Skocz do zawartości

Stacjonarny ~3000zl


Sargoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuje zakup nowej maszynki z mysla o grafice 3D/2D (jak rowniez do sporadycznego grania). Do dyspozycji mam okolo 3000zl (w wersji optymistycznej 3500zl).

Nagrywarke DVD, dosc spory dysk oraz nie maly monitor mam wiec pozostaje zakup:

plyty, procka, ramu, karty graficznej, obudowy, zasilacza, ewentualnie jakas niedroga karte dzwiekowa oraz koniecznie drukarke (i chlodzenie jesli bedzie trzeba).

Jako ze na sprzecie sie nie znam wiec prosze o pomoc w wyborze. Dodam tylko ze drukarka bedzie uzywana wylacznie do tekstu i to raczej sporadycznie wiec moze jakas laserowka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok wymyslilem narazie cos takiego:

plyta: Asus P5N-E SLI nF650i S775 - ~~400zl

proc: Core2Quad Q660 - ~~980zl

ram: 2x OCZ 1GB DDR2 800Hz - ~~240zl

grafa: Galaxy GF 8600GT 512MB DDR3 - ~~500zl

zasilacz: Chieftac 450W GPS-450AA-101A - ~~180zl

obudowa: do ustalenia

 

w sumie okolo 2,5k zl, pozostalo mi jakies 400-500zl do dyspozycji, sugestie? moze drugie tyle ramu albo cos wymienic?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :)

W koncu kupilem sobie Core2Quad q6600, plyte Abit IP35 (na plytach sie nie znam, a facet mowil ze sie dobrze na niej kreci), Gainward'ckiego GFa 8600gt (ta dopalona wersja GoesLikeHell), 4gb ramu no i oczywscie buda Chiefteca i zasilacz Chiefteca 500W

Stwierdzilem ze wiecej ramu bardziej sie przyda bo do viewportow mi ten GF starczy, a gram sporadycznie w jakies co ciekawsze pozycje.

Generalnie jestem zadowolony z zakupu, nawet bardzo zadowolony bo czas renderingu jednej z moich prac spadl z 7h do okolo 12 minut :P (wyobrazcie sobie teraz na jakim zlomie musialem sie uczyc :P)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności