Skocz do zawartości

Ocean i łódź wikingów


redkmaster

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem nazwe i treść ;)

 

otóż zrobiłem sobie dość skromny model łodzi Wikingów

statekmh5.jpg

statek2wh9.jpg

 

tekstury są słabe wiem ale nie potrafie ich lepiej zrobic ;)

 

wyekportowałem ten model do Max'a

 

tutaj render razem z wodą

2renderip0.jpg

 

niestety cały statek (oprocz tarcz i wioseł oczywiscie) to jedna siatka..

 

jak teraz "rozjaśnić" ten statek? ustawianie świateł nie ma sensu bo na wodzie strasznie się to odbija sprawiając, że staje się ona wręcz biała ;x

 

jak myślicie co więcej zmienić? ;P

 

z góry dziękuję z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może to jest mała łódka na pilota :)

i rozjaśnij tę łódkę może jakimś innym światłem i wyexcluduj wodę... jeżeli użyjesz V-ray light to zaznacz jeszcze opcję Invisible

zupełnie nie wiem jak to zrobić ;( nie mam v-ray'a tylko Final render st. 1. Każde światło jak zrobie to jest widoczne na wodzie. Nigdzie nie mogę dopatrzyć się wyeksludowania tylko w properites ale nie wiem jak zrobić "advanced light" ;'x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3renderwt2.jpg

dobra narazie udało mi się przesunąć słońce ( lol :P) i dodać chmurki...

tak myślałem jak by dodać jakieś małe particle symulujące chociaz trochę zdezanie się fali z łodzią.. gorzej z wykonaniem ;P

 

po drugie moze ktoś wie jak zrobić, żeby ocean się tak nie zmieniał ;x

wydaje mi się, ze po dodaniu chmurek morze wygląda gorzej..

 

po wyrenderowaniu 100 klatek do formatu mov tylko kilka pierwszych klatek posiada niebo... reszta to na zmiene czerń zamiast nieba oraz kilka kwadracików nieba takich jak te:

renderlolri1.jpg

wie ktos moze o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde nikt nie jest w stanie mi pomoc :((

 

podczas renderowania do mov lub innego formatu wideo wyskakuje mi jakiś błąd Explode.CPP i jak zrobie Retry to jedzie dalej i jest ten błąd na niebie, druga opcja to Quit without saving.. ;/

 

gdy renderuje zwyczajnie jedną klatkę wszystko jest ok..

 

Oto ten błąd

bladzo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryłem przykrą prawdę, że błąd ten występuje tylko przy renderowaniu FInalRenderem.. ;/ mentalray niestety tez ma problemy i wyskakuje mi konsola gdzie jest napisane "materiał" not supported... ;/

ostatnia opcja to scanline, ktory jest tak powolny, ze pozostaje mi stryczek :x

 

czy ktos to wogole czyta? ;D mam wrażenie, ze wszystkie odwiedziny to ja sam wytwarzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA!

nie chcecie mi pomoc ;P

dotąd byłem święcie przekonany, że demo vray to do niczego nie przydatny sh*t tak jak dema większości programów ale po ściągnięciu okazuje się, że rendery wychodzą idealne ;D tak więć problem ze znikającym niebiem został zażegnany :))

teraz chyba trzeba by przenieść ten temat ale i tak pewnie nikt nie czyta tego co ja tu pisze ;D a jeśli jednak czyta to mam nadzieję, że nie nagrodzi mnie warnami za pisanie post-pod postem gdyż nie jest to przejawem zwykłego ich nabijania tylko próbą zwrócenia uwagi ponieważ gdybym napisał 1 post i ciągle go edytował nikt by tutaj nie zajrzał (i z tym nie wiem czy zaglądają ;P).

 

Dobrze więc mam teraz pytanie jak wprowadzić do animacji mojego stateczku na spokojnym oceanie przecinanie fal przez łódź? wiecie o co chodzi? poprostu teraz gdy statek przepłynie przez ocean on wogole się nie zmieni, a mi chodzi o trochę bardziej realistyczny efekt.. jeśli nadal ktoś nie wie o co chodzi to wyjaśnie to na przykładzie kamienia, który po wrzuceniu do kałuży tworzy "takie kółka" wokół siebie (fale) :P. Jest to wogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i stary edytuj posty a nie walisz jeden pod drugim:]

już wymieniłem tego przyczynę ;P

 

zrenderuj kazda klatke pojedynczo zapisz do formatu jpeg albo cos w tym stylu i potem taka sekwencje zapisz do filmu

nie wiem na co to jest rozwiązanie.. ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym sobie popróbował ale niestety nie mam na to czasu ;/

ja czwartek muszę mieć gotowy film, a nie mam nawet jeszcze rendera tej łódki. Potem jeszcze full czasu After Effects więc zostane przy Vray'u :) ale dzięki za chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przeskakiwać bezmyślnie z jednego renderera na drugi, naucz się efektywnie wykorzystywać ten, który znasz najlepiej. Każdy z wyżej wymienionych do lichych nie należy. Problem leży w stopniu ich znajomości.

Ale tak na początek osobiście sprawdziłbym, czy np. łódź wikingów powłączane ma takie bajery, jak Visible to Reflections/Refractions, Receive/Generate(Send) GI. Często jest tak, że importowane obiekty mają te opcje powyłączane.

Tak jak było już wyżej, przyjmij żelazną zasadę renderowania animacji do sekwencji klatek zamiast do plików filmowych. Jest to rozwiązanie na wiele problemów. Podejrzewam, że jednym z nich jest właśnie czarne niebo (brak wystarczającej ilości pamięci).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozwiązanie na wiele problemów. Podejrzewam, że jednym z nich jest właśnie czarne niebo (brak wystarczającej ilości pamięci).

niestety nie ;/ juz wcześniej to sprawdziłem i przy renderowaniu do poszczególnych plików graficznych występuje ten sam błąd. Final render zrobie tą metodą idąc za twoją radą jednak narazie jest to bardzo niewygodne i do celów testowych nie będe jej używał.

 

Zamiast przeskakiwać bezmyślnie z jednego renderera na drugi, naucz się efektywnie wykorzystywać ten, który znasz najlepiej.

zgadzam się w 100% jednak moja znajomość rendererów jest na tyle mała, że wydaje mi się, że lepiej wcześniej zmienić na lepszy niż uczyć się gorszego tymbardziej, że nie mam czasu na dochodzenie co było przyczyną znikającego nieba.

 

Ale tak na początek osobiście sprawdziłbym, czy np. łódź wikingów powłączane ma takie bajery, jak Visible to Reflections/Refractions, Receive/Generate(Send) GI. Często jest tak, że importowane obiekty mają te opcje powyłączane.

wszystko jest zaznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciemno?.. mi sie wydaje ok :P

i tak już wyrenderowałem (5 h xP) animacje..

 

dzisiaj robie jeszcze jedną z większą ilośćią zbliżeń :) podam screena jak coś wydłubie

 

ale mam pytanie... gdy robię animacje strasznie utrudnia mi to morze.. jest ono animowane więc gdy przesunę o kilka klatek "suwaczek" to strasznie przycina co stało się przyczyną tego, ze musiałem zastosować hide. Wtedy sie to sprawdziło jednak teraz chcę zrobić łódź na większych falach więc ona musi przesuwać się "po" nich... Da się jakoś.. hmmm... zmniejszyć "jakość" morza na chwilę animacji? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie dodasz minimum dwu świateł kierunkowych wypełniających ? Ta scena jest po prostu nieoświetlona, tu nie ma co się renderować 5 godzin, to w realtime powinno lepiej wyglądać- coś chyba nie tak z ustawieniami musisz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ogarniam za bardzo tych swiatel ;/ bo gdy stworze zwykle "target spotlight" czy inne to woda staje się wręcz biała w miejscu gdzie jest oświetlona... nie wiem jak to zrobić, żeby ona nie odbijała światła od konkretnego "light". Widziałem tylko opcję wyeksludowania z Advanced lighing ale nawet nie wiem jak te advanced wstawic ;f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co gadasz to ta twoje woda to dramcos tam nie uzywalem tego nigdy wiec nie wiem jak to dziala ale moze postaraj sie ta wode samemu zrobic i bedzie bezproblemowo nie bedzie zadnych przeswietlen i wogole a tak to scena wyglada jak bez GI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja juz nie rozumiem po co ludzie rzucaja sie na te wszystkie rendery jesli nawet nie wiedza o co chodzi w tych renderach :/ klikniecie przycisku render nie daje fajnych rezultatow dopoki nie wykorzysta sie mozliwosci rendera. Co tu duzo gadac z jedna z najwazniejszych rzeczy w renderze to rozproszenie swiatlo zwane Global Ilumination czy to doslownie czy nie to to zjawisko wystepuje w kazdym lepszym renderze. Dazac do realizmu dazymy do poprawnego rozproszenia swiatla indrirect bo tak to mozesz sobie reflectory robic. Na takiej otwartej przestrzeni jak u ciebie statek powinien byc bardzo rozjasniony a wyglada to tak jakby z tylu swiecil reflector ktory nie dal juz rady oswietlic przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja juz nie rozumiem po co ludzie rzucaja sie na te wszystkie rendery jesli nawet nie wiedza o co chodzi w tych renderach :/ klikniecie przycisku render nie daje fajnych rezultatow dopoki nie wykorzysta sie mozliwosci rendera. Co tu duzo gadac z jedna z najwazniejszych rzeczy w renderze to rozproszenie swiatlo zwane Global Ilumination czy to doslownie czy nie to to zjawisko wystepuje w kazdym lepszym renderze. Dazac do realizmu dazymy do poprawnego rozproszenia swiatla indrirect bo tak to mozesz sobie reflectory robic.

wszystko pięknie ale.. skad ja miałem to wiedzieć? jak już pewnie zauważyłeś nie jestem "pro" w renderingu (zreszta wogole w 3d).. Po to tutaj pisze, żeby uzyskać pomoc, rady, nauczyć się czegoś.. nie odrazu Rzym zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie chodzi o bycie pro bo malo kto tu jest :D ale o to by wiedziec co sie robi wiec jesli przykladowo jestes poczatkujacy to czemu rzucasz sie na jakies rendery? Chodzi mi o to ze wiekszosc nowych popatrzy na galerie i wyczyta slowka vray i pozniej sie zaczyna. Jak ktos chce modelowac to musi poznac zasady budowania poprawnej siatki w przypadku uzywania tych pro renderow wypadaloby poszukac informacji na temat ich dzialania a w dzisiejszych czasach to prosciutkiej jest. Wyprobowales juz 3 rendery i za kazdym razem wychodzilo ze one psuja twoja prace a moze wypadaloby przeczytac cos o danym renderze i probowac go opanowac w helpie maxa ladnie jest opisane dzialanie MR. Na tym forum wogole jest duzo materialow o poszczegolnych renderach troche poszukac i bedziesz wypluwal fotorealistyczne rendery :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli przykladowo jestes poczatkujacy to czemu rzucasz sie na jakies rendery?

 

bo robie prace na Historie (filmik), a trening czyni mistrza ;P

Fotorealistyczne rendery nie były konieczne :) Dzisiaj już zrobie filmik to moze wrzuce na youtube i ocenicie wtedy jak wyszło :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności