Skocz do zawartości

Do uzytkownikow Visty


krzysiek_gfx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

grass - mnie nawet nie chodzi o to, bo to prawda, ale co to vista wniosła takiego ? Przeglądarke zdjęć ? Program do tworzenia menusów do dvd ? uacm który wszyscy wyłączają (tak a propo konfiguracji ;) ), przebajerzony wygląd, z mnóstwem cieni, fade'ów i innych pierdów, które mogą się podobać, ale raz, że się szybko nudzą (przynajmniej mnie) i dwa, są niefukcjonalne (bo zanim mi jakieś okienko zrobi fade'a, przyleci cokolwiek to mijają części sekundy pomnożone razy pareset takich animacji), panel sterowania, który po paru twardych resetach przestaje się uruchamiać (z własnego doświadczenia), defendera, który puszcza podobno mnóstwo świństwa (podkreślam podobno), a jak już jesteśmy przy tej kwestii to jeszcze należy wspomnieć o ograniczonej możliwości integracji softu antywirusowego z systemem; drm'y - które w tak pokręconej formie jak są teraz wogóle się nie sprawdzają (sprzęt dhcp, czy jak to te świństwo się nazywa) i tylko przysparzają problemów oryginalnym użytkownikom (piraci już złamali), gdy niektórzy wielcy producenci/dystrybutorzy przekonują się, że to (używanie drm'ów) nie ma sensu (bo to prawda - tak narzekają, że przez piractwo są tacy biedni, a wydają miliony na zabezpieczenia, które jeden gość łamie, bo się wkurzył, że nie może obejrzeć filmu, za który zapłacił, sklepy sprzedające pliki bez drm'ów mają większy utarg - ludzie uczą się na błedach, spróbowali drm'ów, a teraz wystarczy ;) )

 

i tak jeszcze na marginesie dodam, że na xp nie plułem, bo zacząłem używać dopiero od czasów sp1 (a niedługo potem było sp2), ale wciąż z nostalgią wspominam win2k...

ehhh.... to był system... :)

 

trochę się rozpisałem, choć dystusja o viscie to w innym wątku się toczy/toczyła, ale skoro już zeszliśmy na te tematy

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xp na poczatku byl kompletnie do niczego , w porownaniu z 2000 siadal w kazdej konkurencji , ale wyszedl SP1 i tak jak mowisz system stal sie "uzytkowy" ... Vista jak widac nawet bez SP1 nadaje sie do uzytkowania , nie mowie o grach bo akurat na tym systemie mialem okazaje zobaczyc tylko pare tytulow wiec nie mogę wystawic opinii ale , oprogramowanie ps, cad, painter i wiele innyc chodzi bez problemow ( jak dotąd wszystko co potrzebowalem dziala ) , antywirusa nie uzywam na nim wcale ( chociaz mialem przez chwile avasta i smigal ) , jakos jeszcze nic nie zlapal ale to moze kwestia tego ze jestem za routerem ktory ma pare sprzetowych bajerkow ... efekty mozna powyłączać ale mi akurat Aero nie przeszkadza w przeciwienstwie do XPekowego upiekszacza ktory tak walil po oczach ze z przyzwyczajenia robilo wyglad ala 2000 :) zreszta z XP to sie wywalalo co sie tylko dalo ( ale zeby nie bylo na stacjonarce mam juz XP postawinony 2,5 roku bez formata i sobie chwale :) ) ... nie zebym kochal jakos specjalnie Viste na poczatku bylo mi ciezko przywyknac ( troche bylem do tego zmuszony ) zanim doszedlem z nia do ladu 3 razy formatowalem dysk, ale nie taki diabel straszny ... co wniosl nowego , napewno troche bajerkow do ktorych sie juz przyzwyczailem, ktore przyspieszaja smiganie po okienkach i mi osobiscie odpowiadaja

 

moim zdaniem to poprostu inny system lub inaczej podany system ;)

 

 

 

ps. DHCP chodzilo Ci o Dynamic Host Configuration Protocol ???

ps.. do defendera codziennie sciagaja sie nowe bazy wiec moze nie jest tak zle :)

ps... co do zabezpieczen antypirackich sie nie wypowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to poprostu inny system lub inaczej podany system

Chodzi mi o to, że po 5 latach i kilka(naście) razy odwlekanej premierze spodziewałem się czegoś spektakularnego, systemu dopieszczonego w najmniejszym szczegule, a dostałem hmmm... jakby to obrazowo ująć, to spodziewałem się pokazu fajerwerków, z dostałęm jedną jedną laseczkę zimnych ognii

Tak samo w kwestii używalności... dokładnie tak samo jak xp cierpi na chorobę wieku młodzieńczego (może w mniejszym stopiniu, ale jednak)i wszyscy chyba czekają na tego wytęsknionego sp1 (takie przynajmniej odnosze wrażenie)

 

efekty mozna powyłączać ale mi akurat Aero nie przeszkadza

Tu się trochę zapędziłem, chodziło mi o aero advanced (boli to, że jest w strasznie ograniczonym stopniu konfigurowalny), aero basic jest ok (w takiej praktycznie identycznej wersji można go znaleźć jako styl do xp), a "standardowy windows" na nowej wersji explorera po prostu wygląda paskudnie

 

DHCP chodzilo Ci o Dynamic Host Configuration Protocol ???

Literówka, chodziło o HDCP - http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

 

ps.. do defendera codziennie sciagaja sie nowe bazy wiec moze nie jest tak zle

To akurat o niczym nie świadczy

 

http://securitystandard.pl/news/105879.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defender i drm to chyba zupelnie inna bajka , defender chroni przez syfem z netu a drm "chroni" przed piractwem ( mi osobiscie te zabezpiecznia w niczym nie przeszkadzja) ... zreszta co tu duzo gadac, kazdy ma prawo wyboru XP/VISTA i z innej beczki Linux , mac OS itd ... z tym ze jezeli nie potrafi sie czegos zrobic na danym systemie, o ile oczywscie jest to mozliwe do zrobienia , niema sensu marudzic ze jest do niczego ,tylko uzywac tego ktory sie zna, lubi.

 

ok ide spac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, widze, że muszę odpowiedzieć:

grass - wiem, że drm i defender to zupełnie inna bajka, drm'ów na razie nie zauważasz, bo filmów hd w polsce jest jak na lekarstwo, jeśli masz takowy, to spróbuj go odtworzyć bez karty albo monitora zgodnego z HDCP (czy co tam jeszcze musi być kompatybilne) i zobacz co się stanie

 

1084 - no to chyba nietrafione porównanie, bo boże narodzenie i wielkanoc się dopełniają... wielkanoc nie ma wyprzeć bożego narodzenia z kalendarza (albo odwrotnie)

Co do ataku - nazwałbym to raczej żaleniem się, MS skutecznie podgrzewał atmosfere przed premierą, ludzie zaczeli oczekiwać rewolucji, czegoś ekstra... a wyszło jak wyszło... smutne

 

jeszcze w kwestii wyboru linuxa, maca, to niestety jest problem z oprogramowaniem, jak np. używasz softu od adobe, jest dostępny na win i osx (a niektóre jak np. wersje elements tylko dla win) + xsi jako soft3d dostępny dla win albo linux (a taki zestaw mi odpowiada zarówno cenowo, jak i w obsłudze), albo max tylko dla win, więc jesteś skazany na windowsa.

Poza tym chyba obowiązuje zasada "płacę, więc wymagam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun 3D > uzywam tabletu wacoma na viscie ze sterownikami wacoma i dziala tak samo jak na XP ze sterownikami wacoma , czyli wszystko jest w porzadku (nacisk jest pod kontrola ;) ), poprostu moze cos zle zrobiles ... troche to wyglada jak polowanie na czarownice lub przypisywanie wlasnej niewiedzy jako bledy innych

 

streaker ... czyli raczej powinienes miec pretensje do producentow wyżej wymienionego oprogramowanie, ze nie robia wersji na inne systemy operacyjne a nie do MS ktory ogolnie moglby miec tez to gdziec i zrobic system nie zgodny z tymi programami

 

swoja droga ogladanie filmow HD na kompie to takie troche nie dla mnie :) , pozatym gdyby Ciebie okradano tez bys raczej przed tym bronil , to nie wina firm wydajacych soft , filmy , muzyke ze ludzie kradna ...

 

wracajac do tematu ... mi to rybka czy siedze na XP czy na Viscie , oba systemy sa dla mnie tak samo dobre do tego do czego je wykorzystuje ( chociaz ostatnio 90% czasu spędzam na Viscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej powinienes miec pretensje do producentow wyżej wymienionego oprogramowanie, ze nie robia wersji na inne systemy operacyjne

Heh... i mam... ale skoro jednak jestem skazany na windows, to mam wobec niego wymagania.

pozatym gdyby Ciebie okradano tez bys raczej przed tym bronil , to nie wina firm wydajacych soft , filmy , muzyke ze ludzie kradna ...

Ja to rozumie, firmy te mają pełne prawo do walki z piractwem, tylko że obecne metody najbardziej biją właśnie w legalnych użytkowników, kupiłeś film - to teraz kup odpowiedni monitor, karte graficzną albo system pozwoli ci na obejrzenie w miernej jakość ala vhs (no może troche przesadziłem, ale ty zapłaciłeś specjalnie większą kase na hd, którego nie możesz obejrzeć), może jeszcze ściągnij jednorazową licencje (takie pomysły też są) i jeszcze obejrzyj przed filmem informacje, że jego kopiowanie jest nielegalne (bo to, że wydałeś kase na jego zakup, oznacza, że chcesz go zaraz skopiować w milionach kopii)... albo możliwość odtworzenia kupionego pliku tylko w jednym słusznym odtwarzaczu (itunes)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tam cieszę, że ktoś viste zrobił. Każdy za niedługo będzie miał w chacie kompa z szesnastordzeniowymi procesorami itp, a wszystko spowodowane wymaganiami windy. Te wszystkie systemy antypirackie i "bajery" strasznie kompa męczą przecież.

Jak by już do takiej sytuacji doszło to windowsowcy mogli by się cieszyć normalną pracą systemu. Ja linuxiarz kompilowałbym jądro w sekunde :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja ostatnio miałem małe jazdy z tym systemem i "zmuszony" byłem wrócic do xp x64. Najpierw po zmianie grafiki z nVidii na ATI system postanowił, że się już nie uruchomi. ;)

Brakowało jakiegoś pliku systemowego i nic nie dało rady, ani powrót do starej karty (desperacja na szybko), ani naprawa systemu.

Zainstalowałem świeży system i vista postanowiła, że znienawidzi świeżo zainstalowanego max'a. Później proces svhost zdecydował się zabierac całą pamięc i oba rdzenie procesora w 100%. I powrót do xp x64... a taka vista była ładna. :(

I kierownica dużo lepiej mi chodziła... :(

Trzeba czekac na SP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej mie się podobają zaciekłe ataki linuxowców na windowsa, że jest ogólnie do niczego a vista to już zupełnie bo sterowników nie ma, a jak przychodzi do szczegółów to się okazuje, że też pracują pod windowsem bo do jakiegoś tam ich sprzętu nie ma sterowników na linucha i 'musi' bidak pracować na sofcie MS.

p.s. to pisałem jak zawzięty, długoletni user Amigi z procesorem PPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry z linuxem wszystko zmierza w dobrą strone, widać że coś się dzieje. Jako przyklad podam chociażby to że Ati otwiera swoje sterowniki. O viście sie nie wypowiem nawet na żywo nie widziałem wiec git, każdy pracuje na czym mu wygodniej. Z innej beczki bajery z visty typu aero itp były duuuużo wcześniej na linuxa :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że też pracują pod windowsem bo do jakiegoś tam ich sprzętu nie ma sterowników na linucha i 'musi' bidak pracować na sofcie MS

Coś czuję, że odnosi się to do mnie, więc odpowiem ;)

Nie jestem linuksiarzem i pracuje na windowsie. Na linuksie brakuje porządnego softu do montażu video, na windowsie mam premiere elements (a niedługo premiere pro - czyli wtedy mógłbym się przenieść na osx'a; ale moment, do tego dojdzie xsi, który jest na win i linux) i co zrobić w takiej sytuacji ? Zmieniać xsi na lightwave'a (bo ten jest na osx) ? Nie chce, lubie xsi, poświęciłem troche czasu na jego poznanie, polityka cenowa softimage też mi odpowiada; zmienić premiere na coś innego ? Tylko na co, jak na linuxa brakuje takiego softu... no i BIDACZEK musze używać windowsa i czekać z nadzieją, że adobe zdecyduje się rozszerzyć oferte na linux'y (albo coś innego ciekawego się pokaże)...

 

rozumie, że windows był pierwszym łatwym systemem na pc, a linux relatywnie niedawno doszedł do stanu, że każdy idiota sobie z nim poradzi (zamiast słowa idiota możecie użyć osoba całkowicie nie znająca się na komputerach), stąd praktycznie cała produkcja "domowych" programów jest na windowsa + ewentualnie osx/linux

 

tak jeszcze dodam, że udział linuxa w rynku sukcesywnie rośnie, co rodzi nadzieję, że producenci będą bardziej otwarci na przygotowywanie softu na ten system

 

i pisze to ja, długoletni użytkownik windowsa, widzący jego wady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak posadz takiego co ledwo radzi sobie z windowsem przed chociazby prostym ubuntu , niech cokolwiek nie zaskoczy samo w trakcie instalacji ( np nie odpala sie X-y na Ati lub cokolwiek innego instalacja urzadzen , sterow to juz nie jest 2x klik na ikonke ) to bedzie mial takiego zonka ze na linuxa juz nawet nie spojrzy i bedzie mowil wszystkim dookola ze to system do niczego bo "nic" nie dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass instalacja sterów do grafy jest prostsza nic 2x klik. co do montazu itp to nie wiem na ile jahshaka sobie radzi wiec n ie ocenie. z innej beczki wyszła paczka flex builder pod lina.. czyz to nie jest zapowiedz zmian? adobe chyba zaczyna dostrezgac linuks.. wiec dajmy temu trocho\e cierpliwosci

 

 

edit:

kazdego systemu i jego filozofi trzeba sie nauczyc. nie wina linuxa ze wszkolach ucza tylko windy. na monopol trudno zaradzic. ale wszystko idzie ku dobremu :) chociazby kroki ati czy adobr.. reszta to czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostsza niz 2xklik , szeczegolnie jak trzeba to zrobic w trybie tekstowym , ew jak zabraknie wsparcia dla AGP, akceleracji 3d lub cos w ten desen i trzeba recznie pozmieniac niektore wpisy, zreszta dlugo by wymiac spotkalem sie juz roznymi przypadkami ... ale to wszytko jest do zrobienia , i to raczej nie wina szkol ze ucza windowsow bo dla chcacego nic trudnego :) to tak samo jak z softem np dla grafikow , ludzie sie ucza bo chca a nie bo tak im ktos w szkole z gory narzucil . Dobrze ze cos sie dzieje na rynku i coraz wiecej firm widzi nowe rozwiazania , mam nadzieje ze nadejdzie taki czas ze "kazdy" bedzie mogl korzystać z systemu ktory bedzie mogl dowolnie i w latwy sposob konfigurowac , uruchamiac kazda aplikacje jaka tylko zapragnie , i do tego uzytkowac go calkiem za darmo . Czego wam wszystki i sobie życzę ...

 

koniec przekazu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie boisz trybu tekstowego... Z pamięci Ci mogę powiedzieć jak to zrobić.

Wchodzisz do trybu tekstowego (telinit) potem przechodzisz do katalogu z sterownikiem (cd) Następnie piszesz sh nazwasteranvidi.pkg.run włączą Ci się instalator.

W nowych sterach dodali narzędzie, które samo zmienia x.org ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grass, jesli ktos sie dopiero uczy wybiera sobie odpowiednio łatwą dystrybucje np ubuntu czy mandriva. w ubuntu od wersji 7.04 jest cos takiego jak menedzer sterownikow wlasnosciowych i tam wystarczy fajke zachaczyc a reszte robi system. takie trudne? raczej malo kto skusi sie na poczatek na gentoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ... o to mi caly czas chodzi ... musi wykazac chec nauki a nie zrzucac wine bo cos nie dziala poniewaz sie nie potrafi czegos zrobic ... to samo ma sie do Visty bo o niej temat , poprostu trzeba sie nauczyc a nie od razu mowic ze jest do bani ... dobra z mojej strony eot bo krecimy sie w kolko

 

co do systemow operacyjnych to znam ich calkiem spora ilosc wiec prosze nie tlumaczcie mi jak cos sie robi bo nie o tym mowa i nie potrzebuje pomocy , wszystko mi dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a linuksie brakuje porządnego softu do montażu video,

Z tego co pamiętam, zdaje się Final Cut śmiga pod linuxem (z tej samej rodziny, co Shake do comp.). Chyba nie powiesz, że to nie jest "porządny program do montażu".

 

Ze sterownikami pod linuxa rzeczywiście może być ciężko w przypadku orientalnego sprzętu. Wiem co piszę, bo ostatnio sam stoczyłem ciężki bój z instalacją karty sieciowej. Problem jednak leży w mentalności producentów sprzętu, a nie w samym systemie.

 

Co do XP, któś wcześniej pisał, że na pierwszej wersji bez SP nie dało się pracować - kolejny mit, którego nie warto powtarzać. Ja chyba dwa lata, albo i więcej, miałem XP bez żadnych SP. Również bez żadnych błedów, zwisów, niebieskich ekranów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry - ja sie nie obrażam, ale faktycznie wybór systemu jest często uzależniony od dostępności softu.

 

piotrek:

Z tego co pamiętam, zdaje się Final Cut śmiga pod linuxem (z tej samej rodziny, co Shake do comp.). Chyba nie powiesz, że to nie jest "porządny program do montażu".

niestety, nic w tej kwestii się nie zmieniło:

Final Cut Studio 2. System Requirements.

Minimum Requirements to Install All Final Cut Studio Applications

-A Macintosh computer with a 1.25GHz or faster PowerPC G4, PowerPC G5, Intel CoreDuo, or Intel Xeon processor

-1GB of RAM

-An AGP or PCI Express Quartz Extreme graphics card (Final Cut Studio is not compatible with integrated Intel graphics processors)

-A display with 1024-by-768 resolution or higher

-Mac OS X v10.4.9 or later

-QuickTime 7.1.6 or later

-A DVD drive for installation

 

Ze sterownikami pod linuxa rzeczywiście może być ciężko w przypadku orientalnego sprzętu. Wiem co piszę, bo ostatnio sam stoczyłem ciężki bój z instalacją karty sieciowej. Problem jednak leży w mentalności producentów sprzętu, a nie w samym systemie.

true, true

 

Co do XP, któś wcześniej pisał, że na pierwszej wersji bez SP nie dało się pracować - kolejny mit, którego nie warto powtarzać. Ja chyba dwa lata, albo i więcej, miałem XP bez żadnych SP. Również bez żadnych błedów, zwisów, niebieskich ekranów...

co nie zmienia faktu, że był to troche ułomny system, jakie było moje zdziwienie, gdy po instalacji widział tylko 130BG z dysku 200GB (szło to obejść jakimś wpisem do rejestru), i dopiero sp1 rozwiązał ten problem w elegancki sposób (czyt. bez grzebania się w rejestrze) - no i swoje było trzeba odczekać na "sprawdzaniu integralności plików" - gdy to zobaczyłem na jakiś czas odłożyłem instalacje xp na własnej maszynie

 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności