Skocz do zawartości

monitor LCD czy TV LCD


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat zastanawiam się nad kupnem monitora lcd lub Tv lcd z możliwością podpięcia komputera.

Pytania są następujące:

- Czy taki TV nie wypali mi oczu

- Czy nie będzie smużył

- Czy kolorki będą ok.

- Jak to jest z tymi martwymi pixelami

Mam na oku 3 modele takich wyświetlaczy:

 

24” IIYAMA ProLite B2403WS cena 1940.52zł

Czas reakcji 2ms

Jasność 300 cd / m² maks.

Kontrast 2000 : 1 DCR

Rozdzielczość fizyczna 1920 x 1200

Więcej http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&LNG=PL&NAV=236&PROD=10007

 

32” Daewoo DLP-32C3 cena 1875.00zł

Czas reakcji 8ms

Jasność 500

Kontrast 3000 : 1

Rozdzielczość fizyczna 1366x768

Więcej http://www.eminet.pl/index.php?products=product&prod_id=2621

 

24” BenQ T241Wa cena 1380.68zł

Czas reakcji 5ms

Jasność 250

Kontrast 1000 : 1

Rozdzielczość fizyczna 1920x1200

Więcej http://www.benq.pl/products/LCD/?product=904&page=specifications

 

Czy warto inwestować np. w monitor mający 2ms to chętnie poczytam za i przeciw może nie zauważe i tak różnicy pomiędzy czasem reakcji 2ms a 8ms...?

 

Ceny zostały pobrane ze skąpca a dane ze stron w linkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podpinanie komputera pod TV ma sens jesli w czasie jego uzytkowania 25% bedzie to komputer i w sensie czysto rozrywkowym gry ew. filmy a 75% ogladanie telewizji. A tez zeby pograc normalnie w cos nowego trzeba miec cos pokroju GeForce 8800GTX lub Ultra.

 

Mam Sharp'a model Aquos jeden z lepszych na rynku ale jakos nie wyobrazam sobie pracy na nim :) a juz napewno nie na TV ktory ma prawie 60" w odleglosci wyciagniecia reki.

 

Zdecydowanie wole swoje 19" malenstwo Eizo :)

 

- Czy taki TV nie wypali mi oczu

 

Nie siedzi sie przy lampach na maxa, ja np. u siebie pracuje przy od 2-6% mocy lamp w zaleznosci od warunkow oswietleniowych czyli cos kolo 125 cd/m2

 

- Czy nie będzie smużył

 

Matryce w TV sa dosc szybkie juz, efekt ten nie wystepuje.

 

- Czy kolorki będą ok.

 

Zalezy od klasy TV, ale najlepszy obraz maja oczywiscie plazmy.

 

- Jak to jest z tymi martwymi pixelami

 

U mnie nie ma zadnego bada naszczescie :) ale nigdy nic nie wiadomo. Mysle ze matryce do monitorow maja bady znacznie czesciej niz w TV.

 

Niech telewizor zostanie telewizorem a monitor monitorem hehe :) chyba ze ktos traktuje komputer naprawde czysto rozrywkowo wtedy mozna sie pokusic o takie combo monitor/telewizor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o firmie ACER ja jakoś nie znam tej firmy ale z tego co widze mają monitory na matrycach PVA w cenie od 1400 do 1800zł np.

Acer:

AL2423W - 24" Wide

AL2423WD - 24'' Wide

AL2416WB - 24'' Wide

http://www.acer.pl/acereuro/page9.do?sp=page4&dau34.oid=17441&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=13&CountryISOCtxParam=PL&LanguageISOCtxParam=pl&ctx3=-1&ctx4=Polska&crc=1716380576

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze ta iiyame mam wlasnie na biurku :) 24 cale robi wrazenie jednak jakosciowo jest to porazka. Wedlug mnie sprawdzi sie on w momencie gdy masz dwa monitory jeden czysto techniczny gdzie kolory sa zbyteczne tutaj mam na mysli iiyame 24' a drugi gdzie sobie podpasujesz kolorki niekonicznie jakis wielki wystarczy 17.

 

PS: na iiyamie nie ma czegos takiego jak kolor bialy :) po prostu on go nie osiaga :]. Tak sama zreszta zaklamuje wiele innych kolorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady stwierdziłem że dziadostwa nie kupie dalej popracuje na mojej 19" LG F900P przesiąde sie na coś płaskiego co kolwiek to będzie i jak kolwiek sie to będzie nazywać ale jak już będzie to świeciło jak należy.Szkoda że żadnego CRT panoramy o przekątnej min. 24 cale nie znalazłem :( może macie jakieś linki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności