Skocz do zawartości

Podkręcanie Quad Core'a


jacekdrze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chodzil stabilnie na tych 3 ghz? (i jakie temperatury?) bo moj w stresie (tak po pol godzinie renderowania wszystkimi 4 rdzeniami) ma teraz max 46 stopni na boxowym chlodzeniu (w obudowie Sharkoon Rebel Value 9 z takim 25cm wiatrakiem)

 

Czy wam tez wiatrak boxowy tak buczy glosno ? (taka mala dygresja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam niestety wersję B3, czyli tą najbardziej prądożerną i najcieplejszą ;)

 

Mi chodzi stabilnie już od dawna na 9x333 przy 1.3V na VCore (na niższych VCore nie przechodził stresstestu)

 

temperatura w stresie na najgorętrzym rdzeniu (nie na procesorze bo to różnica) to jakieś 54C

 

Polecam wątek o mierzeniu temperatury na Q6600 na PCLab, dokładnie piszą czym mierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin no ja wiem czym m ierzyt :] Tylko jak tak patrze nat temp innych to sobie mysle ze to jest temp porca a nie rdzeni :] Zreszta jak pamietam to chlodzisz go woda ?? NIe wiem jak wy panowie, ale ja nawet bym sie nie bral za krecenie tego potwora bez wody, albo przynajmniej jakiegos super wypasionego olbrzymiego radiatora :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin no ja wiem czym m ierzyt :] Tylko jak tak patrze nat temp innych to sobie mysle ze to jest temp porca a nie rdzeni :] Zreszta jak pamietam to chlodzisz go woda ?? NIe wiem jak wy panowie, ale ja nawet bym sie nie bral za krecenie tego potwora bez wody, albo przynajmniej jakiegos super wypasionego olbrzymiego radiatora :]

 

jesli temp w normie to nie trzeba nawet boxa zmieniac , jak podnosimy vcore i rosnie temp to wtedy lepsze chlodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookie ja mam [email protected] na default napieciu na tym scythe ninja itemp pod czapka w stresie obciazone orthosem to jakies 65 st a to juz wiela i wydaje mi sie ze taki czterojajowiec i tak bardziej sie spoci.Ale ogolnie jak tem w normie by byly to czemu nie. Tylk ocos mi sie wydaje,ze raczej by nie byly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykręciłem swojego e2160 1.8@3320. Niestety, przy takim taktowaniu należy zwiększyć napięcie do ok 1.6V, a to już sporo. Stabilnie chodzi na 3100 mhz 1.35V. Temp. w normie od 34 w idle do 60 w streesie na Scythe Mugen.

 

Tadek, ja bym się bał wsadzać taki zasilacz do kompa z tak mocnym CPU. Do podkręcania C2D potrzebujesz przynajmniej 400W porządnej firmy. Jaki masz procesor i zasilacz bo nie napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam prosbe wielka do was panowie Jestem poczatkujacym "overclockerem" mam problemy z podkreceniem mojego q6600 quada wersja GO mam plyte asusa P5N32-E SLI 4gb ramu. Czy moglby mi ktos wytlumaczyc krok po kroku jak sie podkeca procek lub dodac screny jak to powinno wygladac aby chodzil stabilnie mam chlodzenie Standardowe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujecie z tymi temperaturami... Poczytajcie:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/221745-11-core-quad-temperature-guide

 

Q6600 z G0 mogą spokojnie mieć Tjunction 70C, 75C to już "warm", 80C HOT, a MAX to 100C. Tcase mniejsze o 10 - 15C.

 

Tjunction podają programy CoreTemp i Intel TAT. A Tcase pozostałe + płyta główna.

 

Mój C2D E6300 @3.15 ostatnio zaczął przekraczać 70 w stresie, ale w maxie jest poniżej, więc się nie przejmuję.

 

A stress to wbrew pozorom nie jest w 3ds max... Proponuję sprawdzić. U mnie przy testowaniu obu rdzeni w SP2004 jest o dobre kilka stopni większa temp. niż w vrayu, chociaż niby jest 100C.

 

I jeszcze jedno: procesory mają bardzo małą bezwładność. Temp. rośnie do max bardzo szybko, w kilka minut. Później najwyżej o 1C pójdzie w górę po wielu godzinach. I jeszcze szybciej stygną. Wystarczy wyłączyć program i natychmiast temperatura leci w dół. Po max kilkudziesięciu sekundach jest prawie jak w idle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności