Skocz do zawartości

Czy Tagan 330W jest w stanie udzwignac taki konfig?


Rascal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie do znawcow mocy :) czy zasilacz marki Tagan o mocy 330W jest w stanie udzwignac na swoich barkach taki konfig?

 

procesor: Core 2 Quad Q6600

pamiec ram: 2x1 GB Geil Dual Channel

grafika: GeForce 7600GS

hdd: 1x Western Digital Caviar 250 GB

karty PCI: 1x sieciowka

napedy: 1x DVD RW

 

wg. PSU calculatora daje rade ale czy w praktyce? sprawa wyglada tak ze zmieniam procesor z Core 2 Duo E6300 na Quad'a i mysle ze aby napewno to zasilacz pociagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ja mam 450W Corsair'a i nie mam zadnych problemow (z 1 karta graficzna), zostaje jeszcze spory zapas - sprawdz sobie na jakim steppingu ten quad bedzie ktorego checesz kupic (G0 = zimniejszy o chyba 15W od B3, wiec kup G0, bo powinien miec przy okazji mniejsze zapotrzebowanie na energie)- szczegoly na stronie intela (dobre porownanie energooszczednosci wszystkich procesorow tam widzialem, ale nie moge teraz jakos znalezc wiec nie wkleje linka niestety)

 

Generalnie mysle ze powinno dzialac na tym 330W, ale ze stabilnoscia moga byc (aczkolwiek nie musza :) problemy jak zwykle "wyjdzie w praniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment woroszyłow MB to Intel ale nie polecam do OC nie podkrecisz na tym proca :)

 

Hm... nawiazujac do wszesniejszej wypowiedzi hkropinski w innym watku chyba musze zrewidowac swpje poglady nieco. Generalnie sie powolywalem na eXtreme Power Supply Calculator Lite ktory twierdzi ze pociagne max. nieco ponad 200W czyli majac pod maska 330W i biorac pod uwage to ze sie nie ma efektywnosci na poziomie 100% zostale gdzies moze z 300W co daje prawie 100W nadmiaru.

 

Osobiscie nie jestem elektrykiem nie wiem czy sumowanie poboru W ma odzwierciedlenie w praktyce. Hm...

 

Ktos sie cos orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

rascal - ludzie słusznie Ci mowią że to za słaby zasilacz. Ja bym tak nie ryzykował. Jade na chieftecu 620. Moze nawet to jakoś ruszy ( to bardzo prawdopodobne), tylko bierz pod uwage, że zwykle zasilacze mają zawyzane tą swoją moc. A co, jesli bedzie

skok napiecia w sieci ? wez pod uwage że quady wymagają bardzo precyzyjnego zasilania kilkufazowego. A co, jesli chciałbyś sobie kiedyś podpiąc drugi dysk lub wymienić graficzną ? to sie może zle skonczyc i nie polecam tego. Jak sie chce jechać na quadzie to trzeba wydać pare złotych na zasilacz. Proste. A intel kiedyś sie nie nadawał do podkręcania ( mowa o płytach ) , ale to juz przeszłośc.

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze trzeba bedzie sie rozejzec za nowym zasilaczem. Swoja droga ciekawe jak sie sprawa ma z zbytnim obciazeniem zasilacza, dawniej podobno to sie zle konczylo, teraz niby sa przeciw obciazeniowe zabezpieczenia ale czy daja 100% pewnosc ze nic nie poleci? oczywiscie mowa o prawdziwych PSU nie zadne tandety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tagana 430W. Tzn. mam dalej, ale w innym kompie. W swoim głównym wymieniłem go (był dla mnie zbyt głośny - czasem przy nim śpię...) na Seasonic 430, który jest całkowicie niesłyszalny (sprawdzałem na samej mobo, bez żadnych coolerów - z 10 cm tylko cichutki szum słychać.

 

Co do Tagana - Seasonica kupiłem kiedy padł mi MC Feel w starym kompie z Athlonem 1.2GHz. A było to tak: nagle przez ułamek sekundy nie było prądu: zgasły światła, telewizory i stary komputer. Ten z Taganem nawet tego nie zauważył :) Dalej w najlepsze brat sobie grał w NFL... A Feel już nie wstawał. Zamówiłem Seasonic, w międzyczasie sprawdzałem Feela czy czasem nie działa. Uruchomił się po trzech dobach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności