Skocz do zawartości

Stacjonarny <4000??


Pavulon 13

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nastapil ten czas...na cos swiezego :)

 

Planuje w niedalekiej prezyszlosci zmienic moje stare na nowe :P

 

Komp przeznaczony glownie do Grafiki 3D glownie 3D Studio Max :).

Głownie wizki i modele.

Pieniazki to ok

 

Jesli macie cos na oku, cos do polecenia, jakis fajny zestawik..z mila checia bym wysluchal porad fachowcow.

 

Z gory dzieki...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sam coś takiego teraz będę składał. wybrałem coś takiego:

proc. Intel Q6600 2,4 Ghz

płyta ASUS P35 P5KR

dyski 2x seagate baracuda 7200 RPM 250 gb w raidzie

grafa Saphire x1950 PRO 256 mb PCI DDR 3

zasilacz corsair CMPSU - 520 HXEV 520 W

ram 2 x 2 gb 800hz Geil lub OCZ

 

do tego jakieś chłodzenie proca, obudowa - jeszcze się waham która.

 

za całość zapłacę ok. 4 , może lekko ponad.

 

aha. jak będziesz szukał w necie/alegro najtańszych ofert to może zejdziesz poniżej 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. waham się jeszcze czy brać tę kartę:Saphire x1950 PRO czy może jakiegoś gforce ? nie znam się bo dawno nie śledziłem tematu a tyle nowych sprzętów wychodzi.

na jakie parametry karty zwracać uwgę (chodzi mi oczywiście o pracę w maxie). czy wypasiona 128 bit karta jest lepsza niz podobna cenowo 256 czy odwrotnie? Karta nie ma być z górnej półki taka do ok. 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba bym jednak brał gforcea. jakoś ostatnio nie mam zaufania do ati. ale tak naprawde ile osób tyle opini ;]. ogólnie zaa 500-600 złotych masz 8600GT, który całkiem dobrze sobie w maxie radzi ;]

 

edit:

ja do swojego zestawu brałem 8800GTS więc twój zestaw powinien być o jakieś 500zł tańszy, przy czym na procesorze mam BOXowe chłodzenie narazie, które ku mojemu zaskoczeniu całkiem nieźle działa, nie mam więcej niż 60 stopni na procesorze w stresie. Zasilacz kupiłem dokładnie taki sam, polecili mi go w sklepie iiii jest rewelacyjny; cichy, wszystkie kable odłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy ja w obudowie Sharkoon Rebel Value 9 (z takim mega wypasnym 25cm wiatrakiem z boku) mam max 45 stopni na procesorze [Q6600 na steppingu G0 - czyli ten zimniejszy] :) tez na boxowym chlodzeniu (i po 4h renderowania), co do karty graficznej, zastanawialem sie przed kupnem, nad ta wlasnie Shapire 1950pro, ale w koncu wzialem GF7900, wyszla mnie ponad 100zl taniej, a shaphire ma problemy ze sterownikami (duza bolączka kart ATI). Ogolnie komp wyszedl mnie jakies 3.6k.

 

Zasilacz Corsair 450W smiga az milo wiec nie ma sensu kupowac 520W.

 

Ogolnie wzialem tez inna plyte (Abit ip-35e ) i jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności