, bo to ma znaczenie przy oswietleniu.

Ja osobiscie wybralbym jakies ostrzejsze, dramatyczniejsze, niz lajcik z gory :)

 

Mam jednak wrazenie, ze wiesz co robisz, wiec tyle ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, oswietlenie mogloby byc lepsze i w ogole dla mnie jakos taki niebieski to za ladny kolor jak na wojne, ja bym dal szary jakis metaliczny i jeszcze fakture jakas na pancerzu rdze albo zarysowania itp. - taki marine po przejsciach - ok rozumiem to dopiero poczatek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz troszkę poprawiłem(mam nadzieję)światło.Dodałem troche kolorku do gnata,No i lekko zaznaczyłem nogi.Rysy to całkiem dobry pomysł tylko muszę zastanowić się jak je zrobić;).To by było na dzisiaj.Dzieki za wszelkie komentrze i uwagi!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i nawet niezły pomysł z tym szkicem.Myślę że spróbuję.Coś widać ta myszka mi nie służy.To jest moja pierwsza praca na kompie(i to w dodatku myszką).Co prawda robiłem już wcześniej w Photoshopie ale grafikę do WWW(Muszę jedank uzbierać na ten tablet)A więc zęby w ścianę i...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ogladam jakie cudenka ludzie tworza , to sie we mnie sumienie odzywa i mowi mi \"po cholere Ci ten tablet , trzeba go oddac w lepsze rece\" .. ale z drugiej strony takie dzialanie pozbawilo by mnie tabletu a ze pazera jestem , to go nikomu zdolnemu go nie odesle i zostanie tu u mnie i sie marnowac bedzie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by był chyba najlepszy pomysł(zacząć od nowa).Wiem że zabrałem się do tego zbyt szybko.Zacznę drugi raz i postaram się nie spartolić;D.Chcę spróbować zrobić coś o czym mówił akdsn:\"konwencja komiksu,(...) akwareli z widocznym szkicem\".Aż chciałoby się zaśpiewać\"A miało być tak pięknie(...)\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carioca, któś bez przerwy pieczętuje czeronym krzyżykiem Twojego avatara ;)

Concept był naprawde ok, z kolorami rzeczywiście gorzej, mimo to radze pozbierac na tablet. Warto poświęcic ostatni grosz, wierz mi :)

No i czekam na prace, nie poddawaj sie, nie zawsze sie musi udawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za łobuz stawia na mnie kżyżyk ale to może być wina serweru na którym jest Awatar.Obiecuję że jak tylko dokończę swoją stronkę to czym prędzej go przeniosę.Dobra oto początek(już gdzieś to słyszałem :D).

(Ech ten tablet, spędza mi sen z powiek)

Pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, nie ruszaj tej pracy poki nie zakupisz tableta, na razie zostaw szkic bo fajny, no moze zrob cos olowkiem, bo myszka to meczarnia straszna a ze pracka moze byc orajt to po prostu nie musisz nic na sile... jakies urodziny albo cus i bedzie tablet wtedy pokazesz co potrafisz, no:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może macie racje.Też coś próbuję i jak na to czsami patrzę to mnie krew zalewa.Niby się staram ale jak widać to za mało.

Tablet dla mnie to melodia dalekiej przyszłości(Ja dostaję na urodziny Czekoladę i 20 zl :)). Jakby mi się jeszcze jakieś zlecenie trafiło na stronke....Ehhh(marzenia zciętej głowy).Jak na razie chcę urwać wątek Space Marine bo widzę,jak zresztą większość ludzi która zostawiła posty, że nic z tego nie będzie.Ale \"ja tu jeszcze wrócę\":).Pozdrowienia!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Carioca to jak bedziesz szkolil technike bez prob i testow!

 

Mycha jak sie postarasz tez pewnie zrobisz tylko zrob sobie lepszy skan i maluj na warstwach nie na szkicu.

Ja sie na malarstwie painterowo-szopowym nie znam ale moze pracuj nad detalami z zoomem i mniejszymi pendzlami.

 

Wlasciwie to i tak pokazales dopiero podmalowke wiec Panowie nie zniechecajcie kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze że już się trochę zniechęciłem.Wole jednak zrobić to z Tabletem,a zrobić porządnie.Dla mnie jest po prostu ciężko się przestawić.Ja od zawsze jechałem rysunki ręką a myszka to dla mnie jak stempel z ziemniaka.Mogę nią troszkę podkolorować szkice ale nie kolorować.Dlatego zostawiam Marine-a.Jak się doczeka tabletu to rusze z nim od nowa.Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz tak dobra kreche i plame to po co Ci tablet.

Zestkanuj sobie archiwalnie szkic i zrob kolor recznie.

Potem ewentualnie mozesz zeskanowana prace podciagnac kolorystycznie w fotosklepie.

Nie wiem czy Ashley Wood to dobry przyklad bo nie jestem biegly w temacie ale on wiekszosc prac robi na plotnie akrylami lub olejami. Innym razem bierze na przyklad skan szkicu, podklada fotki plam z plotna i w szopie dodaje swiatlo tak jakby to robil np biala pastela po rysunku weglem na szarym papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, maruder Ci sie wlaczyl, rozumiem, ale ja swoje myszka sie juz namalowalem i imo ma to swoje plusy - zmusza do myslenia nad praca - jak wykonac to co sie chce i sie przy tym nie zatyrac, jak ustawic plamy za pomoca minimalnej ilosci prostych ruchow. Tak wiec nawet polecam na swoj sposob, dobra chociaz trudna szkola. no i w tym momencie napewno lepszym rozwiazaniem niz Photoshop jest Painter - ma rozne rozmazywajki i bajery ktore moga bardzo wspomoc jesli nie mozna polegac na wprawnej rece ( a dysponujac myszka nie mozna) A zawsze mozna spokojnie powrocic do tradycyjnych technik jak pisze akdsn i kombinowac z nimi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigleb naprawde chyle czola przed Twoja Tworczoscia ktora ma jednak wiecej wspolnego z tradycyjnym malarstwem niz tabletkowymi chwytami.

Szybkie, zdecydowane pociagniecia pedzla (przypominaja mi troche Swierzego) to moze nie jest najlepsza technika dla Carioca.

Moze wlasnie collage z rysunku i skanowanych podmalowek z roznym trybem miesznia warstw szopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tego tutoriala.Ale tu trzeba doskonałego rozłożenia plam aby osiągnąć jakiś efekt.Szczerze mówiąc zawsze wolałem jechać kreską niż tonami i za bardzo nie mam w tym wprawy.Ale spróbować zawsze można i zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś nie tak z moim Avatarem??Ja naprawdę nie wiem co się dzieje...Dobra ale ja nie o tym chciałem.Powiem tylko że nazbierało mi się troszkę nauki(niedługo sesja) i na siedzenie przy kompie nie będę miał zbyt wiele czasu:(.mimo to postaram się coś wymajstrować w przerwach na relaks :D.Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrzucić wyniki mojego dłubania.Wiem że to nie jest wiele, ale chciałbym się dowiedzieć co jest źle, co mam porwawić itp.Mimo prób i błędów nadal czuje się z myszką jak z kartoflem w dłoni...Ta sesja mnie dobja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carioca unikaj czerni. Nie baw sie od razu w reflekty.Pomysl jakie ma byc tło, pacnij same plamy na całosci nie bój sie kolorów i pokaz jak zrobisz cos wiecej. Wiem ze mycha sie robi trudno, ale nie ma co narzekac. DAjesz plamy na całosc, rozplanuj nie baw sie od razu w szczegóły. NIe powiem Ci czy dobrze czy źle bo nie wiem jaki efekt końcowy zamierzasz, to o czym pisał juz DruG, pokaz efekty w których bedzie wiadomo w jakim klimacie i kolorystyce chcesz utrzymac pracke. Do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw mu te wyrzutnie rakiet (albo co to tam tez jest)... :P ;) i rób coś z tym bo sie mnie bardzo podoba i czekam... i czekam...

 

pozdrówki...

 

Carioca: a może chcesz kupić tablet? bo akurat jeden sie u mnie marnuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności