Skocz do zawartości

Athlon x2 64 5200+ +boxowe chłodzenie= problem HELP ME!


SoAd

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że kupiłem nowego kompa. Zainstalowałem winde i demko cod4, coby potestowac jak komp działa. No i grafa na maxa wszystko ładnie pięknie, ale komp chodzi coraz głośniej, po 5 minutach prockowy wentylator chodzi juz tak głośno , że nie słychac dzwieków z głosników. Cała obudowa drży i pojawia się jakiś basowy pomruk.

I tu mam pytanie:

Co Ja mam z tym zrobic? Wymienic cale chlodzenie, czy wystarczy sam cooler, oddac proca na gwarancje, czy zdrapa naklejke, która jest krzywo przyklejona :p.

 

Dodam ze jak komp nie jest w stresie to tez cichy nie jest

 

Zdesperowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest masa niedrogich coolerów na rynku. Zmień chłodzenie i będziesz miał spokój. Zmiana samego wentyla, nie dośc że kłopotliwa, może zaowocować sporym wzrostem temp.

 

Możesz mieć jeszcze inny problem: źle założony cooler albo brak pasty termoprzewodzącej (lub słabej jakości pasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalna przypadlosc boxowych wentylatorow ktore sa ciche ale tylko w biosie :)... Kup cos "normalnego" pokroju thermalright ( + papst , noiseblocker lub arctic itd ) albo pentagrama + jakas lepsza pasta Artic Silver 5 np.

 

buda ci brzeczy bo polaczenie boxowego wentyla z wentylem w zasilaczu i ewentualnym na grafie oraz rozpedzony dysk powoduja rezonans.. na allegro znajdziesz mase rozych tlumiacych rzeczy zeby sie tego pozbyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w biosie włączyłeś Cool'n'Quiet? 27 stopni to zajebista temperatura na procku, ale nie jest warta tego hałasu. Ja sam miałem 4200+ i boxowy wentylatorek był prawie niesłyszalny. Jeśli C'n'Q jest włączone to możliwe, że masz po prostu wstrętny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz to na proca:

http://allegro.pl/item256154879_arctic_cooling_freezer_64_pro_pwm_6_heat_am2_aab.html

lub to:

http://allegro.pl/item257135427_pentagram_freezone_nxc_100_cu_najtaniej_gw_wys_24h.html

 

+ artic silver 5

 

nie wiem jaka masz grafe ale to ona tez jest glosniejsza im bardziej sie grzeje tez by sie przydalo jakies ciche chlodzenie + jakies wyciszanie dysku jesli nie chcesz miec rezonansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności