Skocz do zawartości

Doradzcie - 2 procesory


woyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pracuję w programach CAD, 3ds max, Photoshop, Corel

 

Proszę, doradzcie w który procesor "zainwestować":

1_INTEL Core 2 Quad Q6600 - 2,4 GHz, cache L2 8 MB Socket 775

2_ Intel Core 2 Duo E6850 3,0 GHz 4MB cache s. 775 Box

Lub inny. który bylby optymalny dla tych programów.

 

Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli MAX to bezwzględnie Q6600. Obecnie najlepszy pod względem wydajność/cena. Drugi byłby mocniejszy w aplikacjach wykorzystujących tylko jeden rdzeń, ale moim zdaniem Q6600 i tak się świetnie wyrobi, a o połowę krótszy czas renderowania jest bezcenny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz.

W porzypadku wyboro procka INTEL Core 2 Quad Q6600 - 2,4 GHz, cache L2 8 MB Socket 775 jaka powinna być płyta główna, grafika, pamięć.

Prosze o podpowiedz, bo jakoś niebardzo wieżę ludziom w sklepie sprzedającym sprzet komp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam plyte Abit ip-35e z quadem na pokladzie (350zl mniej wiecej) i jestem z niej naprawde bardzo zadowolony (nie ma zadnych bajerow, wydajne radiatory [mam przy tym dobrze chlodzona obudowe wiec to pomaga] i dobre oprogramowanie w standardzie)

 

pamieci OCZ platinum rev 2 (nie mam z nimi zadnych problemow i jestem zadowolony z ceny [promocja akurat na nie byla w Apollo.pl] )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna z segmentu do 400zł to tylko DFI Blood IRON.

Pamięci z segmentu do 300 zł tylko MUSHKIN sp2+ 2x1gb.

 

Abit ip35e, często wystepują z nim problemy przy starcie biosu.

OCZ platinum słabo się kręcą i nie podskoczą ww. MUSHKINOM.

 

Co do procesora to tylko quad + mocny zasilacz (500W) + nowe chłodzenie jak nie chcesz mieć grilla w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Q6600 (G0) podkrecony na płycie ASUS P5E do 3,6GHz na napieciu 1,45V procek chłodzony jest Asus ArcticSquare. Zasilacz Corsair 520W. Płyta jest bardzo ważna do podkręcania, np. na płycie ASUS P5N-E SLI ten sam proc nie chcial mi sie wogole krecic. Ważne też żeby dobrze wentylowac taką obudowę ja mam dwa wentylatory 92mm jeden wtłaczający z przodu drugi wyciagający z tylu. Muszą być conajmniej takie dwa przecież render potrafi sie robic nawet 12h a proc wtedy niezle sie grzeje po podkreceniu i podniesieniu napiecia. A no i ram właśnie do mnie jedzie 2x2GB OCZ Platinium ;) narazie mam jeszce 2x1GB DDR2 800 Geil. Do zlożonych scen 2GB to za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności