Skocz do zawartości

Monitorek 22-24" ?


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup w sumie taniej 24" ( Benq 240Wa ) pytanie czy ktos moglby jakos porownac wrazenia z pracy na monitorze 22 a 24 ? roznica w cenie jeszcze na moja kieszen , zastanawiam sie tylko czy pakowac sie w taka 24" czy moze kupic za ta kasa ( 1300-1350 zl ) 22" jakas ( na takiej mialem okazje troche posiedziec ). Obecnie mam 19" 4:3 tez Benq model T905 , generalnie zadowolony jestem wiec co do jakosci obrazu to mi wystarcza , zakladam ze ten Benq 24" bedzie mial podobna ( matryce te same w sumie ).

 

Na 2x19" nie pisze sie jakos mi to nie pasuje ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Posiedzialem u kumpla na 22" jakas godzine czy 2 i powiem ze duzo lepiej pracuje mi sie na mojej 19" :/ Chodzi oto, ze moitor wydawal mi sie tak wielki, ze musialem siedziec od niego jakies 2 metry coby oczka mi nie lataly w te i we w te. Jak dla mnie za wielki. Jednak sklanialbym sie do 2x19", ale to Twoj wybor ;) Na 24" jeszcze nigdy nie pracowalem ale cos czuje ze byloby jeszcze gorzej. Moze niech wypowie sie ktos kto mial okazje :] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W domu od niedawna posiadam 22" widescreen della , oprocz tego od ponad roku w pracy siedze przy 21 calowych . Jak dla mnie 22" to max , 24" byla by juz zdecydowanie za duza .

To taka moja skromna opinia na ten temat:)

Decyzja nalezy do ciebie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektorych 22 to za duzo dla niektorych to za malo.. umnie to drugie. Dla mnie najwazniejsze to jak najwiekszy obszar roboczy, zeby widziec jak najwiecej i nie przesuwac co chwile obrazu w ta i w druga strone. Dodatkowo maly monitorek obok na wszelakie menua i inne bajery bzdery. Zeby nie bylo, filmow nie ogladam na takim malym gowinku, w gierki giereczki nie gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie podpiąłem do LCD 17, CRT 17 i widzę dużą różnice w powierzchni roboczej jaką mam teraz...

 

trzeba się zastanowić czy ta 24 naprawdę ci potrzebna, czy lepiej 19 jak radzi Bubu...

 

przy 24 nie miałem okazji siedzieć, ale wydaje się że są zalety tu i tu w zależności od gustu i potrzeb...

 

P.s. kupił bym druga 19 i ramu przyłożył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale klasa na czym ma polegac ? jak na innej matrycy to nie widze sensu tzn mi na TN pracuje sie dobrze za to finanse wiadomo , a 22 na jakiejs lepsze matrycy to specjalnie nie dostane w tej cenie , stad mysl o 24 a nie 22

 

co do 2x19 odpada mowie nie pasuje mi takie cos do pracy

 

iiyama cena juz za wysoka troche , druga sprawa mam od znajomego info ze sporo ich na gwaranc wraca , ogolnie mowa o tych lcd nie konkretnie 24 tej wlasnie , chociaz sam bralem pod uwage 22 tej firmy odpuscilem na rzecz polecanego samsunga

 

hmm do konca nadal nie wiem , ja rownierz wychodze z zalozenia ze im wiecej lepiej , bo onie trzeba wachlowac i przewijac projektu np , spr jeszcze gdzies w lodzi dorwac 24 i zobaczyc jak to jest

 

ps ramu 3gb jest wiec wystarcza poki co ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie zaden producent nie daje gwarancji na pixele , chyba ze za nia zaplacisz , albo sklep np bo byla taka opcja , 150 zl i tydzien czasu gwarancji na pixele , nie mam zadnego martwego czy sub pixela wszystko dziala ladnie , podswitlenie rowomierne ( patrzac na obrazek czy pulpit windowsa ) po odpaleniu calego czarnego ekranu widac ze przy obrzezach obraz jasnieje , i tylko wtedy , a kto sie gapi w czarny ekran godzinami... swieci bardzo ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, co do gwarancji na piksele to swego czasu LG dawało miesiąc, a Philips rok (przy niektórych modelach). Nie każdy zdawał sobie z tego sprawę, nawet ze sprzedających, tak więc warto się zapytać, bo zawsze jest cień szansy. Dopłacanie sklepowi to jakaś kpina, żerowanie na nieobeznanym kliencie i zdzierstwo, więc w grę nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności