Skocz do zawartości

Dyskusja: skaner negatywów; filmy kodak


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, postanowiłem zawrzeć dwa problemy w jednym wątku za jednym razem, jeśli nazwałem temat nieodpowiednio, proszę o zwrócenie uwagi.

 

 

problem 1:

 

czy ktoś z Was posiada jakiekolwiek doświadczenie z urządzeniami tego typu? http://allegro.pl/item250417777__skaner_4800_x_9600dpi_usb_2_0_negatywy_klisze.html

 

moje pytanie tyczy się skanera do klisz z negatywami. czy jakość zeskanowanego negatywu przerobionego na obraz właściwy przez takie urządzenie jest porównywalna ze skanami negatywów uzyskiwanych w punkcie fotograficznym? jeśli ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie z urządzeniami tego typu, bardzo proszę o dwa słowa na ich temat.

 

 

problem 2:

 

czy ktoś z Was, natknął się w polsce na klisze 35mm "Kodak Ektar"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mam skaner pulstek do skanowania negatywów. strasznie stary model, ale sprawuje sie dobrze. skanowalem negatyw przy 1200dpi i zdjecie po lekkim pomniejszeniu do ok. 21x15 cm bylo w sam raz. swietna sprawa jak ma sie samemy wywoluje filmy - praktycznie cay wydatek to kupno dobrej kliszy (te zwykle kodeki itp. maja za duze ziarno). dpi ktore ty podajesz da ci sporo frajdy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie tyczy się skanera do klisz z negatywami. czy jakość zeskanowanego negatywu przerobionego na obraz właściwy przez takie urządzenie jest porównywalna ze skanami negatywów uzyskiwanych w punkcie fotograficznym? jeśli ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenie z urządzeniami tego typu, bardzo proszę o dwa słowa na ich temat.

 

 

 

nawet nieraz lepsza jakosc niz w punktach foto :)

 

przyklad http://www.canon.pl/kategorie/kategoria,Skanery_plaskie,k,67.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności