Skocz do zawartości

Ogień Wojny: Warhammer 40K


adamkos

Rekomendowane odpowiedzi

Jo! temat fajowy wiec postanowilem sie przylaczyc. szkicow nie zalaczam, bo nie umiem rysowac :) scena w zamierzeniu bedzie przedstawiac jedna z wielu krwawych bitew rozgrywanych pomiedzy space marines a genestealers na pokladzie olbrzymich wymarlych SPACEHULKOW :) Kilku marinsow w formacji defensywnej bedzie plulo ogniem w zastepy genokradow... gdzies tam w gotyckiej scenerii wraku. moj model termita pewnie juz widzieliscie, bo od pewnego czasu szykujemy z kumplem cos wiekszego w tym temacie (ale narazie wiecej nie powiem.) natomiast bede zalaczal obrazki z genokrada nad ktorym wlasnie pracuje.

 

pozdr! kos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Žwietny modeling i teksturing... oj co mi siŕ wydaje, ┐e Nez bŕdzie drugi, ale trzymam za obu kciuki. Naprawdŕ bardzo │adne i klimatyczne, ale pracka podchodzi mi troszke pod fantastykŕ. Uwa┐ajcie, bo by│o wyra╝nie powiedziane, ┐e nie ma byc elem. fantastyki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky a co ma modelowanie do rysunku????

 

adamkos: fajowe tylko brakuje jakis dobrych tekstur i ta jaszczurka potrzebuje jakiejs definicji wiekszej bo teraz jakos sie troche kupy nie trzyma, wyglada jakby ktos jej oczy przykleil :) Ale bardzo ladnie, czekam z niecierpliwoscia na rozwoj tego thread\'a :D Greetz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo! tekstur nie pokaze... bo narazie jeszcze zadnej nie ma:) wszystko render z bialym materialem + swiatelka i otoczenie. genokrad ma narazie metaliczny material tez bez tekstur...

Nezz - podejzewam, ze twoj model jest duzo bardziej skomplikowany i trudniejszy w modelowaniu niz terminator - tam sa praktycznie same prostaki i extrudy. nic skomplikowanego narazie:) co innego bedzie z genokradem - tam uzywam swojej \"tajnej\" :) techniki do modelowania organicznego - szczeguly zdradze po bitwie :)

 

pozdrawiam wszystkich, jutro po poludniu bedzie update genokrada. Jak zdarze to moze jeszcze jakies bronie dla termitow zrobie - spodziewajcie sie power sworda, jakiegos assault cannona no i flamethrowera:)

:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo czasu ostatnio, ale przesylam to co mi sie udalo wydlubac z genokrada. jak widzicie ma toto narazie 2 konczyny sluzace do wyjmowania marins ze zbroi jak z puszek :) oprocz tego beda mialy jeszcze normalne konczyny, ale roche zdegradowane, maly ogon do balansowania no i bardzo silne/skoczne nogi (2) aby mialy jakies szanse z termitami stwory te sa skrajnie szybkie i do tego jes ich duuuzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał..dny bardzo :) , bardzo mi sie podoba / subiektywne zdanie // zwyj±tkiem zębów które sa jak by je czy¶cił past± blend-a-med rano, wieczór i w południe. Ja my¶le, że ułamał by¶ mu je i troszke zróżnicował >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczak - rece sa narazie oddzielnymi modelami. narazie nie bede ich laczyl, bo nie ma czasu, a wystarczy lekko w shopie pociagnac aby tego nie bylo widac. Chce zeby to szybko dzialalo z koscami wiec kazdy zbedny staw narazie olewam... Anatomia ma z zalozenia byc inna - to w koncu obca rasa:) przez przyzwyczajenie do humanoidow mi wyszedl za bardzo ludzki, ale pracuje nad tym, aby go bardziej zalienowac. Powinien byc na koncu bardziej groteskowy, niz teraz. rece -paluchy narazie sa gotowe do podlaczenia kosci - jak je poustawiam w drapiezne gesty to powinny byc ok.

 

Tesaurus: nie modeluje z sds. projekt w zalozeniu mial byc w oparciu o warhammera, ale o ile mam figurke terminatora, to do genokrada mam tylko malutkie scany obrazkow - do niczego sie nie nadaja, wiec genokrad jest bardziej moj niz warhammera. Swoja strona to tez nie dobrze, bo chcialem zeby stworki byly dobrze rozpoznawalne dla fanow tej gry.

 

Biglebowsky: Tak, tez, szczeguly zdradze po bitwie. kontrola nad siatka jest dosc dobra - \"zagarniam\" ja tam gdzie potrzebuje i \"rozgarniam\" gdzie jest za gesta. oprócz tego uzywam tesselate, meshsmooth itp na wybranych poly jak zaistnieje potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego modelu - tego na bialym tle to wyszedl naprawde dobrze. podoba mi sie. sporo szczegolow(chociaz przydalo by sie wiecej na nogach i na dloniach - wtedy byloby gr8 - chyba ze nadrobisz to textorkami. :P . Ale hmmm. sakad on wytrzastnal te sandalki (z lumpexu) hehe/

moze pogrob mu te podeszwy. :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to bardzo mi się podoba. Ale chyba troche ciemniej było by lepiej - bardziej oddany byłby klimacik opuszczonego wraku. No i skąd te światło walące z taką jaskrawością przez to coś co jest chyba oknem. Chyba że zmieniłeś sobie koncepcję i u Ciebie hulki leżą gdzieś na planecie a nie dryfują w kosmosie. Bo w sumie to bardziej świątynie przypomina a nie wrak statku inside...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesaurus: Podloga jest z tego samego materialu, co sciany - nie wiem dokladnie z czego sa robione spacehulki, ale na moj gust to jest material pomiedzy betonem, a zywica epoxydowa. cale pomieszczenie jest czyms w rodzaju chlodni albo magazynu - beda jeszcze rozmaite smieci, beczki itp, ktore powinny ukryc szczeguly textur.w kazdym badz razie jest tam dosc niska temperatura. stad nad podloga unosi sie delikatna mgielka. motion blura nie bedzie w fazie ostatecznej, ale narazie chcialem ukryc niedoskonalosci terminatora. co do flary, to moze i amatorski 3 sekundowy efekt, ale ja go bardzo lubie, dlatego w wersji finalnej raczej beda flary. chociaz nie wiem jak to sie bedzie komponowalo z ogniem wystrzalow z luf terminatorow. moze nie beda potrzebne...

 

maya: cale wnetrze to tylko takie proby narazie. prawdopodobnie koncowa wersja bedzie bardziej gotycka. chce tez dorobic wiecej kabli, rur i jakichs konsol itp, wtedy bardziej zacznie to przypominac statek kosmiczny. to na scianach to nie sa okna, tylko cos w stylu lamp. to bedzie prawie calkowicie zabudowane przez zwisajace kable itp, ale narazie nie moge tego wywalic, bo musze jaosc wpuszczac swiatlo do sceny... Wazne jest zeby hulk byl monumentalny i wrogi jednoczesnie, ale zeby podchodzil pod klimaty imperium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że niebardzo mi się podoba. Zastanawia mnie dlaczego twoje rendery genokradów s± takie rozmyte? A na tym drugim hulku to tego terminatora dostrzegłem dopiero po kilku dniach. Może jaki¶ upo¶ledzony jestem, ale z kompozycj± to nie jest najlepiej. Może się czepiam. podobaj± mi się natomiast tekstury i modeling:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - polaczylem brzydala z kosciami i moge teraz ustawiac. namalowalem tez tekstury dla displacea i koloru. zalaczam obrazek. znowu malo widac - ale taki juz ten brzydal bedzie - ciemny i oslizgly. acha - nie ma jeszcze kopytek - musze znalezc jakies ciekawe referencje.

Wyszedl zupelnie inny niz oryginalne genokrady, bo nie mam jeszcze figurki do wzorowania sie. ale co tam. przynajmniej sam wymyslilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ogolnie znam Warhammera 40.000 i genokrady (nie tylko z Speca Halkow).... I musze powiedziec ze naprawde bardzo daleko odeszles od pierwowzoru.... Moim osobistym zdaniem na niekorzysc obiektu :(.

 

Tyle jesli chodzi o modele, tekstury wypadaja juz duzo lepiej (sa nierowne, ale maja swoje rodzynki :D!).

 

Jestem ciekaw jak bedzie sie projekt rozwijal...

 

Dziwi mnie tylko twoje podejscie do samej bitwy... Dokladniej niechec do rozwiklania zagadki modelowanych przez ciebie obiektow. Moim zdaniem niepotrzebnie podtrzymujesz atmosfere szwindlu... Jak i w czym tworzysz obiekty nie wplynie w zadnym stopniu na ocene twoich dokonan wiec naprawde tego nie rozumiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem opisac swoja technike dokladnie, z picami, obrazkami itp. a narazie nie mam na to czasu. Dlatego napisalem po bitwie. zadna zreszta tajemnica. modele powstaja w maxie - jako box+ meshsmooth itp. gdzie trzeba. gdy mam obiekt, ktory z grubsza przypomina ksztaltem to, o co mi chodzi i posiada odpowiednia ilosc poly tam gdzie chce, to narzucam na to deform paint - modyfikator darmowy - cos w stylu artisiana z maya. no i potem przy uzyciu tabletu \"rzezbie\" model. tutaj wlasciwie kryje sie najwiekszy bajer, bo uzywajac wlasciwie deform painta mozna nie tylko standardowo wciskac/wyciskac wertexy, ale takze formowac, zageszczac siatke, robic zyly itp.

 

pozdr! kos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genokrad bedzie mial jeszcze chitynowe plyty rozmieszczone na ciele, sluzace jako zbroja. ale niestety do bitwy nie zdarze tego wykonac, dlatego zostanie na podobnym etapie, jak teraz. Poza tym musze ich narobic cala mase, zeby oddac klimat, -> okolo 20, co pozwala mi na uzycie max 50 000 facow na sztuke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je¶li można to ja też bym prosił takie co¶, a najlepiej niech to kto¶ do Klicka wrzuci :-))) Niezłe modele można zrobić :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel - masz za duzy tablet poprostu, ale i tak sie jeszcze przekonasz :)

nie zdazylem jeszcze wam powiedziec - overflowed robi ze mna animacje oparta na w4k, prawdopodobnie zrobi tez jedno wnetrze dla mojego threada tutaj na bitwe - nie wiem jak to potem bedzie oceniane, najwyzej zrobimy nowego threada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszysko co do tej pory pokazalem zrobilem sam. jezeli bedzie inaczej, to zaznacze. niestety mam smutna wiadomosc - prawdopodobnie bede musial przez najblizsze dni dlubac wizualizacje, wiec jest malo prawdopodobne, abym ukonczyl bitwe w terminie. nie mniej zabawa byla swietna i nie chodzi w niej chyba o wygranie. w kazdym razie bede robil co w mojej mocy, aby cos tam do 20 pokazac, (czyli nie spal nocami), zeby was do konca nie rozczarowac. no to narazie koledzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności