Skocz do zawartości

Tablet Bamboo a monitor / albo nie bamboo?


JediWebster

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję od jakiegoś czasu nabyć tabel Wacom Bamboo jednak czytając różne fora znalazłem informacje że nie za dobrze sprawdza się on z monitorami nie panoramicznymi. Podczas rysowania kółek wychodzi jajko itp.

 

Czy rzeczywiście kształt monitora i tabletu ma takie znaczenie?

 

Skoro mam zwykłego CRT 17' to muszę kupić tablet który nie ma kształtu panoramicznego?

 

Słyszałem żę w sterownikach jest funkcja dostosowująca table panoramiczny do zwykłego monitora czy to prawda i czy nie działa to na zasadzie że obcina obszar roboczy tabletu?

 

Sporo pytań icon_smile.gif Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witka, ja posiadam bamboo od jakis 3 tyg i troszke go uzytkuje. Owszem jest funkcja dopasowania obszaru roboczego tabletu do wymiarow monitora lub zachowania proporcji (wtedy czesc obszaru tabletu jest "poza monitorem"). Pierwsza opcja jest wlaczona domyslnie i sprawdza sie bez zarzutu, nie ma zadnych przeklaman czy problemow z przeniesieniem proporcji

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adriannab

dla monitora laptopa 14.1 Bamboo bedzie odpowiedni?

Interesuje mnie czy kiedy polozy sie kartke o grubosci najzwyklejszej kartki do drukarki na obszarze roboczym to bedzie mozna swobodnie rysowac????

 

Czy taka kartka przy odrysowywaniu czegos nie bedzie tłumic rysika i bedzie mozna swobodnie rysowac??????

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeden sprzęt panoramiczny, a drugi nie, to zawsze możesz włączyć w sterowniku wymuszanie proporcji i część tabletu (w twoim przypadku gdzieś z boku) będzie niewykorzystywana

 

Interesuje mnie czy kiedy polozy sie kartke o grubosci najzwyklejszej kartki do drukarki na obszarze roboczym to bedzie mozna swobodnie rysowac????

 

Czy taka kartka przy odrysowywaniu czegos nie bedzie tłumic rysika i bedzie mozna swobodnie rysowac??????

Nic z tych rzeczy, możesz nawet cieniutką książeczkę położyć i będzie ok, tylko musisz się mieścić w przedziale wysokości odczytu piórka (dla przykładu dla mojego graphire4 jest to 5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adriannab

a jak sie ma sprawa z obszarem roboczym do tego co później zostanie pokazane na monitorze. Czy jak rysuje w tablecie o wielkości A6 to obrazek również ma taką wielkość czy można ustawić żeby mial większą? i czy można przesuwać obrazek w edytorze graficznym swobodnie i dorysować do niego na tablecie brakujące elementy ?

 

 

Zastanawiam sie nad kupnem Bamboo A6 lub Graphire4

Mam lapka z matryca 14.1, który bedzie bardziej dla mnie korzystny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet jest odzwierciedleniem monitora, jak dotykasz piórkiem w prawym górnym rogu, to kursor pokazuje się w prawym górnym rogu, jak w lewym dolnym dotykasz, to w tym samym miejscu na ekranie pokaże się kursor... to jest tryb pracy pióra, możesz też wybrać tryb pracy myszy

 

Zastanawiam sie nad kupnem Bamboo A6 lub Graphire4

Mam lapka z matryca 14.1, który bedzie bardziej dla mnie korzystny?

To już sam musisz zdecydować do czego będziesz go używać i co jest dla ciebie ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adriannab

To już sam musisz zdecydować do czego będziesz go używać i co jest dla ciebie ważne...

 

Chce wykorzystać go głownie do PS i Ilustratora,do rysowania, malowania wiec dla takiego wykorzystania, który będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Bamboo i jestem mile zaskoczony. Tablet działa super. Ładnie wygląda. Bez problemu skaluje się go do różnych monitorów (ręcznie, automatycznie albo jeszcze inaczej). Świetna sprawa. polecam. Chociaż jest to dopiero mój pierwszy tablet (poza nieudanym Pentagramem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności