Skocz do zawartości

Kości


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.youtube.com/watch?v=kGzgF-DafWg

 

Na tym filmiku widzę poruszanie się postaci, ale w takim "wolnym" stylu. Postać nie jest sztywna jak to jest ze zwykłym bipedem, tylko wszystkie części ciała, które mają się poruszać - poruszają się. Czy to jest jakiś inny szkielet oraz czy na bipedzie można dawać takie ruchy ( wiem, że można takie "stopki" dawać, ale nigdy nie patrzyłem co się działo z bipedem, gdyż nawet nie wiedziałem jak zrobić, by ten biped się ruszał po wyznaczonym szklaku, ale mam tutki i muszę tylko postać wymodelować :) )

 

A i też dalej obejrzałem... Jak zrobić takie kości twarzy?? Właśnie ostatni tydzień się nad tym głowię tzn. nie że robię, tylko refleksjonuję :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To co widzisz to nie biped tylko własny rig na bonesach z wykorzystaniem maxscriptu, lub wogóle cały plugin napisany pod maxa. To postać ze "Sztuki Spadania" i panowie z PI napisali go sobie sami jak można się domyślać.

 

To że postać jest taka "gibka" to nie jest kwestia szkieletu, tylko sposobu jego manipulacji, te wszytskie suwaczki, kontrolerki, wszystko jest zrobione pod odpowiednie potrzeby. Do bipeda też można popodłączać takie cuda wianki i też będzie miał takie kocie ruchy:p

 

Więc nie spedzaj czasu na bezsensownych spekulacjach, tylko zacznij zgłębiać zagadnienie "bones in max" lub "character rigging". I do tego język scryptowy jako plus:)

 

Tak na marginesie, te "stópki" na filmiku to nie jest dokładnie to samo co footsteps w character studio czyli stópki do bipeda. One służą do poruszania stopami, to kontrolery. Natomiast w character studio biped chodzi po śladach czyli właśnie footstepach.

 

Nie miałem zamiaru Cię przestraszyć ale tak to wygląda. A tak naprawdę nie jest to takie straszne:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz naprawdę super zriggować postać bez żadnych scriptów ale do tego trzeba nie tylko wiedzy o kościach i IK ale i sposobu. Kiedyś miałem okazję oglądać video tutorial z lynda.com o riggowaniu w maxie i koleś super triki tam pokazywał chociaż dziś mało z tego pamiętam. Jest jeszcze seria tutków z cg academy i tam masz już naprawdę zaawansowane sposoby riggowania w maxie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prostym rozwiazaniem jest cat. jest to prawie kompletny system, w ktorym mozna swobodnie rozciagac i skalowac kosci. oszczedza mase czasu w pracy nad rigiem, poza tym z moich doswiadczen wynika ze jest szybszy niz oskryptowany szkielet, szczegolnie jesli w szkelecie uzywamy duzo constrainow. no i to wszystko laczy z prostota bipeda, mozna wczytywac kilka formatow ruchu, zapisywac klipy i pozy, ma wygodna obsluge warstw.

w firmie alienfx ( http://alienfx.com.pl ) przy pracy nad kolejnymi reklamami wyprobowalismy kilka systemow, od bipeda z cs, przez tworzone wlasnorecznie rigi, motion buildera, wreszcie stanelo na cat.

polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelingu jak nic przewarza zasada " Im dalej w las tym więcej drzew.. " ;]

 

No, nie pozostaje mi nic innego jak się uczyć, ale i tak mam już problemy pogodzić naukę z hobby/pasją . . .

 

Śmiesznie będzie jak będziesz musiał pogodzić robotę z hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja terz wlasnie badam sprawe o tajemniczej nazwie "rig", i mowie ci, Autodesk motion builder, a na 3dbuzz.com masz darmulcowe tutoriale jak fajosko i prosto zanimowac postac, aczkolwiek wlasnie w tym momencie instaluje Softimage CAT, dobrze ze kolega wczesniej dal lika do tutoriali :), nie weim co z tego wyjdzie, a w maxie rig to zeczywiscie w CGAcademmy Rigging VOL1,2,3 & 4

 

a to MB wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności