Skocz do zawartości

Xp i quad core


jacekdrze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki za opdowiedz! i jeszcze pytanie czy instalowaliscie xp na dyskach twardych SATA? bo również dobiegły mnie opinie ze są jakieś zonki.

 

tak, zonki w postaci przygotowania wcześniej dyskietki lub płyty ze sterownikami do dysku które trzeba wybrać wciskając F6 w odpowiednim momencie przy instalacji systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam sata, nawet w raidzie i nie ma zadnych problemow, moze na poczatku byly zeby skumac o co z tym chodzi, generalnie opis jak ustawic bios masz w ksiazeczce

butujesz z plyty dolaczonej do mobo tam Ci sie wyswietli menu , wybierasz ze chcesz zgrac sterowniki do sata na dyskietke(jak nie to sciagasz z strony asus, nawiasem mowiac swietna strona) potem przy ponownym uruchomieniu kompa musisz obczaic jaka wersje sterownikow potrzebujesz, podczas instalacji windy naciskasz f6 i potem wybierasz jakie stery chcesz zainstalowac z dyskietki i wszystko gra,i warto pamietac ze sa inne stery do x64 i x86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekdrze: Jeśli dyski SATA skonfigurujesz jako IDE to nie zrobisz macierzy RAID (bo opcje są własnie RAID/IDE. Jeśli chcesz macierz to możesz skorzystać z dwóch sposobów. Pierwszym jest zrobienie takiej macierzy na jaką pozwala sam system (ma tam jakieś sterowniki) - to jest mało ciekawa opcja. Drugim jest stworzenie macierzy Intelowskiej (jedna partycja może być typu 0, a dryga typu 1). Wtedy faktycznie musisz zrobić dyskietkę, ale jak wrzucisz DVD ze swojej mobo to poprowadzi cię za rączkę do stworzenia takiej dyskietki (zwróć uwag na to czy sterowniki są 32 czy 64 bitowe). Ja osobiście nie zakwalifikowałbym tych działań do "problemów". Ot prosta procedurka, a potem tyle radochy ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: zakupiłem quad core i płyte i karte i ramy ii ..już:) i czy Windows Xp bedzie działał dobrze? bo słyszałem ze nie obsluguje Quad Core'a. A od Visty stronie..:) Macie z tym jakies doświadczenia? prosiłbym o pomoc.

 

 

standardowa wersja XP ciagnie do 8 prockow ... czyli nawet jak zapodasz dual quad core ...ma ruszyc z pelna para :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś różnica w wydajności gdy quadro intela pracuje na systemie 32 i 64 bitowym ? np. taki XP i Vista ? Oczywiście najbardziej ciekawi mnie wydajności w 3ds maxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bless01

a ja mam problemy z xp. mam quada 6600, asusa p5k, gf 9600gt, 2gb ram-patriot. System jest niestabilny, zwiesza, problemy z dzwiekiem i instalacja czegokolwiek. Instalowalem wszystkie service packi wlacznie z sp3 i na kazdym to samo. Probowalem takze ze sterownikami i zadnej roznicy:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problemy z xp. mam quada 6600, asusa p5k, gf 9600gt, 2gb ram-patriot. System jest niestabilny, zwiesza, problemy z dzwiekiem i instalacja czegokolwiek. Instalowalem wszystkie service packi wlacznie z sp3 i na kazdym to samo. Probowalem takze ze sterownikami i zadnej roznicy

 

takie problemy to w 90% przypadkow hardware. Albo cos padniete, albo jakas niekompatybilnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze po XP Pro 64 bit sa problemy ze znalezieniem sterownikow pod nowszy sprzet. Czy to prawda?

moze rok czy dwa lata temu byl lekki problem. Teraz juz wszystko co pod 32 wychodzi rowniez pod 64 nie wliczajac jakis malo znanych noname sprzetu :) Tymbardziej nowszy, obawial bym sie raczej o starszy ale z tym rowzniez nie powinno byc problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze po XP Pro 64 bit sa problemy ze znalezieniem sterownikow pod nowszy sprzet. Czy to prawda?

 

jesli dual quad xeon z gf9800 to nowy sprzet, to nie ma problemu z nim pod xp 64 :) (to tak zeby sie pochwalic co wspolpracownik ma w studiu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności