Skocz do zawartości

Softimage XSI Fundation 6.02


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Ieyasu1603

Witam :]

Zakupilem XSI 6.0 Fnd, upgradeowalem do 6.01 i przy kolejnej reinstalacji systemu pewnie postawie 6.02, zeby sprawdzic jak dziala :P

 

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalogorek dobrze wiedzieć... ;)

 

przyznam ze jestem b.ciekawy jak sprawdza się w animacji, ponieważ jest to program w zasięgu początkujących z animacją to z pewnością wart uwagi...

 

mam nadzieje że znajdziesz czas na speed animation do bitwy...

 

zachęcam... ;)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przycisk MOTOR, czy to oznacza ze jest to fake button?

No na to wygląda... :P

http://www.softimage.com/products/xsi/pdf/XSI_6_x_ComparisonChart.pdf

Panowie z softimage nawet przyslali mi plik dll, ktory mial mi sfixowac go....

Maile mogli wysyłać do wszystkich klientów, tak samo jak do pudełka dają karteczkę (wszystkich wersji - bo w końcu na płycie jest to samo, tylko klucze się różnią), że konieczny jest wspomniant fix i gdzie go szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przycisk MOTOR, czy to oznacza że jest to fake button?

jak wroce z roboty, to podesle screena

 

Cześć.

 

Profesor opowiadał mi ze na uczelni próbowali zrobić farmę XSI. W specyfikacji było że się da radę support tak samo mówił. Po chyba miesiącu kombinowania dostali informację że się nie da rady :D i potrzebne jest oprogramowanie za 2-20 tyś złotych (nie jestem pewien).

 

Aha farma w końcu ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Profesor opowiadał mi ze na uczelni próbowali zrobić farmę XSI. W specyfikacji było że się da radę support tak samo mówił. Po chyba miesiącu kombinowania dostali informację że się nie da rady :D i potrzebne jest oprogramowanie za 2-20 tyś złotych (nie jestem pewien).

 

Aha farma w końcu ruszyła.

 

 

... a to dobre. SoftImage najwyraźniej samo nie wie, co sprzedaje (co w pewnym sensie nastraja optymistycznie, bo może się zdarzyć, że przez przypadek Foundation 8, będzie miało wszystkie możliwe opcje...)

 

Pewnie w Foundation nie ma batcha., który się jednak na farmie przydaje ;).

 

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w online store albo u reselera, z Softimage.com/buy/ :

Value Added Reseller(s)

 

Janusz Rupik PVP Sp. z o.o.(SOFTIMAGE|XSI, CAT)

ul. Szyby Rycerskie

Bytom PL-41-909

Poland

Contact: Tomasz Babicz

Phone: +48-22-85 11 127 Fax: +48-22-85 11 127

http://www.jr-pvp.pl

 

QOOBEE GmbH(SOFTIMAGE|XSI, CAT)

Wandersmannst. 60

Wiesbaden D-65205

Germany

Contact: Andres Hildebrandt

Phone: +496115804714 Fax:

http://www.qoobee.de

 

EuroComputer S.A.(SOFTIMAGE|XSI)

20/22 Belwederska Street

Warsaw 00-762

Poland

Contact: Dariusz Koradecki

Phone: +48 22 8513121 Fax:

http://www.eurocomputer.com.pl

 

Affare(Alienbrain)

Dachauer Str. 267

Munchen 80637

Germany

Email: [email protected]

Phone: 49 89 97397588 Fax: 49 89 97397589

 

Po odrzuceniu szkopów i rupika, który notorycznie nie odpisuje na maile pozostaje nam tylko jeden...

 

Muminek - ja się tam nie znam, ale w przypadku "dużej" render farmy jakiś dodatkowy soft do zarządzania wydaje się niezbędny. Mnie osobiście udało się tylko dodatkowy komputer przez satelite podpiąc i działa :) Tylko trzeba uważać jak dodatkowy komputer się wyłącza, bo wtedy xsi zaczyna się zachowywać dziwnie (do sypania błędami i wyłączenia się włącznie).

 

A batcha to się załatwia .bat'em:

chdir “C:\Programy\Grafika\Softimage\XSI_6.02\Application\bin\”
xsibatch -r -scene C:\fileName1.scn
xsibatch -r -scene C:\fileName2.scn
xsibatch -r -scene C:\fileName3.scn
pause

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od Rupika. Co oczywiście nie wyszło mi na dobre. Nie będę tu robił antyreklamy ale rozglądnijcie się trochę zanim kupicie.

 

Nie wiem czy wiecie ale upgrade z Fundation do Essentials jest możliwy :) Tak więc spokojnie można sobie zainwestować w najtańszą wersję a potem sobie ją podnieść.

 

Jeśli chodzi o Motor, to pewnym jest że go w Fundation nie ma. Wszystkie te najfajniejsze "zabawki" są w Essentials :) Guzik jest ale działać nie będzie. To zależy od klucza :) Fundation ma klucz w postaci seriala. Natomiast Essentials i Advenced mają klucz sprzętowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie pytanie, ale napisze :)

Do Rupika napisałem maila, że jestem zainteresowany kupnem xsi fnd, czy jest dostępny (bo na stronie nie ma) i jaka cena - nie doczekałem się na odpowiedź... Więc napisałem maila o podobnej treści do drugiego polskiego dystrybutora - odpowiedź przyszła po niecałych 3h, bardzo dobry kontakt z ich sales manager, pudełko wysłali mi kurierem (nawet nie uwzględnili tego w cenie) - ogólnie mówiąc jestem zadowolony i jak uzbieram kiedyś na upgrade do ess to u nich zamówie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do mnie pytanie, ale napisze :)

Do Rupika napisałem maila, że jestem zainteresowany kupnem xsi fnd, czy jest dostępny (bo na stronie nie ma) i jaka cena - nie doczekałem się na odpowiedź... Więc napisałem maila o podobnej treści do drugiego polskiego dystrybutora - odpowiedź przyszła po niecałych 3h, bardzo dobry kontakt z ich sales manager, pudełko wysłali mi kurierem (nawet nie uwzględnili tego w cenie) - ogólnie mówiąc jestem zadowolony i jak uzbieram kiedyś na upgrade do ess to u nich zamówie :)

 

zdradzisz który to dystrybutor???

 

z góry dzięki za odp.

 

pozdrawiam!

 

rep+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz, ale gapa ze mnie, przecież post wcześniej pisałeś co i jak... :P

coś dziś się zamotałem....

 

dobrze wiedzieć gdzie jest miła i sprawna obsługa, bo to dziś ma znaczenie... :) w końcu to nie 10zł... :P

 

dziękówa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Jak widać nie ma reguł. Ja z Rupikiem mam bardzo dobre doświadczenia. Najpierw wysłałem maila a po odpowiedzi (może nie po 3 h ale następnego dnia) po prostu tam zadzwoniłem. Program ściągnęli mi z magazynu w Wawie, odbierałem osobiście w Bytomiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... Jak widać nie ma reguł. Ja z Rupikiem mam bardzo dobre doświadczenia. Najpierw wysłałem maila a po odpowiedzi (może nie po 3 h ale następnego dnia) po prostu tam zadzwoniłem. Program ściągnęli mi z magazynu w Wawie, odbierałem osobiście w Bytomiu.

 

U mnie ta sama sytuacja.

Uważam, że należy traktować resellerów softu bardziej jako sklepy niż usługi towarzyskie dla VIPów.

 

Jak się komuś pili z czasem to może w sumie zadzwonić zamiast maila słać.

Jakbym ja to sprzedawał to też by mi się nie chciało za Wami wszystkimi dzwonić, jeździć i wypalać gały przed monitorem pisząc na maile:p

 

Możliwe, że mizerna reakcja na mail jest spowodowana dużą ilością zapytań ze strony ludzi "ciekawskich" lub zajaranych tematem małoletnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te xsi fundation to jest do komercyjnego użytku? bo na stronie xsi jest w dziale personal...

Do w znaczeniu, że dla freelancerów i hobbystów, ess i adv mają przeznaczenie dla studiów.

Jak się komuś pili z czasem to może w sumie zadzwonić zamiast maila słać.
Mnie się nie śpieszyło, bo faktura i tak musiała mieć datę po założeniu działalności gosp.

Jakbym ja to sprzedawał to też by mi się nie chciało za Wami wszystkimi dzwonić, jeździć i wypalać gały przed monitorem pisząc na maile:p

No sorry, ale chyba za to się płaci sprzedawcom. A czasy gdy szło się do sprzedawcy na kolanach już dawno minęły...

Możliwe, że mizerna reakcja na mail jest spowodowana dużą ilością zapytań ze strony ludzi "ciekawskich" lub zajaranych tematem małoletnich.

Nawet powiedziałbym dość prawdopodobne, ale szło wypalić gotowcem: Po szczegółowe informacje proszę o kontakt na numer xxxxxxxxxx i sprawa załatwiona, a jak zostałem zignorowany to poszedłem do innego - jak im nie szkodzi tracić klienta - ich sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

streaker:"Do w znaczeniu, że dla freelancerów i hobbystów, ess i adv mają przeznaczenie dla studiów."

 

Wątpię, żeby to był warunek licencyjny. Foundation jest okrojony i tyle, a czy używa go mały freelancer czy producent hollywoodzki to już nikogo nie interesuje.

Może chodzi o to, że foundation jest skierowany jako produkt do freelancerów i hobbystów.

 

"No sorry, ale chyba za to się płaci sprzedawcom. A czasy gdy szło się do sprzedawcy na kolanach już dawno minęły..."

- no tu masz rację streaker, chyba mnie klimat forumowego narzekania popchnął do tego komentarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewam z jr-pvp kontak i nieco muszę ich usprawiedliwić: są mocno zawalani pytaniami tego rodzaju, ofertę mają b. bogatą obecnie i nawet "monopolistyczną" jeśli chodzi o 3d(maya, 3ds, XSI) więc nie dziw się, że coś pominą albo się opóźnią czasem- zapewniam Cię, że dbają o klienta i są profesionalni oraz dobrze poinformowani- studiotech np. nie chciał mi sprzedać subskrybcji do mojego maxa jak jeszcze u nich kupowałem u jr nie było problemów. Co do gotowców to ich nie stosują- mnie osobiście to by to dopiero odstręczyło- zawsze odpowiada odpowiedzialna za swój dział osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby to był warunek licencyjny. Foundation jest okrojony i tyle, a czy używa go mały freelancer czy producent hollywoodzki to już nikogo nie interesuje.

Może chodzi o to, że foundation jest skierowany jako produkt do freelancerów i hobbystów.

Pewnie że tak, ale właśnie taki podział wymyślił sobie softimage, i jest to uwzględnione na stronie i w innych tekstach marketingowych - stąd taki podział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kwestii obsługi u Rupika - sprawę mojego XSI załatwiałem w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, program odbierałem na początku stycznia. Okres był gorący, praktycznie wszyscy pracownicy siedzieli nad rozliczeniami a głównodowodzącym była księgowa. Mimo to wszystko przebiegło szybko i bez zakłóceń. Zostałem bardzo miło potraktowany, chociaż nie ma sie co czarować: jak sie sprzedaje oprogramowanie czy sprzęt za ciężkie pieniądze to facet z 450 euro jest klientem "niszowym". Ale wcale się tak nie czułem. Potraktowano mnie jakbym kupował ze trzy licencje na 3DMaxa. Czyli normalnie.

 

Foundation jest w 100% komercyjnym produktem, bez żadnych ograniczeń licencyjnych. Oczywiście jest okrojony, ale przy zakupie softu, przynajmniej ja, biorę pod uwagę do czego będę go używał. Moje zawodowe potrzeby zaspakaja w 100% - czy byłby to Advanced czy Essential pracowałbym na nim w identyczny sposób. W sumie przydałby się moduł do kompozycji, ale Photoshop załatwia tę sprawę.

 

Oczywiście dla innych Foundation może być niewystarczający, ale równie często widzę prace wykonane w full wypas wersjach Maxa czy Mayi, a które równie dobrze mogły powstać w dowolnym, darmowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności