Skocz do zawartości

2xQUAD-CORE XEON na P.C. vs. 2xQUAD-CORE XEON NA Mac?


zer0

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się co bedzie szybsze.

  • Dwa procesory 2.66 GHz Quad-core intel xeon - X5355
  • Chipset Intel 5000X
  • PNY quadro fx 3500

czy może Mac http://www.apple.com.pl/macpro/

  • Dwa procesory 3.0GHz Quad-Core Intel Xeon 5300 "Clovertown"
    8MB pamięci podręcznej L2 na procesor.
  • Dwie niezależne 64-bitowe magistrale typu frontside 1,33GHz
  • Pamięć RAM 1 GB (2x512MB) 667MHz DDR2 EEC całkowicie buforowana (możliwość rozbudowy do 16GB)
  • Gniazdo grafiki PCI Express Double-wide, 16-lane z NVIDIA GeForce 7300 GT z 256MB pamięci GDDR2 SDRAM
  • Cztery niezależne kieszenie na dyski twarde 3 Gb/s Serial ATA
  • 250GB Serial ATA 3Gb/s, 7200 obr./min., 8 MB cache ( z możliwością rozszerzenia do 4x750GB)
  • 16x SuperDrive z obsługą dwóch warstw (DVD+R DL/DVD+-RW/CD-RW) (jedna otwarta kieszeń na napęd optyczny dla opcjonalnego, drugiego SD)

CHodzi mi o pracę z maxem i vrayem, co myślicie o tym zestawieniu? Cena mac jest wyższa o ok 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

serwus :)

ale o prędkość jakiego typu Ci chodzi ? o rendering ? postaw sobie farme opartą na quadach , bez kart graf i tym podobnych petentów ( albo z najtanszymi dostepnymi). Bedziesz mieć napewno szybsze rendery niż na jednym kompie.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę instalowac windowsa na Macu, poza tym Mac oferuje quad-core'y 3.0 Ghz, a z tego co się orientuje to na PC max tylko 2,66Ghz. Apropos farmy na quadach, to nie wiem czy tego potrzebuję bo moja praca koncentrować się ma głównie na architekturze i wizualizacjach dla potrzeb pracowni, choć nie ukrywam że lubię się dużo bawić v-rayem. Poza tym lubię porządek a zawsze myślałem że Mac jest pod tym względem bardzo uporządkowany.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja praca koncentrować się ma głównie na architekturze i wizualizacjach dla potrzeb pracowni

czyli zapuszczasz render i przez godzine patrzysz czy sie dobrze renderuje i pijesz kawe :)

moja prop to 3xQ6600 albo E6600 + 2/4GB RAM + dobra grafa na stacje robocza a pozostale dwa do renderingu. Pomysl tylko ile zaoszczedzisz czasu i ile wiecej mozna zrobic wysylajac rendery (nawet testowe) na farme, a jesli cos trzeba na szybko to wysylasz jeden render na wszystkie 3 :) (przy okazji zobaczysz ze mimo identycznej konf. stacja robocza bedzie renderowac troche wolniej)

 

Poza tym lubię porządek a zawsze myślałem że Mac jest pod tym względem bardzo uporządkowany.

pod jakim wzgledem? chodzi Ci o to ze w mac'u kabelki sa ladnie poukladane i ladnie wszystko w srodku wyglada? to nie ma to przeciez wplywu na wydajnosc (no moze na wydajnosc chlodzenia) sam sobie ladnie zrobisz albo jak zamowisz zestaw w dobrym sklepie to tez Ci ladnie zrobia.

 

[OT] slyszalem sa ludzie ktorzy za instalacje win na mac mogli by Ci zrobic krzywde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

rób sieć na gigabitówkach. oczywiście potrzebny jest switch gigabitowy.

setki tez troche dadzą rade - ale sie bedą zapychać :(. Karty gigabitowe to teraz na npłytach standard , a koszt switcha nie jest szokujaco wyższy. Bierz giga :)

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności