Skocz do zawartości

Procesor: Intel Core Quad


Dragon Heart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie kupiłem sobie nowego kompa z procesorem Intrel Core Quad 2.4 GH słyszałem że taki 4-rdzeniowy procek korzysta tylkko z jednego rdzenia dopuki nie "włączy" sie wszystkich 4 rdzeni?? Jeśli tak nie jest to czy max ja mam 3ds max 9 korzysta z wszystkich rdzeni?? I czy tyczy sie to też pamięci DDR2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

serwus :)

korzysta bez zadnych dodatkowych zaklęć. niestety nie robi tego we wszystkich sytuacjach. np. futro liczy tylko jednym rdzeniem - i to jest konkretny wałek :( . wtedy ma jedzie na 25 % procka :(

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

dokładnie tak, jak pisze : wookie.

To jest jakieś porabane , żeby człowiek sie martwił ile kupić rdzeni. To zupełnie nie tak :(. To soft ma być napisany dobrze. I procki wielordzeniowe są od maaaaaasy czasu, a autodesk śpi. straszna wiocha :(.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taki problem teraz go zauważyłem renderuje animacje no i oglądam w menedżerze urządzeń na wydajność no i procesor wacha sie od 75% - 100% czyli wszystko spoko ale z pamięci DDR2 której mam 4 giga korzysta tylko z 1,46 Giga?? Dlaczego i co zrobić aby korzysytał z maksymalnej ilosci pamięci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taki problem teraz go zauważyłem renderuje animacje no i oglądam w menedżerze urządzeń na wydajność no i procesor wacha sie od 75% - 100% czyli wszystko spoko ale z pamięci DDR2 której mam 4 giga korzysta tylko z 1,46 Giga?? Dlaczego i co zrobić aby korzysytał z maksymalnej ilosci pamięci??

 

z tego co mi wiadomo istnieje ograniczenie na windowsie które nie przejdzie po wyżej 1,5 giga ramu...

 

jest instrukcja na forum blender.org, jak znajdę to dam znać gdzie trzeba zmienić...

 

taka sytuacja ma miejsce podczas renderowania w Blenderze i okazało się że to nie wina samego Blendera, tylko winda narzuca takie ograniczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

oo.. ciekawa dyskusja się rozwinęła > nigdy nie zwróciłem na to uwagi, czekam na tipsy jak to rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyczy się to równiez 3ds maxa 9??

 

z tego co Ja widzę to tutaj chodzi o windowsa a nie soft...

 

nie mam 2GB pamięci :/, ale ten problem występuje też w Linuxie i nawet ma MACach.

 

Proponuje zmienić ustawienia i sprawdzić jak będzie sie zachowywał system.

 

Pewnie podobnie jest z Maxem... Może wystarczy aktualizować system...

 

kolejny przykład na Blenderze:

http://orange.blender.org/blog/stupid-memory-problems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie twojego pierwszego linku to mam Viste i nie umiem uruchomić tego pliku :[

 

 

No zaraz się pochlastam. Znalazłem taka stronkę:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/item?siteID=123112&id=9583842&linkID=9242018

 

Wykonałem tę opisaną na niej operację 2 razy i nie dość że mi to nic nie dało to jeszcze erz przy renderowaniu wykorzytuje tylko 900 MB pamięci!! GRRRRRRR.............

 

POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle jakie windowsy obsługują cztery rdzenie?

Xp home daje radę? Czy trzeba np pro? Czy wogóle vistę?

 

 

mam wrażenie że aktualizacja systemu powinna wystarczyć, lub jakaś nakładka na system która wprowadzi obsługę rdzeni...

 

sprawdzę czy działa ta opcja do której zapodałem link i napiszę...

 

zakupiłem ramu 2GB... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze napisze o co z ta pamiecia chodzi, bo spedzilem nad tym troche czasu, wiec tak:

systemy 32bitowe moga zaadresowac tylko 4gb pamieci (2*32=4gb :D ), windows dzieli te 4gb na 2, 2gb na pamiec kernela i 2gb na pamiec oplikacji, kazda aplikacja moze wykozystywac max 2gb pamieci + jezeli masz kika aplikacji to przydzielana jest pamiec kernela. jezeli doda sie w boot.ini przelacznik

/3gb to to ten podzial wyglada tak ze pamiec kernela to 1gb i pamiecaplikacji 3gb

jezeli doda sie /pae to windows teoretycznie (w niektorych wersjach win to niedziala) bedzie wykrywal do 64gb pamieci, ale i tak na 1 aplikacje przydziela max 2gb :/

 

z tego co wiem to tez windowsy xp licza pamiec wirtualna do tych 4gb wiec jak ktos mam 4gb ramu i 2gb pamieci wirtualnej to win bedzie widzial tylko 2gb pamieci fizycznej

 

warto tez testowac ram innym programem niz task manager windowsa (np, start->uruchom->msinfo32), bo czasem pokazuje bzdury

 

a co do pracy na wielu rdzeniach to 3ds max pracuje tylko na 1nym (co doprowadzi do rychlej smierci aplikacji jezeli tego nie naprawia, no ale czego mozna sie spodziewac po sofcie ktory powstal w epoce dosa, inaczej sprawa wyglada mlodszych programach np w modo, zbrush gdzie wykorzystywane sa wszystkie rdzenie a to przez nowa architektore programu ) co innego to rendering w ktorym z procka uzyskujemy 100% jego mocy, przynajmniej na takich silnikach jak vray czy mr, ale tez nie na wszystkim bo np przeliczanie sceny pod render tez liczy sie na 1 rdzeniu.

 

 

 

jezeli gdzies pisze brednie toprosze o sprostowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ciekawa rozmowa...hhmm czyli jest to obojętne (do maxa) czy kupiłbym c2d czy c2q (albo 1 rdzeń) i 1,2 czy 4 GB pamięci Jeżeli max i tak używa tylko jeden rdzeń. Bezsensu. Czy tak wielu ludzi mogło sie mylić przy zakupie np. 4rdzeni i 4GB pamięci przy pracy w maxie? Na dniach mam składać nowego kompa (głównie do pracy w max3d) a tu taka wiadomosć :/

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ludzie się pomylili tylko ttaaddeekk nie napisał całej prawdy. Jeden rdzeń jest wykorzystywany w viewportach, przy symulacjach, liczeniu operacji booloqskich, etc. Podczas renderingu jadą wszystkie cztery i po się kupuje takie procki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

quady są w sumie wypasione. panowie z autodesku mam nadzieje ,ze niedługo wezma sie do roboty i naprawią wspomniane bugi.

Pamiętaj tez, że majac cztry rdzenie, odpalasz sobie cztery maxy i każdemu dajesz innego procka. Trzy Ci renderują co innego (kazdy np., inną prace w tym samym czasie) a na czwartym pracujesz nie czujac zwolnienia.

pozdrawiam i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykorzystywania rdzeni, to blender radzi sobie z tym problemem...

 

Jedyną różnicę jaką widzę po dodaniu 2GB ramu, to szybsze ładowanie aplikacji i wczytywanie... ale żeby coś wydajność pracy na viewportach wzrosło, to nie bardzo...

 

Przy renderze też nie widzę specjalnej różnicy...

 

czuje się oszukany przez rzeczywistość... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ludzie się pomylili tylko ttaaddeekk nie napisał całej prawdy. Jeden rdzeń jest wykorzystywany w viewportach, przy symulacjach, liczeniu operacji booloqskich, etc. Podczas renderingu jadą wszystkie cztery i po się kupuje takie procki :)

 

przeciez tak napisalem o0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aplikacja nie musi byś specjalnie pisana, żeby wykorzystać więcej niż jeden rdzeń, po to jest system żeby tym zarządzał, co innego gdy aplikacja z definicji może pracować na oddzielnych fragmentach danych (jak programy renderujące, czy też szyfrowanie, archiwizacja, analiza bazodanowa itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą pamięcią znalazł już ktoś jakieś rozwiązanie?? Co mam zrobić aby komp pracował na maxymalnej pamięci fizycznej której mam 4 Giga a nie tylko na 1,0 - 1,49 ??

Gdybym wiedział że to nie zadziała to bym nie dokupywał 2 giga ramu kurde.

 

Ogólnie mi chodzi o to aby rendering pracował na max ilości pamięci.

 

Może słyszeliście o metodzie 3gb switch??

U mnie niestety nie dość że nie zadziałala to jeszcze tylko pogorszyła sprawę i komp pracował na 900 mega pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ludzie się pomylili tylko ttaaddeekk nie napisał całej prawdy. Jeden rdzeń jest wykorzystywany w viewportach, przy symulacjach, liczeniu operacji booloqskich, etc. Podczas renderingu jadą wszystkie cztery i po się kupuje takie procki :)

 

Dla potwierdzenia, bez komplikacji.

Kupując Core2 Quad Q 6600, podczas renderingu w Maxie 9 bez dodatkowych ustawień program korzysta z 4 rdzeni a nie 1 tak? Czyli czas renderingu to 4x1rdzeń, czyli 4 razy szybciej? :)

Proszę o potwierdzenie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tak w dokładych wyliczeniach trzeba jeszcze pomnożyć przez współczynnik sprawności sprzętu (stała janosika) czyli około 0,95. Mogę podać różnice czasu między athlonem xp2600 (czas coś około 35 min) i qore quad 2,4 GHz (3 min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tą pamięcią znalazł już ktoś jakieś rozwiązanie?? Co mam zrobić aby komp pracował na maxymalnej pamięci fizycznej której mam 4 Giga a nie tylko na 1,0 - 1,49 ??

Gdybym wiedział że to nie zadziała to bym nie dokupywał 2 giga ramu kurde.

 

Ogólnie mi chodzi o to aby rendering pracował na max ilości pamięci.

 

Może słyszeliście o metodzie 3gb switch??

U mnie niestety nie dość że nie zadziałala to jeszcze tylko pogorszyła sprawę i komp pracował na 900 mega pomocy!!

 

windows xp x64 obsluguje bez wiekszych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnośnie ramu mam pytanie następujące. Jak planuję kupić intel core 2 Q6600 + 4 GB ramu i to ma służyć archicadowi11 i 3dsMAX9, to jedynym systemem jest XP 64bit żeby to obsłużyć. Czy jest jakieś rozwiązanie w wersji polskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chyba dobrze sobie z tym radzi windows 2007 server, ale nie testowalem,mozesz zaistalowac xpka x86 ale bedziesz mial tylko 3gb ramu

nie instaluj systemow starszych niz xp (jak windows 2000) bo nie obsluguje wielu rdzeni na procku

 

xp 64bit jest aktualnie najlepszym rozwiazaniem, tylko troche zabawy jest ze znalezieniem sterownikow zwlasza do starczego sprzetu

jak bedziesz kupowal dyski sata i laczyl w raida to tez pamietaj ze potrzebne sa sterowniki 64bitowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP64 sprawuje się dobrze. Ja nie miałem z nim żadnych problemów (no, może gdy chciałem sobie zainstalować skina pod XP - napisał, że mam 2003 :]), ani z działaniem programów, ani z driverami. Komputer z prockiem Q6600 raczej nie będzie wyposażony w jakieś archaiczne sprzęty żeby ciężko było o sterowniki, więc ten problem jest trochę wirtualny (może być niby jakaś drukarka, etc., ale jeśli jest taka stara to już na pewno warto kupić nową ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekalem pol roku na premiere Phenomow, a tu sie okazuje, ze to chyba lipka bedzie, dlatego trzeba bedzie wziasc Q6600, wiec takie dwa pytanka:

1. Jaka plyte/chipset polecacie pod ten procek

2. Do ilu da sie toto wykrecic na chlodzeniu wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie czekał, czekał, czekał i okaże się, że przyjdzie mu zapłacić 2,5 raza tyle za procesor mocniejszy o 20 - 30%. Kupuj Q6600 ;) Chipset P35, więc płytki np. Asus P5K. Kręcić pewnie będziesz mógł spokojnie do 3,3 (chociaż to mocno zależy od egzemplarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz czekam pol roku, mam dosc czekania :( wedlug pierwszych testow, Phenom jest slabszy od najmocniejszego Athlona X2 6400. Najmoncnijszy Phenom jaki mial wyjsc w tym roku nie wyjdzie z powodu problemow technicznych. Plyt pod AM2+ jest do wyboru.... aż 5.

Zmarnowane pol roku oczekiwan. Poczekam dzien-dwa na oficjalne testy, ale rewelacji sie nie spodziewam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem quady krecone na wodzie na 4 ghz i wiecej :] Tyle ze na bardzo dobrych blokach i z dosc wielkimi chlodnicami :] 3,3 z tego co widzialem to bezproblemowo powinien robic, chociaz wiadomo ze wszystko zalezy od egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności