Skocz do zawartości

problem z extrudem line\'ow


Maf

Rekomendowane odpowiedzi

moim problemem jest to ze chce zrobic Extrude\'a kilku polaczonych line\'ow tworzacych lamana zamknieta. ale w panelu Modify nigdzie nie moge tej obcji znalesc;/ w tutorialu ma to byc w kategori Mesh Editing. nic takeigo nie ma;/ prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wszystko tutaj rozumiem, więc albo trochę zamieszałeś, albo pora zbyt późna. ;)

 

Line to pojęcie związane ze spline\'ami. Wnioskując z dalszej części Twojgo pytania bardziej stawiam na to, że chodzi o polymodeling... ale jeśli tak to pojęcie \'line\' zamieniasz na \'edge\' i z extrude\'m nie powinno być problemów, gdyż taka opcja jest.

Za dużo po drodze zgadywania, żebym miał pewność... Jeżeli to z tutka to może podaj link do niego i wskaż w nim miejsce, w którym masz problem, albo pokaż screen ze swoimi postępami... będzie sporo łatwiej zgadywać, gdyż aktualnie trudno stwierdzić, ile wiesz, a co trzeba ładnie Ci opisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie to chodzi mi o modelowanie fotela z ksiazki 3d Studio Max autorstwa Paskow, ta ktora jest do sciagniecia z max3d.pl . ksiazka napisana jest pod 3ds max 1, a ja dzialam na wersji 5.1. co do zmienienia Line na Edge to nie zrozumialem. jedyne co mi sie udalo to dodanie modyfikatora Extrude. udalo mi sie extrudeowac ale efekt jest taki;/ scianki widoczne od srodka.. i co teraz?;]

ps. sorki za duzego screena:P

 

c:\\screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt pewnie dobry, tylko, że normalne prawdopodobnie nie w tę stronę co trzeba skierowane, nałóż modyfikator Normal i włącz Flip Normals i powinno być wtedy ok widoczne, co do problemu z wyciaganiem to jak wcześniej pisali koledzy bez obrazka się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec ze screenem lipa,nie mam jak umiescic.no ale opisze co sie dzieje. no wiec dodalem rowniez modyfikator Normal,i po zmianie Flip Normals (czy jakos tak:P) mam scianki odwrocone do mnie. no ale to cos nie ma denka i wieczka na gorze.mysle ze to nie to co powinienem osiagnac.jesli ktos jest chetny to niech zajrzy do tej ksizaki,rozdzial 3, i zobaczy o co mi chodzi i co chce osiagnac.bo nie sadze ze robi sie to Line\'m z 2 dodatkowymi modyfikatorami;/z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc przejrzałem ten tutek... i moja poprzednia odpowiedź nie istnieje ;) No ale teraz się już nieco więcej wyjaśniło, więc będę mógł coś napisać.

 

Przeczytałem po kolei kolejne Twoje opisy, żeby wpaść na pomysł, gdzie jest problem, ale mi coś nie wyszło :/

Na informację o odwróconych face\'ah prawidłową radę dał kowalski. Teraz z kolei nie ma denka i wieczka. W opcjach extrude to kontroluje sie za pomocą \'cap start\' i \'cap end\', które jednak domyślnie są włączone. Nie powinno być aż tyle problemów z czynnością tak trywialną jak extrude spline\'a :|

 

Przykładowo wykonałem z książki drugi element do momentu z modyfikatorem extrude:

 

(Tu był obrazek ale już nie ma, gdyż nie był potrzebny :P )

1. Narysowanie spline\'a

2. Dodanie modyfikatora extrude (wartość amount domyślnie = 0)

3. Zwiększenie wartości amount

4. Efekt po odznaczeniu \'cap start\' i \'cap end\' (nie związane z tutorialem)

 

Jeśli nie uda się rozwiązać problemu i nie jesteś w stanie zamieścić screen\'a na jakimś ftp, podeślij mi go na mail\'a (jest w moim profilu), wtedy go tutaj zamieszczę.

 

PS. W akcie desperacji możesz na bryłę nanieść materiał z włączoną opcją 2 sided, co przytoczone wyżej problemy powinno zlikwidować, ale na razie nie tędy droga - to musi się wyjaśnić :)

 

***EDIT***

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że twoje problemy mogą być mniej lub bardziej związane z jednym zagadnieniem. Czy podczas rysowania spline\'a (line) ostatni punkt umieściłeś w miejscu pierwszego i na pytanie \'close spline?\' wybrałeś tak? Bo jeśli nie, to właśnie mniej więcej przytoczone przez Ciebie problemy występują w takiej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności